Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan idegösszeomlást kapok...

Lassan idegösszeomlást kapok a lányom mellett. Hová fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

A 2 éves kislányomat egyedül nevelem régóta. Mindig is nehéz volt, mert nincsenek nagyszülők, vagy rokonok, akik segíthetnek. Persze ezt annak idején tudtuk, amikor gyereket vállaltunk, de akkor még azt hittem, a férjemre majd mindig számíthatok.

Dolgozom, a kicsim bölcsis, és egyszerűen úgy érzem, romokban az életem.

Rettenetes anya vagyok, folyton kiabálok vele. Folyamatosan mindenért visít, sír, ha nem az van, amit ő akar, akkor toporzékol, földhöz vágja magát. Ma nem aludt, fáradt volt, elmentünk rokonokhoz köszönteni. Ott mindenki arról beszélt, milyen szuper volt a nőnap, hogy a férjük virágot vett, ezt vett, azt vett, ki hol volt nőnapi buliban. A lányom meg vagy visított, vagy az ölemben ült. Se enni nem tudtam, se beszélgetni, csak ültem ott. Aztán hazajöttünk, végig sírtam hazafelé, annyira rosszul éreztem magam. Itthon a lányom rátett még egy lapáttal, én meg nagyon csúnyán kiabáltam vele. Amikor már nem bírtam, beraktam a szobájába, kijöttem, és csapkodni kezdtem a fürdőajtót. Azóta is csak zokogok, nem tudom, hogy lehetek ennyire gyenge?

Hová lehet segítségért fordulni? Háziorvos utal be valahová? Vagy ilyenkor mi van? Terápiára kell járni?


2013. márc. 9. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Elhiszem, hogy nem könnyű, e a kislányod viselkedésének is oka van.

Mihamarabb kérj segítséget.

Háziorvos és ő beutal.

2013. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minden okod megvan, hogy kiborulj, tényleg segítségre van szükséged. A területi ideggondozőban nem kell beutaló. Ahol én lakom telefonon adnak időpontot.

Ha nincs ilyen a közelben fordulj a háziorvosodhoz!

2013. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Az is segít, ha kibeszéled magadból akár idegeneknek is, pl. fórumokon, vagy akár itt is (bár itt sok a mániákus lepontozó, negatív hozzászóló).


Amúgy én ugyanebben a cipőben járok, férjem, családom nincs, egyedül vagyok kisbabával és sokszor úgy érzem, becsavarodok, nem bírom tovább.

Terápiás hatású, ha kitombolod, kisírod magad, pozitív lehet az ének, mozgás.

2013. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül nevelem a lányomat, nem könnyű, tudom.


De azt ne felejtsd el, h a gyerek mindent másol, azt csinálja amit lát, úgy viselkedik veled, ahogy te vele... úgyhogy, türelem és kitartás!!!


El fog múlni.

2013. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az én viselkedésemet tükrözi vissza, épp ez ijesztett meg engem is. De olyan rohadt nehéz egyedül.
2013. márc. 9. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbáltál már vitaminokat szedni? Magne B6-ot? Citromfű teát inni....?

Először, ha még úgy érzed van erőd, akkor ezekkel próbálkozz!

Én is ki vagyok bukva sokszor, depressziósnak érzem magam. Esténként sokat sírok. Pedig mi a dédiékkel élünk együtt. Közel vannak a szüleim, van férjem. Nálunk pont a másik véglet van. Sokan vannak körülötte és azért nyafog, hisztizik sokat a kislányom. Tudja, ha nálam nem, de másnál még simán bejöhet a hiszti. Pedig csak 16 hónapos.

Kitartást kívánok.

Először magadban kellene rendbe tenned a dolgokat. Próbáld meg a teát amit írtam és a Magne B6-ot. Nekem jobb a közérzetem.

2013. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Itt a tea meg a mg nem segít.

A kérdező rettenetesen magányos, ez kihat a mindennapjaira

és nem tud helytállni mint anya, úgy ahogyan kellene/szeretne.

Orvosi segítség kell neki.

2013. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha magányos akkor inkább társaság kellene neki, nem?
2013. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as!

Szerinted miből fakad a kérdező problémája?

Szerinted nem könnyebb normális családban gyereket nevelni, ahol az apa is kiveszi a részét a gyereknevelésből?

2013. márc. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!