Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha unokahúgom (37éves) Nem...

Ha unokahúgom (37éves) Nem tudja egyedül nevelni gyermekét, mert nincs jövedelme, Én (43) évesen házasságban élő 2 gyermeket nevelő lehetnék a gyámja?

Figyelt kérdés
Ha gyámja lennék a kisfiúnak, én jogosult lennék valamilyen állami támogatásra?
2013. febr. 25. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az unokahúgod nem kap támogatást??Miért nincs jövedelme??Nem dolgozik??Férj,apa???
2013. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem több kell ahhoz, hogy a gyereknek gyámja legyen, mint anyagi gondok.
2013. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet szó családba fogadásrol.akkor ugyanugy megkapod a családit rá ka kicsi akkor a gyest is.
2013. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult dolog csak akkor rendelnek ki gyámot ha megszüntetik a szülői jogokat erre nem indok az anya átmeneti munkanélkülisége,

ha mégis komolyabb gond van elöted ott az apa, a nagyszülők, féltestvérek az anya testvérei... te hátul vagy a rokkoni rangsorban.

Ha te vagy az egyetlen lehetőség külön pénz nem járna csak a csp.

2013. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak! Igen jogosak a kérdéseid! Viszont a válaszok bonyolultak,és itt hosszú lenne kommentet írni róla.köszönöm
2013. febr. 25. 20:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Második válaszadónak: Az anyagi gondok náluk ott tart ,hogy a kisfiúnak az óvodában az étkeztetést én fizetem. Naponta a vacsorát én viszem neki.Anyuka szeretne dolgozni menni, de eddig csak éjszakai munkákra kapott lehetőséget. Te otthon hagynád 22ó-tól reggel 6ig 5éves gyermekedet?
2013. febr. 25. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól még nem leszel gyámja a gyereknek. Hidd ez kevés hozzá. Főleg, hogy egy rakás ember előtted van a sorban.
2013. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak köszönöm a hasznos infókat!Sajnos nagyszülők nincsenek. Testvér ugyan van! 15éve külföldön él a családjával, nem tartanak kapcsolatot. Ezért merült fel ez a gondolat, hogy talán én mint rokon.... Mégis családban maradna. Nem idegen családban.
2013. febr. 25. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint család segithetek pont úgy hogy befizetitek az ebédet, esetleg míg anyuka este dolgozik nálatok alszik a gyerek,

de ha ti vagytok a gyámok akkor hoszú távon tietek a jogi felelőség és az összes kiadás amihez nem kapnátok plusz pénzt.

2013. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

De nem igazán értem, hogy mit is szeretnél? Ne haragudj, de ha olyan segítőkész vagy, akkor nem azt kéne, hogy elszedni a gyereket, hanem segíteni rajtuk, míg az anyja összeszedi magát. Akár azzal, hogy nálatok alhat, míg az anyja éjszakai műszakban van, vagy kapnak egy szobát vagy valami nem mindjárt majd nálad lesz az jó helyen aztán kész.


Előbb fognak neki gyermektartást megelőlegezni, meg segélyt adni, mint elszedni a gyereket tőle. Vagy javasolni neki a szociális munkások anyaotthont vagy valamit, úgyis az lesz az első, hogy hogyan oldható meg a helyzet anélkül, hogy a gyerek bárhová kerüljön meg bárki más legyen a gyámja.


Nálunk lett egy gyereknek gyámja a családon belül, azoknak is az volt az első, hogy milyen támogatást kaphatnak. De csak azért, mert az anyja nem eltartani nem tudta, hanem egy ön és közveszélyes paranoid skizofrén volt, akinek szintén gondnoka volt. Ahogy az apja is ugyanez csak pepitában, elektrosokkal kezelt elmebajos, nem csak annyi, hogy csórik és nem bírják fizetni az ebédet....

2013. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!