Hogyha örökbe szeretnék fogadni 1gyereket, de a szülei nem mondtak le róla, hanem elvették tőle, mert nem gondoskodtak róla akkor én csak hivatásos nevelő lehetek és el is vihetik tőlem, ha valakinek "megtetszik"?

Figyelt kérdés

#örökbefogadás #hivatásos nevelő szülő
2013. ápr. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szülők nem mondanak le róla, látogatják bizonyos időközönként akkor nem fogadható örökbe. Sem ti nem tudjátok, sem azok akiknek "megtetszik". Ha a nevelő szülei lesztek (vagy családtagok vagytok) akkor amennyiben lemondanak a szülei róla, szinte biztos hogy ti kapjátok ha örökbe akarjátok fogadni. (akkor persze nincs nevelőszülői fizetés- vagy nem tudom hogy hívják, ha anélkül nem vállaljátok, akkor örökbe adják másnak)
2013. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe fogadni csak olyan gyerekeket lehet ahol a biológiai szülők teljes egészében lemondtak a szülői jogaikról.

Teljesen mindegy mi okból kerültek intézetbe a gyerekek, ha a szülők nem mondtak le a jogaikról nem lehet örökbe fogadni a gyerekeket. Akkor nevelőszülők lehetnek csak.

Ennek az a rizikója például a te esetedben hogy bármelyik szülő ha igazolja hogy tud ezentúl gondoskodni a gyerekéről, a gyermek visszakerül hozzá. Még akkor is ha tegyük fel, te nevelted 5-8-10 éven keresztül..

2013. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez OFF, de szerintem igenis mérlegelni kéne, kitől miért vették el a gyereket.

Ez igazságtalanság szegény gyerekre nézve. Leéli akár egész gyerekkorát intézetben, és esélye sincs normális szülőkhöz kerülni, mert a szülők nem mondanak le róla, közben mondjuk le se tojják, mi van vele.

Akitől azért vették el a gyereket, mert nem gondoskodott róla megfelelően, netán komolyan veszélyeztette, el kéne venni a szülői jogokat.

2013. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as: Igazad van. De ettől még ez a helyzet. Anyósomék falun élnek, folynak érdekes dolgok családokban, a gyámügy nem tesz/nem tud semmit tenni. Hülyék a jogszabályok. Meg tudod szülni mindenki tud.. Mindenhez tanulni kell, a gyerekneveléshez nem.
2013. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért hozzátenném, nem mindenkitől úgy veszik el a gyereket, hogy többé az életben vissza nem kapják, sőt... Én is falun élek, itt konkrétan nem egy család van, aki olyan anyagi körülmények közé került, hogy elvették tőlük a gyerekeiket, de BÁRMIT megtennének azért, hogy visszakapják őket, csak éppen nem terem minden fán több tucat állás.

Azt pedig szerintem nagyon nehéz kiszűrni, hogy ki az, aki nem akar tenni a gyerekéért semmit és ki az, aki szimplán csak nem tud...

Én a gyerek véleményét is figyelembe venném, ha már nagyobb.

2013. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Hármas vagyok, ezért mondtam, figyelembe venném, miért vették el.


Egy volt kolleginám korábban dolgozott szociális munkásként, épp az olyan esetek miatt hagyta ott, amit leírok most. Nem bírta idegileg.

Volt olyan, hogy kicsi faluban élő anyuka napokra eltűnt és a házba zárta a 4 és másfél éves gyerekeit. A szomszédok riasztották őket, mert ordítottak a kicsik. 3-4 napja ott voltak étel és ital nélkül, a saját ürülékükben feküdtek csont soványan, úgy kellett rájuk törni az ajtót.

Az anyukát előállították, de már előjáróban tudni lehetett, hogy később akár vissza is kaphatja őket.

Na, az ilyenekre mondom, hogy a szülői jogokat teljesen el kell venni, a gyerekeket inkább örökbe adni.

2013. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is írhattam volna ezt a példát.


Egyébként én tényleg csak olyanokat ismerek akiket nem a pénztelenség miatt vettek el. Hanem mert részegesek, rendőrségi ügy, teljes nemtörődömség. Pár hónapon belül visszakerültek a gyerekek.

Sok a szegény család is itt ahol élek, de ők valahogy mindig megoldják, ha akarják. Nincsenek életveszélynek kitéve a gyerekek.

De ez csak olyan amit én is látok. Nem állítom, hogy mindenkitől akitől elveszik a gyereket az tényleg hibás.

2013. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:

Az örökbefogadás által a gyerek teljes egészében olyan jogi helyzetbe kerül, mintha a vér szerinti gyermeked lenne.

A hivatásos nevelőszülőség egy "szakma", úgy értem, kell hozzá végzettség és általában az önkormányzatok szerződést kötnek hivatásos nevelőszülőkkel arra az esetre, ha van olyan gyerek , aki ideiglenesen felügyelet nélkül marad, akkor nála elhelyezik, de ezek hivatalos döntések, az is, hogy meddig maradhat ott a gyerek. Szóval nem "megtetszik" alapon kerül majd máshová, hanem vagy visszakerül a szüleihez (mondjuk azért, mert a kórházból hazamentek), vagy betölti a 18. évet és nagykorú lesz, így mehet, ahová akar. Jogilag innentől kezdve nincs hozzá köze a hiv. nevelőszülőnek.

HA azonban örökbe fogadsz egy gyermeket, felelős vagy a fejlődéséért, éss az anyakönyvi kivonatában onnantól kezdve te vagy szülőnek beírva, ha meghalsz, örököl, stb..

2013. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!