Kislány örökbefogadása?

Figyelt kérdés

Egyelore csak egy kosza otlet.


40 koruli szulok vagyunk 2 sajat fiunkkal(12,7). Gondolkodtunk azon, hogy jo lenne ha gyarapodna a csaladunk. De ha a felesegem ujra terhes lenne es ujra fiu lenne, akkor kiszaladnank a vilagbol. Mi vagy kislanyt szeretnenk vagy inkabb nem szeretnenk tobb gyereket. Raadasul nem szivesen vallalnank be ujra a terhesseget. Volt vetelesunk is korabban. Mivel Ceizel Endre is max 75%-os valosznuseggel tudna beultetessel meghatarozni a nemet, es ez meg a mai napig még mindig illegalis, ezert arra gondoltunk, hogy egy kislanyt orokbefogadnank. Anyagiak rendezettek. Kapcsolat rendezett. Tudnank tanittatni, talan lakassal is indittatni.


Tapasztalat erdekelne:

Egyaltalan lehet olyat kerni, hogy mi "csak" kislanyt szeretnenk?

Es azon felul, aki ilyen csaladban nevelkedik akar szulo, akar gyermek oldalrol irhatna egy kicsit elonyokrol/hatranyokrol egyarant... Koszonom a hasznos valaszokat elore is!



2013. okt. 21. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az nem mindegy hogy mekkora korú gyereket vennétek magatokhoz. Én a csecsemőket meghagynám azoknak akiknek egy gyerek sincs. Remélhetőleg az alapitványok is eszerint adnak. elöbb fognak adni egy meddő párnak babát mint nektek. Mint tudjuk jóval több a babára váró pár mint a gyerek igy nem hiszem hogy kaphatnátok csecsemőt. Ha csak ilyen jöhetne szóba akkor szerintem le kéne tennetek erről. Pár éves kislányt biztos kaphattok ha megfeleltek a teszteken. De azért járjatok utána annyit megér.
2013. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelentkezzetek a TEGYESZ-hez!

Nem kizáró ok, hogy vannak már gyerekeitek,sőt,az sem,hogy ti csak kislányt szeretnétek! Alapítványhoz is lehet jekentkezni,ha megvan a hivatalos örökbefogadói határozat.Van olyan alapítvány,ahol már kizáró ok,hogy vannak gyerekeitek,vagy a másiknál az hogy 40 körüliek vagytok,oda nen kell beadni a jelentkezést,de igenis vannak olyanok akik szóba állnak veketek!

Vágjatok bele,sok sikert kívánok!! :-)

2013. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

persze, hogy kérhettek kislányt.

a gyermek és a fiatalabb örökbefogadó között legfeljebb (max) 45 év körkülönbség lehet.

2013. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan választják a nyílt örökbefogadást.

Nálunk a következő módon zajlott: férjem és a szülőanya elmentek a Polgármesteri Hivatalba, és hivatalosan apai elismerő nyilatkozatott tett a férjem.

A baba megszületett, a kórházban a mi címünket adtuk meg távozási címnek, férjemmel érte mentünk, haza hoztuk.

Elindítottam az örökbe fogadást a házastársam gyermeke iránt.

Amikor kitűzték a tárgyalást a Gyámhivatalban, mindhárman bementünk, a szülőanya hivatalosan lemondott a babáról, a gyámügyis pedig hozott egy határozatot, hogy alkalmasnak találtak az örökbefogadáshoz.

1 év telt el, mire megkaptuk az új anyakaönyvi kivonatot, amelyben már én szereplek anyaként, de így addig is nálunk nevelkedett a kicsi.


Előtte voltam a TEGYESZ-nél, ahol részt vettem egy néhány órás beszélgetésen, és az előbb leírt úttól függetlenül alkalmasnak nyilvánítottak.

Ott volt egy kérdőív, amelyben meg lehetett jelölni, hogy milyen nemű gyereket szeretnék.


Mi konkrétan ezt a kislányt akartuk örökbefogadni, az idő rövidsége miatt kényszerültünk a leírt módot választani, mert nem akartuk, hogy akár egyetlen napot is csecsemőotthonban kelljen töltenie, és azt csak így védhettük ki.

2013. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*bocs, nyilatkozatot :-)
2013. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat...
2013. okt. 28. 12:55
 7/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én csak kéretlenül meg szeretnék mutatni egy másik nézőpontot. Ismerős család a két saját gyerekéhez (fiú, lány), örökbefogadtak még két másik gyereket.

Most úgy néznek ki, hogy a két nagyobb tiszta depresszió, mosolyogni nem látni őket, a két örökbefogadott meg ragyog. Én nem mertem persze rákérdezni, de arra gondolok, hogy a két nagyobbnak baromira rosszuleshetett, hogy ők nem voltak elegek.

Szóval, lehet, hogy beszélni kéne a két sráccal is...

2013. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már lehet,h senki nem olvassa....:D Nekem saját lány gyermekem van,de felér 2-3 fiúval,olyan rossz néha:D Szóval nem értem,miért kell egy lány?HA egy gyermeken akartok segíteni,akkor a nemnek mindegynek kéne lennie,ha meg csak azért,mert lány legyen,az a két fiatoknak szar érzés...ez az én véleményem,így utólag....
2013. dec. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!