Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hova fordulhatnék segítségért?

Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés
Már az 5.hónapban vagyok.A babámmal akit nagyon-nagyon akarok is meg szeretek is.De úgy érzem pszichés betegségem miatt nem tudnám nevelni a párommal.Nem akarom örökbe adni.Kicsit önzőn fog hangzani,de én úgy szeretném vele tartani a kapcsolatot mintha a tesója lennék.Mert féltem magamtól.Persze látogatnám meg megvennék neki mindent.Remélem senki nem ítél el emiatt. :( De néha rám jön egyfajta idegroham.Nagyon nehéz nekem.Anyukám is aggódik miattunk.Így terhesen is sokszor vagyok depis és idegbeteg. :( Van megoldás? Ti mit tennétek? Kérlek ne mondjátok,hogy adjam örökbe.Mert az én babám.És valamilyen szinten nagyon is vágyom rá.
2013. aug. 29. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

"Remélem senki nem ítél el emiatt"

Hát bocs, én bizony ki vagyok akadva rendesen. Nem lehetett volna ezt azelőtt átgondolni, mielőtt nem védekeztek? Szerencsétlen gyerek sorsa mindenképp elég brutálisnak tűnik, de a hozzáállásodtól hányni tudnék.

2013. aug. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az anyaság azt is jelenti, hogy felőlesen a gyermek érdekeit veszed előre. Látatlanba nem lehet megítélni a pszichés betegséged, de én a helyedben elsősorban megpróbálnék kigyógyulni belőle. Úgyhogy, ha még nem tetted, fordulj szakemberhez - első körben akár a háziorvoshoz, hogy elirányítson. Egyébként meg biztos sok olyan ember létezik, aki bármilyen krónikus betegség miatt csak egy erősen támogató családi háttér/környezet segítségével tudja nevelni, akár napi szinten ellátni a gyerekét. De ehhez azért minden szereplő "hozzájárulása" ildomos és a te hozzáállásod is fontos, hogy tégy magadért, a gyermeked érdekében is.
2013. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A gyerek érdekei és érzései az elsők és nem a tiéd. Ha nem tudod kezeltetni magad, és már visszaút sincs, add meg neki a lehetőséget egy egészséges és boldog életre, ezt tudod érte tenni! Nem a saját önzésünk miatt vállalunk gyereket!
2013. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha nem adod örökbe,akkor elhagyod párodat és ő neveli majd,te meg mint testvér úgy leszel számon tartva?Vagy ezt hogy gondolod?Ha örökbe adod,akkor meg nem láthatod,mert nincs mo-on ilyen örökbeadás ha jól tudom.Inkább orvoshoz kéne menned,nem a gyerek lepasszolásán gondolkodni.
2013. aug. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Menj el pszihológushoz hidd el tudnak segíteni! Kérj segítséget. Már az is fél siker, hogy elismered van problémád. Sok sikert és mielőbbi jobbulást. Hidd el van kiút!
2013. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Tényleg pszichológusra vagy pszichiáterre van szükséged! A megoldás az, hogy összeszeded magad. Mit dolgozol?
2013. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A párom se tudná nevelni.Ő betegebb. :S Pedig szeretné a babát.Keramikus vagyok.Ő meg cukrász.
2013. aug. 29. 13:33
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül meggyógyulnod a depresszióból, nagyon nehéz lesz a gyereknevelés...


Keress fel orvosokat!

2013. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem értem mért gondolják sokan hogy a gyámügyirendszer valami gyerekmegörző ahova kedvünk szerint ingyen lepaszolható a gyerek. Ha tudod hogy idegileg gyenge vagy ne szülj.
2013. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom odaadni,intézetbe rakni!!! Nem tehetek a betegségemről! :( Jó családból származom és nem vagyok szegény se.
2013. aug. 30. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!