Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyen esetben mit kell tenünnk...

Ilyen esetben mit kell tenünnk, hogy örökbefogadhassunk egy csecsemőt? Mennyi a várakozási idő mire örökbe lehet fogadni?

Figyelt kérdés
Férjemmel lombikozunk és sajnos nem maradnak meg a babák.Azt szeretném megtudni mi a menete ennek az egésznek?

#gh8j9io
2013. nov. 12. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. 3 év a várakozási idő.
2013. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösui,h írtál.És hova kihez kell fordulnunk,hogy bármint megtudjunk?Semmit nem tudok az örökbefogadásról,h mit kell tennem.Budapestiek vagyunk.
2013. nov. 12. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az előző linkben minden le van írva de ha valami személyes kérdésed lenne nyugodtan írj nekem... mi 1 éve várunk már :)
2013. nov. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mi még csak csak gondolkodunk,nem tudjuk mi legyen.Nálatok mi a baj,h meghoztátok ezt a döntést?
2013. nov. 12. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem 26 éves koromban méhnyakrákom volt... ki kellett venni a méhem... így ha akarom ha nem nincs más választásom :) de! tini koromban voltak gyivis barátnőim, már akkor izgatott az örökbefogadás gondolata.. szóval én büszke vagyok rá hogy így lesz babánk! :) csak ilyen férj kellett aki mellett ezt megtehetem :)
2013. nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szívesen segítek. Mi is lombik után fogadtunk örökbe. Akár itt, akár privátban szívesen válaszolok.

Kedves másik hozzászóló: a férj személye tényleg fontos :)

2013. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem a kérdésedre válaszolok :) De hátha tudok segíteni. A lombikok előtt voltál inzulinrezisztencia vizsgálaton illetve néztek D vitamin szintet? Bár nálam nem lombik volt, de sorra mentek el a babák, míg nem kiderült a fenti két ok. Ez kezelve lett és most már 9 hónapos a lányom. Több ismerősömet küldtem már ilyen vizsgálatra és már többen kismamák. Sőt van akinek lombikok után most spontán összejött. Jelenleg félidős terhes. Persze lehet, hogy nálad nem ez a gond, de egy próbát megér. Kívánom, hogy vagy így vagy úgy de tapasztald meg az anyaság örömét. :)

2013. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nálatok mi volt a baj?


Nálunk a férjemnek azoospermiája van és neki lehet nehezen gyereke.Most az utolsó lombiknál elindult a terhességem,csak megszakadt.Egyszerűen én beadnám az örökbefogadást,de ő meg nem akarja.És ezzel vívok.nem tudom mi tévő legyek.

2013. nov. 15. 23:09
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok... férjedet esetleg azzal győzhetnéd meg, hogy az örökbefogadás nagyon időigényes... több évet vesz igénybe... közben nyugodtan próbálkozhattok még! Nem kerültök azért hátrébb a sorba! Bármikor visszamondhatjátok! Akkor is amikor épp nektek telefonálnak!!! Akkor is ha meglátjátok a babát és érzitek, hogy nem Ő a ti babátok!!! sőt! vissza is kell mondani ilyen esetben!!! hisz akkor nem lesz sikeres az örökbefogadás ha valamelyikőtöknek rossz érzése van a babával kapcsolatban... szóval nincs mitől tartania... bármikor ki lehet szállni! 1 hónap próbaidő van még otthon is mielőtt véglegesítenék az örökbefogadást... viszont az idő megy... ha ezt elmondod neki talán ő is belemegy... viszont ha teljesen ellenzi magát az örökbefogadást, ne erőltesd... a pszichológus úgyis észreveszi! :) és ezt nem szabad erőltetni...
2013. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!