Terhes vagyok már csak az örökbeadás lehetősége maradt. Sajnos én nem tudom felnevelni. Miképp van lehetőségem? Az örökbeadásra?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 13:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%

Bocs az offért...

Utolsó válaszoló! Nem hiszem hogy a nyílt örökbefogadás olyan jó dolog. Az örökbeadónak borzasztó teher lehet "végignézni", ahogy másvalaki neveli a gyerekét, és nem ő.

Az örökbefogadó szülőket pedig szintén zavarja az örökbeadó anya, aki nem képes teljesen leszállni a gyerekéről, akit örökbeadott, így teljesen összezavarva őt. Ez a helyzet nem jó senkinek sem.

Ez az egész nem olyan, mint egy "családi összejövetel". Az örökbeadó ne akadékoskodjon már a gyereke körül, ne nehezítse meg a dolgát, ha már egyszer nem bírja felnevelni. Inkább hagyja, hogy valaki más nyugodtan tehesse meg ezt.

2013. jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Én is csak gratulálni tudok, végre egy kivételes Anya, aki nem öleti meg a gyermekét, hanem boldog életet biztosít neki és annak a családnak, aki hiába várja a picit!! Aki felajánlotta, hogy érdekli a gyermeked, válaszolj nekik, akár itt is egymásra találhattok!!
2013. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed! Férjemmel örökbe szeretnénk fogadni egy pici babát, hogy jobb eséllyel induljon neki az életnek! Ha gondolod, összehozhatunk egy találkozót, és alapítványon keresztül gyorsabb elindítani az örökbefogadást. Jó anyagi körülmények között élünk Magyarországon, (ház, lakás, munka stb...) Sajnos nekünk nem lehet közös gyerek, és ezért is döntöttünk úgy, hogy örökbe fogadunk, és felneveljük annyi szeretettel amennyit csak tudunk neki adni, hiába is nem mi lennénk a vérszerinti szülők! A nyílt és a zárt örökbe fogadás nálunk nincs kizárva. Ilyen helyzetbe úgy érzem, hogy mindkét félnek joga van meghozni egy közös döntést! Ha komolyan gondolod priviben beszélhetünk róla, vagy legalább is találkozót, hogy szimpatikusak vagyunk e egymásnak!
2013. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nyílt örökbefogadás..... csodálatos dolog tud lenni, ha megtalálod a megfelelő szülőket! Én már túl vagyok rajta, ha bármilyen kérdésed van, vagy csak szeretnél beszélni valakivel aki pontosan tudja mit érzel, írj privátban. Nekem sokat jelentett volna, ha akkoriban tudtam volna beszélni valakivel, aki csak egy kicsit is sejti, mit élek át.
2013. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Ha még aktuális az örökbeadás, akkor szívesen megismernénk, hogy esetelegesen mi lehessünk az örökbefogadó szülők. Alapítványon keresztül szeretnénk intézni az örökbefogadást. Az örökbefogadás az egyetlen esélyünk hogy gyermekünk legyen.
2013. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy mi tortent?
2014. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Miként alakultak a dolgaitok ?
2014. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!