Férjemmel válunk, megtudta, hogy nem ő a valódi apja a gyerekünknek, előbukkant a vér szerinti apa. Innentől kezdve kérheti váláson hogy láthassa, stb? 1 éves baba. A valódi apja a nevére veheti, ha igen, mi a menete?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Férjed kérné? És a biológiai apa nem kérné? A férjednek csak a bizonyosság miatt lenne érdeke kérni.Minden megilleti őt a gyerekkel kapcsolatban. A biológiai apa a szülői jogok miatt kérné, de ha idáig sem foglalkozott a gyerekkel akkor ezutàn sem fogja érdekelni...Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen per de biztos nem olcsó ha DNS vizsgálatot is beleszámoljul.
2013. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Húzza a el a seggét a valódi apa! Ha lemondott róla, akk mi köze az egészhez. Mostmár semmi köze hozzá! Nevére veheti, de az már milyen dolog lenne? Nem azért fogadtad örökbe, hogy gyereked legyen? Ilyen könnyen lemondanál róla?
2014. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A gyerek születése előtt bementetek az anyakönyv vezetőhöz az önkormányzatba. Ott mind a kettőtöknek nyilatkozni kellett, hogy ti vagytok a kicsi vér szerinti szülei, és nem volt a gyerek fogantatásakor jelen 3. személy. Kapard csak elő ezt a papírt, és olvasd el. Innentől kezdve teljesen mindegy hogy hány pasast rángatsz bele, amíg a gyereket a nevére vevő fél nem mond le önszántából a gyerekről, addig ő az édesapa. A gyerekelhelyezési perben csak akkor fogják megtagadni hogy látogathassa a picit, ha ön-és közveszélyes, de ezt nagyon nehéz bizonyítani. Még ha így is van, akkor is 2-3 év, mire a bíróság ezt megállapítja. Egyébként nézz magadba, hogy mit csináltál.
2015. jan. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Megértem a férjedet, de szerintem adj neki kis időt.
2021. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!