Aki jártas ebben! Van valami útja/módja annak, hogy 3 gyermeket egyedülálló nőként örökbefogadjak? Konkrét x személyekről lenne szó, akik testvérek.

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok ilyenről, de még nem is igazán jártam utána, viszont egyre inkább foglalkoztat a gondolat, hogy miért kell végignéznem, ahogy értelmes gyerekek hanyatlanak...

Valakinek vannak hasonló tapasztalatai? Hol érdemes elkezdeni? Ki fognak kerülni valaha a rendszerből? (Három "nagy" gyereket egyszerre nem szívesen fogadnak örökbe.)

Semmiképpen sem csak érzelmi döntés, mert jajj de cuki, tisztában vagyok a nehézségekkel, és ismerem a határaimat. Tapasztalatokra vagyok elsősorban kíváncsi, mert a rendszert viszont nem igazán ismerem. :D :(



márc. 11. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rokonaid? Ha igen, esetleg családba fogadás lehet.
márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Első kérdésem öf szülőként: ez a 3 testvér akkor intézetben vagy nevelőszülőknél van? A vér szerinti szülik lemondtak róluk és ha ott vannak, akkor ezért vannak ott? Mert alapból , többnyire kiemelik őket egy rossz környezetből, de ha a szülők nem mondanak le róluk, akkor nem örökbefogadhatóak. Valahogy úgy érzem, itt is ez a helyzet áll fenn, tehát: semmit nem tudsz tenni. De a kérdésedhez több infó kéne, hogy érdemben válaszolni lehessen.

Alapból egyedülállónak amúgy sem könnyű örökbe fogadni. Meg ez nem úgy megy, hogy bemegyek és "őket" akarom. Még ha túl is lennél mindenféle vizsgálaton és megkapnád a papírt, hogy öf szülő lehetsz, akkor sem így működik. :)

márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1, Köszönöm a válaszod, sajnos nem rokonaim, így nehezített a helyzetem.


2, Sajnos nem tudnék mindenben pontos választ adni, ezért nem is válaszolnék a kérdésekre, meg kicsit személyesnek is találom kipakolni az infókat. A munkakörömből fakadóan ismertem meg a gyerekeket.

A kérdésem inkább arra irányult, hogy hol érdemes elkezdeni személyesen az utánajárást, Tegyesz? Családsegítő? Gyermekotthon? Esetleg valamilyen közvetítő alapítvány?. Sajnos ennyit már tudok, hogy "nem így megy", viszont ettől a gyerekek élete nem lesz jobb/minőségibb, hiába van jószandékkal írva, mégsem nyugtat. Örülök, hogy neked sikerült végigjárnod tortúrát, remélem én is sikeres leszek, vagy jó helyre kerülnek a gyerekek, és nem kallódnak el.

Köszönöm a te válaszodat is.

márc. 11. 22:05
 4/14 A kérdező kommentje:
*2#-nek tudomásom szerint jelenleg gyermekotthonban tartózkodnak. Nem fognak visszakerülni a szülőkhöz.
márc. 11. 22:07
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
A legfontosabb kérdés, hogy örökbefogadhatóak-e egyáltalán. Azaz lemondtak-e róluk a szüleik vagy megszüntették-e a szülői jogaikat (ami visszavonhatatlan, és nem azonos azzal, hogy nem nevelkedhetnek családban).
márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, viszont arra a kérdésemre válaszolj kérlek, ha már megtisztelsz a válaszaiddal, hogy hova érdemes fordulnom elkezdeni utanajárni a dolgoknak?
márc. 11. 22:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: helyi TEGYESZ : ott minden infót megkapsz : az, hogy gyermekotthonban tartózkodnak és nem fognak visszakerülni a szülőkhöz, nem jelenti azt, hogy örökbe lehet őket fogadni.
márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7,

Köszönöm szépen!

Ok. (Csak azért írtam le neked, hogy esetleg gyermekotthonhoz forduljak-e, ahol ő van. De túl van tárgyalva, köszi!)


Továbbra is szívesen olvasnék a témában érintetteket. Akár történeteket.

márc. 11. 23:26
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj meg (meg fogsz), de már ennyi alapján látszik, hogy alkalmatlan vagy. Normális kommentekre agresszív módon reagálsz. Aki ennyi stresszt nem bír, semmilyen szülőnek nem való.
márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
9es egyrészt én nem éreztem egyik válaszában sem agresszivitást, maximum lehet te olvastad magadban más hangnemben. Egyébként meg ennyi alapján megítélni valaki jó szülő lenne e... Gondolom itt mindenkinek kötélből vannak az idegei és sose akad ki semmin :D
márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!