Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Érdemes egyedülálló melegként...

Érdemes egyedülálló melegként örökbefogadásra jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Persze szeretnék párt is, de melegek közösen nem fogadhatnak örökbe. Viszont mindenképp szeretnék egy kiskölköt, akinek mindent megadhatnék. Van esélyem?


27/F



2013. jún. 20. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szia! sajnos nem ismerem az örökbefogadás menetét, de jelentkezni mindenképp érdemes! Talán nem gyorsan reagálnak rá, de sosem lehet tudni. NAgyon drukkolok neked! :)
2013. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól tudom, civil szervezeteknél csak házasok jelentkezhetnek örökbe fogadásra, de vannak állami szervezetek, ahol egyedül is lehet. Itt a kategóriában volt erre egy válasz. Nyilván nem kell elmondanod, hogy meleg vagy, de egyedülállóként nehezebb dolgod lesz.
2013. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a házaspárokat előnyben részesítik az egyedülállókkal szemben.

Ha bele akarsz vágni, most tedd, mert vsz. éveket kell várnod.

2013. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ftf1983 válasza:
100%
Egyedülállóként jelentkezhetsz, csinálnak tanulmányt, felméréseket, de ez valóban nagyon sokig eltarthat. Pár hónapja egy meleg pár fogadott örökbe, de ott is hivatalosan csak az egyik fél fogadta örökbe a gyereket, mint egyedülálló, igaz ő párjával évek óta együtt él és ezt a hatóság is tudta, mert elmondta másrészt a környezettanulmánynál is kiderült.
2013. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

"A hatályos magyar jogszabályok az örökbefogadásnak két formáját ismerik: az egyéni örökbefogadást és a közös gyermekké fogadást. Egyéni örökbefogadásra minden arra alkalmas személy jogosult, függetlenül szexuális irányultságától vagy családi állapotától (tehát akár egy élettársi vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban élő személy is örökbefogadhat egyénileg). A törvény azonban azt is előírja, hogy a házaspárokat előnyben kell részesíteni az örökbefogadás során, ezért egyéni örökbefogadásra meleg vagy leszbikus párok esetén nagyon ritkán kerül sor."


[link]


[link]


[link]


Erre az email címre írj, ha van még kérdésed:

info@melegpar.hu


Az a fiú fog válaszolni a kérdéseidre, akinek már sikerült.

2013. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MrPifta ***** válasza:
100%
Ha nem próbálod meg, akkor biztos, hogy nem fog sikerülni. Gyerünk!
2013. jún. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Drukk hozzá!
2013. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát nagyon szorítok neked! :)
2013. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

házasodjunk össze, fogadjunk örökbe 2 roma kislányt vagy kisfiút, aztán elválunk, nálad marad az egyik, nálam meg a másik gyermek :)


én is egyedülálló vagyok,elmúltam 36,

annak utánaolvastam, hogy egyedülállóként csak roma gyermekre van belátható időn belül esély, (ami nekem személy szerint nem baj) ha ragaszkodsz a "magyar" babához, akkor iszonyú sokat kell várni,

nekem már van egy saját kisfiam, de nagyon szerettem volna még egyet, de sajnos az édesapjával különváltunk, kapcsolatom nincs, és ráadásul úgy tűnik biológiailag már nem is lehetne saját gyerekem még egyszer, szóval maradna az örökbefogadás, csak én totál egyedülálló vagyok, a kisfiamnak van apja meg apai nagyanyja, de az örökbefogadott gyermeknek csak én lennék, és egyáltalán senki családtagom nincs, szóval nulla segítség, fizetett segítségre meg nem telne. vagy mi van ha történik velem vmi? ezért nem merem...

de ha te elszántad magad, akkor vágj bele!

2013. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!