Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket egyedül nevelő...

Gyereket egyedül nevelő anyuka - új pár. Hogy fogadtassak el bizonyos dolgokat a gyerekkel? ( bővebben lenn )

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél éves kisfiam, az apukájával már kb. 2éve nem vagyok együtt. Ritkán tudnak sajnos találkozni az apukával, de jó a kapcsolatuk nagyon - köztünk is baráti viszony maradt.

Viszont van most egy párom pár hónapja, akivel úgy néz ki hosszabb távú lesz a dolog. Legtöbbször még egyelőre igyekszünk kettesben szervezni programot, de így hogy komolynak vélhető a dolog, a fiammal is összeismertettem már.

Nincs is köztük gond, a kisfiam is elfogadta őt, ahogy a párom a fiam, játszanak együtt, ha jön, akkor rendesen örömmel várja őt a fiam, stb.

Meg is érti, meg tudja régóta, hogy nem vagyok az apukájával, illetve hogy nekem más párom van. Látszólag nagyon jól fogadja ( rosszabbra számítottam).

De van egy kis gond... egy szobánk van, így a gyerek is adott esetben velünk egy szobában alszik - bár ez idáig csak 2x fordult elő.

És itt jön a kérdés, meg első esetben a sértődés a gyerek részéről:

"anyu, te miért a "Jóskával" alszol? Ne aludj vele!"...

... és ez rettentő kellemetlen számomra, nem tudom, hogy vezessem be ezt a gyereknél, azt se akarom, hogy szegénynek a lelkivilága bánja ezt az egészet.

Főleg ha esetleg a későbbiekben szó lenne ilyenről, hogy összeköltözés vagy hasonlók, akkor ez "mindennapos" probléma lenne...

Nektek hogy fogadta a gyereket az ilyet? Tudnátok tanácsot adni?



2013. febr. 13. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"Apukád sajnos nem tud itt lenni,de megkérte "Jóskát",hogy ő vigyázzon ránk amikor nem tud velünk lenni"
2013. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Soha nem aludnék így egy szobában a gyerekkel. Ötévesen már sok mindent észrevesz, és valóban a lelkivilága sérülhet.

Más megoldást kell találnotok.

2013. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Egy hónapja vagytok még csak együtt, de már kétszer ott kufircoltatok a gyerek mellett...

Mellesleg egy hónap után még ne állíts olyat, hosszabb távú lesz.

2013. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Régóta ismerem az illetőt, szeretjük is egymást és bizonyos vagyok benne, hogy az ő részéről illetve az én részemről is komoly a dolog, hosszabb távra tervezünk, ezért is alakult így, hogy találkozott a fiammal.

Ennek eszem ágában sincs kitenni annak gyereket, hogy pár havonta mással lásson engem.

De viszont a családom részéről nem sok segítségre számíthatok felügyelet terén, szval örülök, ha meg-meg tudjuk oldani egy estére, hogy kettesben találkozzunk.

Az meg nyilvánvaló szerintem, hogy ha ilyen elő is fordul, hogy a párom itt alszik, akkor semmi minimálisan intimebb dolog sem történik köztünk.

2013. febr. 13. 21:31
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul értelmezted, NEM SZEXELTEM a gyerekkel egy szobában, de még csak hasonló sem.

Illetve nem 1 hónapja vagyunk együtt, hanem fél éve kb. hogy pontos legyek.

2013. febr. 13. 21:33
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Lassan, foozatosan szépíted a sztorit.
2013. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most mit szépítek rajta???

ha kötekedni akarsz akkor keress mást, én csak tanácsot szerettem volna kérni.

Írtam hogy pár hónapja van párom ----> relatíve fél éve, akit régóta ismerek illetve szeretnénk mindketten, ha tartósabb lenne a dolog.

Sztem nem követtem el hibát ezzel, hogy fél év után bemutattam a fiamnak.

Előtte is vtak próbálkozásaim, de 1 pasim se találkozott a gyerekemmel, mivel én sem szándékszom összezavarni a gyereket. Csak ha látom hogy komolynak és hosszútávúnak tűnik a dolog.

2013. febr. 13. 21:38
 8/14 A kérdező kommentje:

Sztem te vagy beteg, ha te erről rögtön arra asszociálsz, hogy a saját gyerekemmel egy szobában kefélek.

Tudod a nemi életemet megoldom máshogy. Másrészt vannak emberek, akiknek lehet nem a szex körül forog a világ.

És nem azon okból aludt egyszer sem nálam a párom, mert bármelyikünknek dughatnékja volt.

Arról szólt a kérdésem, hogy ha ilyen helyzet adódik, esetleg több napos közös programjaink lesznek... vagy netalántán összeköltöznénk, hogy vezesse be ezt egy anya a gyerekének?

Pl. ha együtt lakunk, akár egy szoba akár több, nyilvánvalóan tudatosul benne, vagy látni fogja h mással alszok.

Erről szólt a kérdésem.

De ha ezt neked nem világos, akkor eléggé szegényes és primitív a lelkivilágod.

2013. febr. 13. 22:01
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

miért lenne beteg a kérdező? csak mert nem lehet minden embernek nyolcszobás villája, hogy távol legyen a gyerek? szerinted régen, mikor három generáció élt egy szobában, akkor mit csináltak? néztek egymásra szépen, aztán potyogtak a gyerekek?

és írta is, hogy nem történt semmi.


csak hogy a kérdésre is válaszoljak, az eslővel értek egyet.

2013. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálam hasonló volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy 4 éves volt akkor a fiam, és ő már jó ideje, kb. 1,5 éve külön szobában aludt tőlem. Ő megkapta a hálót, én a nappaliban aludtam.

Utána jött az életünkbe "Jóska", akit ő is régebb óta ismert, és elkezdte, hogy "De ne aludjon itt a Jóska, mert nem akarom!" Meg hogy velünk akart aludni.


Én gyorsan leszereltem, hogy ha itt van a "Jóska", ha nincs, neked semmi nem változik, mert Te így is, meg úgy is a saját ágyikódban alszol.


Ennyi.. elfogadta. Kicsit féltékeny rám, anyás nagyon, én fél éves kora óta voltam vele egyedül.

2013. febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!