Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz, örökbeadás vagy...

Abortusz, örökbeadás vagy megtartás?

Figyelt kérdés
19éves vagyok,4hetes terhes,gyógyszerészeti egyetem első éves hallgatója. Jó módú család, szigorú szülők. Szeretném a babát, csak nem tudom, hogy fogok szembeállni a sok rágalmazással, hogy ilyen fiatalon vállalom és halasztok az egyetemen. Ti mit tennétek a helyemben?
2011. szept. 28. 10:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Sosem vetetném el!! Főleg ha jómódú a család! Én 6hetes terhes vagyok és ha belegondolok, h miattam nem lenne Ő.... Borzalmas!! És az eleinte idegbajos szülők lesznak oda pár hónap múlva legjobban a kicsiért!! Ha elveteted, vagy örökbeadod, mindig azt fogod nézni, hogy hány éves is lenne?? Beleőrülsz! Hidd el, ha a sors adta Őt Neked, akkor valamiért szeretne Hozzád tartozni és Veletek élni! Állj ki mellette és ne érdeklejen senkinek a véleménye! Ő Téged választott anyukájának!!! :) Sok boldogságot nektek!
2011. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%

Megtartanám, ha volna rá lehetőségem (pár plusz négyzetméter a baba holmijának és megfelelő anyagi háttér).

Az abortusztól kiráz a hideg, viszont sokkal erősebbnek kell lenni az örökbeadásnál, mint az abortusznál, én úgy gondolom. Hiszen addigra már lesz kapcsolatod a babával, mozgás, ultrahangos felvételek, vizsgálatok, stb. aztán megszülöd, én akkor már nem lennék képes elutasítani őt.


Persze ez én vagyok, nem mindenki gondolkozik úgy, mint én.

2011. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
65%

MEGTARTANÁM.


Tudod, ha a családod nem áll ki melletted ilyen helyzetben akkor ne számíts arra, hogy máskor megtennék...

Ha valakit igazán szeretünk akkor jöhet bármi megvédjük szerettünket.


Én 30 éves vagyok és mióta egy új családba kerültem (férjem családja) bármi történjék ők mindig segítenek és szó szerint jóban, rosszban kiállnak mellettem.


Tudsz kérni segítséget a párodtól?

2011. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%

Én az én helyemben megtartanám. Nem a külvilág gyereke lesz, és nem az ő felelősségük a felnevelése.

Ítéletet és rosszat mondani a legkönnyebb.

A te tested, a te gyereked, a te döntésed.

2011. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!Ez egy nagyon nehéz kérdés...De ha lehet,az abortuszt inkább zárjuk ki.Ha esetleg rosszul sikerül valami,az is lehet,hogy soha többé nem tudsz szülni,még ha majd akarsz sem.Sajnos van ilyen rokonom.

Én inkább javasolnám,hogy szüld meg,aztán add örökbe.Persze csak akkor,ha semmiképp nem tudnád felnevelni.Annak a kis életnek benned joga van az élethez.Sok sikert:)

2011. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
19 évesen már nem vagy gyerek! Így a tetteidért a felelősséget is vállalnod kell. Szerintem beszéld meg nyíltan a szüleiddel a történteket. Ha nem is örülnek majd, de biztosan támogatnak. Az egyetemi tanulmányok pedig halaszthatóak, hidd el: még mindenre van időd! Meg persze a baba apukáját sem ártana belevonni a döntésedbe! A rágalmazásokról pedig annyit: olvasta a Büszkeség és balítéletet? Abban mondja Lizzy: Úgy fogok cselekedni, amely véleményem szerint meghozza a boldogságomat. Függetlenül öntől, vagy bárki mástól, akihez a világon semmi közöm! Nem biztos, hogy szó szerinti az idézet, de szerintem nagyon igaz! Légy erős!
2011. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
79%

Ha van pénz,van támogatás és netán még a párod is kitart meleltted tartsd meg!Halasztasz az egyetemen,és utána legalább nem fogja ketté vágni a karriered a gyerekvállalás!!Akár még jol is elsülhet.

Ha ezt nem szeretnéd a második szerintem jó döntés az örökbeadás,ha képes vagy rá. Megmarad a baba,és talán nagyon boldog élete lesz,örömet szerzel egy családnak,akiknek nem lehet gyerekük,és téged sem fog kinozni annyira a lelkiismeret mintha elvetetted volna.

Aztán persze ott az abortusz. Elvileg a legegyszerűbbmegoldás,gyakorlatilag nagyon kihathat később az egész életedre.Negativ irányba.

2011. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Igazából az abortusztól engem is kiráz a hideg az örökbeadást meg végképp nem bírnám. Csak most szükségem van egy kis bíztatásra.


A párom nem akarja a babát...

2011. szept. 28. 10:39
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Szeretet is van, vagy csak jómód?

Nekünk nem volt jómód és csak 36 évesen jutottam el a gyermekszülésig. Egyszerűen csak így alakult a magánéletem.

30 előtt amúgy sem akartam szülni, de azért eddig sem húztam volna, ha rajtam múlik. Most 39 vagyok és hónapok óta egyáltalán nincs peteérésem. Sejtettem hogy korán leszek klimaxos, de azért nem ennyire. Sosem tudhatod hogy alakul az életed.

Ez csak egy történet...

Egyébként apuka?

És Te mit érzel?

Ja, és miért rágalmaznának?

Mert életet adsz és nem dobod el?

2011. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%

Akár a saját, akár a gyermek érdekeit nézed, leginkább az örökbeadás.

Nekem örökbefogadott gyermekem van, szintén olyan anyuka szülte, aki nem tudta felnevelni. Ha érdekel, hogy élünk, és ez megnyugtat, szívesen megírom neked.

De hidd el, ha valaki örökbe fogad gyermeket, az a csillagot lehozza neki az égről. Ezt azért is mondom, mert elég sok hasonló cipőben járó családot ismerek.

Csak NE VETESD EL, kérlek szépen!!!!

2011. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!