Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom és hogyan...

Mi lehet a bajom és hogyan tudnék gyógyszeres kezelés nélkül megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

A történetem eléggé komplex, legalábbis szerintem.


Elsősorban azzal kezdeném, hogy nem kifejezetten volt jó családi hátterem és az édesanyám elhagyott minket. Ez azért történt, mert ő is mentális problémákkal élt és az alkoholizmus meg a gyógyszerek teljesen tönkre tették az életét meg a miénket is. Nála elvileg bipoláris zavart állapítottak meg és az alkohol után a gyógyszerekhez nyúlt.


Én pedig az utóbbi két évben észrevettem magamon, hogy egyre inkább kezdek lefelé csúszni egy ilyen mentális lejtőn ami a következőkben nyilvánul meg:


-szorongás

-frusztráció

-kisebbségi és egyéb komplexusok

-Folyamatos levertség érzete

-nagy szexuális vágy, az orgazmus hajszolása és perverziók.


Nagy vonalakban ennyit tudtam így hirtelen összeszedni.


Annyit még hozzátennék, hogy nem voltam soha egy sikertelen ember és általában mindig elértem a céljaimat.

Nem nézek ki rosszul sem és a lábyoknál is mindig voltak sikereim, de most két éve kapcsolatban élek és azt érzem, hogy ez is rá tesz két lapáttal, hogy nem élek mással is szexuális életet, mert olyankor mindig feltöltődtem és kitisztult az agyam is.

Vannak céljaim az életemben, de képtelen vagyok eredményesen munkálkodni rajtuk, mert nem bírom magam ezek miatt ki pihenni és azt érzem, hogy rohanok.


Szeretném valahogy egyedül megoldani ezt a problémát és nem akarok anyám sorsára jutni, akit gyógyszerekkel kezeltek.


Járt már valaki hasonló cipőben?



2023. febr. 20. 15:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, 27 éves férfi vagyok
2023. febr. 20. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:

király, ha van pénzed, húzz terápiába. Leginkább talán valami trauma feldolgozó fajtába (pl. EMDR), ahol anyukád elvesztését fel tudnád dolgozni, valszeg ez a lényeg, ami túlságosan megviselt kis gyermek énedet. A szex lehet, hogy nálad öngyógyító szándékú függőség, lehet ebből is gond egy komoly kapcsolatban. Szóval, ne halogasd!

némileg hasonló gondokkal küzdő 50f

van olyan is, hogy: aca.hu

2023. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
A terápia a leghatékonyabb, de ha mindenképp egyedül akarod, akkor önsegítő könyvek, pl. Ha a férfi beszélni tudna, Korb: Felfelé a lejtőn, Shapiro: Győzd le a múltad! stb.
2023. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2023. febr. 21. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire lesz hülyeség amit mondok, de szerintem keress fel egy erre szakosodott embert. Ebben semmi szégyellni való nincsen, főleg nem előtte. Lehet ajánl neked majd antidepit, attól függ mennyire vagy szarul. Nekem a legjobb barátnőm évek után rávette magát és egyedül elment pszichiáterhez, azóta szed antidepresszánst (pár hónapja) és sokkal jobban van. Ha pesig ezt az utat nem szeretnéd bejárni, akkor gondolj mindig erre: nem véletlenül történnek a dolgok úgy ahogy, neked ezt az utat végig kell járnod, hogy utána boldog legyél és pozitívan fogj fel mindent
2023. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!