Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg velük,...

Hogy értessem meg velük, hogyha akkor nem kellettem nekik, most se keressenek és hagyjanak békén?

Figyelt kérdés

17 évesen lett egy nálam idősebb férfi az életemben,akinek sok mindent köszönhetek,segített mindenben és támogatott anyagilag is,később lakást,autót kaptam tőle,stb.

Mikor ez otthon kiderült,a szüleim közölték,hogy amíg ez a kapcsolat tart,ők nem akarnak látni a házukban.

Most 23 éves vagyok és még mindig együtt vagyunk,van egy kislányunk is.Boldog vagyok,de a szüleim a nővéremen keresztül értesültek ezekről és látni akarnak.

Én viszont ezt nem akarom és szeretném,hogy megértsèk ezt.

De csak hívnak,írogatnak és azt hajtogatják,hogy joguk van az unokájukhoz.



2013. aug. 28. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Nővéreddel tartottad a kapcsolatot? Felhatalmaztad, hogy szüleidnek kiadja a telefonszámod, meg hogy szültél? Mert ha nem, én rá is nagyon haragudnék!

Telefonszámcsere, email cím csere!

2013. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

Joguk...

Kötelességük lett volna fiatalkorúként gondolkodni rólad.


Én se mennék a közelükbe.

2013. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Szólj a nővérednek, állítsa le őket: 6 éven keresztül nem voltak rád kíváncsiak, tőlük akár "el is veszhettél volna a nagyvilágban"!

Gondolkodniuk kellett volna, mielőtt kiadták az utadat. Hiszen akármit is tesz egy gyermek, ha a szülő nem ért vele egyet, akkor is álljon ott a háta mögött, hiszen meglehet, hogy az a gyermek "elesik", ha ők nem segítik, akkor ki. Szerencsére a döntésed jónak bizonyult, de ha akkor így viselkedtek, ha kibírtak nélküled ennyi évet, akkor várjanak még egy kicsit.


Várják meg, míg a gyermeked lesz annyi idős, hogy önmaga eldönti, kíváncsi-e a nagyszülőkre, vagy ő is köszöni szépen, nem kér belőlük.

2013. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
A szüleid hibáztak, amikor kiderült a kapcsolatod. Nyilván ez egy fájópont mindegyikőtök számára. Szerintem most bocsánatot szeretnének kérni és tisztázni a helyzetet. Ezt az esélyt pedig igazán megadhatnád nekik. Biztos vagyok benne, hogy kíváncsiak az unokára is, és ez később sem lesz másképp. Nyilván, nem ismerünk minden részletet, de szerintem az egymás iránti harag sosem jó megoldás. Én a helyedben találkoznék velük, már csak azért is, hogy lássák, jó életem van, boldog vagyok, minden rendben van. sajnálom, ha nem ezt a választ vártad.
2013. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
itt az a gáz, hogy CSAK az unoka miatt kerestek fel, mert volt 6(!) évük! Nem tudom mikor szültél, de így is csomó idejük lett volna megkeresni téged, még sem tették. Ha anno rád sem voltak kiváncsiak, akkor az unokájukra se legyen!
2013. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%
Én megértelek és sajnálom, hogy így alakult az életed, de tényleg gondolj bele, hogy esetleg a kicsinek jó lenne, ha lennének nagyszülei. Talán vele megpróbálhatnák helyre hozni, amit veled elrontottak.
2013. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
Kiskorú voltál, akiről gondoskodniuk kellett volna, de eltaszítottak. Én nem állnék szóba velük. Egyébként az unokán kívül mit akarnak? Esetleg egy kis pénzt? Én ilyenkor mindig gyanakodtam, hirtelen megjelent egy nagynéni, mert cuki a lányunk, meg esetleg segítsük már ki, mert kellene pár százezer forint mi meg jól keresünk, neki meg büdös a munka, de a 14 éves fiát inkább a nagyszülőknél hagyta. Felejtsd el őket! Aki egyszer kidobott nem fog megváltozni.
2013. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Az túlzás,hogy tartottam a kapcsolatot a nővéremmel,Facebookon néha beszéltünk,ennyi.De akkor sem eget rengető dolgokról.

Azért nem akarom,hogy találkozzanak a picivel,mert tudom,hogy milyen az anyám...Egyre többet és többet akarna,mindenbe beleszólna és nem tudnánk levakarni magunkról.

Nem haragszom rájuk,egyszerűen olyanok számomra,mint az idegenek az utcán.

Amikor kiderült a kapcsolatunk,már nem voltam kiskorú,előtte kicsivel lettem 18.De akkor is rosszul esett,hogy szinte senkire sem számíthattam,mert akkor a párommal is elég viharos volt a kapcsolatunk és senki nem állt mellettem.

2013. aug. 28. 15:05
 9/28 anonim ***** válasza:
39%
3-assal egyetértek.
2013. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

4-nél a pont. Az első mondatod elég necces. Képzeld el, a te lányod mondja ezt neked: és nem azt, anya , szerelmes vagyok. Nem.Anyagilag támogatnak. És még képzeld hozzá, a donátor egy 38 éves,családos..

Na szóval, ne tarts haragot, a békülőnek nyújts jobbot.

MINDENKINEK JOBB!

2013. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!