Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség menete? Tapasztalt...

Terhesség menete? Tapasztalt anyukák help!

Figyelt kérdés

5 hetes vagyok, de nem nagyon tudom mi a mente az egésznek.

Mikor kell felkeresni védőnőt?

Mikortól kell vezetni a kis-könyvet ?

Milyen viszgáltaok várnak rám?


Mire figyeljek oda? amit ne egyk amit hetek,és ami fontos???

Most femibiont keztem el szedni..


A másik beteg vagyok, már egy hete köhögök és náthás vagyok, nem szedek rá semmit csak teázom -árthat a babábak ??


beszélgethetnék valakivel ??


köszönöm a válaszokat!!!!


2013. nov. 20. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is 7-8 hetesen menj el a dokihoz, akkor lesz szívhang is és azzal a papírral mehetsz a körzeti védőnőhöz. Ott kapsz kiskönyvet, ezt ő illetve az orvos vezeti. Megmondja mikor melyik héten mi vár rád és hova kell menned. Mindent ehetsz ami jól esik, nyers húst ildomos kerülni csak. A femibion mellé vegyél magnéziumot is, azt is szedheted de majd a doki is mondja. A betegségedtől semmi baja nem lesz a gyereknek. Gőzölj, pihenj, teázz és mozogj a levegőn.
2013. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. A védőnőt ráérsz 7-8-9 hetesen felkeresni, ő fogja majd odaadni a terhes kiskönyvedet. Ezt nem neked kell vezetni, hanem mindig vinni kell magaddal, és a védőnő majd beleírja az eredményeket, súlyt, stb. Lesznek vérvételekés ultrahangok, nagyrészt ezek várnak majd rád. Enni szinte mindent ehetsz ami jólesik, a szénsavasat jó kerülni mert puffaszt. De a babának nem árt, csak teérzed magad tőle kellemetlenül. a terhesvitamint szedd, egyél sok zöldséget gyümölcsöt. A náthádtól pedig nem lesz baja a kicsinek. Az a lényeg, hogy lázas ne legyél, mert a tartós magas láz tud ártani a babának. De a védőnőd is majd mindent elmond amit tudnod kell, és kérdezz meg tőle mindent bátran, amire kiváncsi vagy.
2013. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy megkaptam a papírt, hogy terhes vagyok. Megadták a védőnő nevét, és telszámát, akihez tartozom, megmondták, hogy meddig hívjam fel. Ő adott egy időpontot, és nagyjából mindent átbeszéltünk. Minden hónapban először védőnőhöz mentem, ott átbeszéltük, hogy milyen vizsgálatok lesznek, adott beutalókat vérvételre, nézett súlyt, vérnyomást, vizeletet, és beszélgettünk. Aztán utána mentem mindig az orvosomhoz. A kiskönyvedet a védőnő fogja kiállítani, és ő is fogja tölteni.

Lesz majd néhány vérvétel, cukorterhelés is, súlymérés, vérnyomás, vizelet, hüvelyi vizsgálat, pocakkörfogat és magasságmérés, a végén NST, esetleg amnioszkópia.

Ne aggódj, út közben mindenről időben tudni fogsz.

Amit kerül: füstölt, nyers húsok, nyers tojás, penészes sajtok.

Folsavat és terhesvitamint szedheted, nem tudom, hogy a Femibionban van-e folsav.

Ha beteg vagy, arra figyelj, hogy lázas ne legyél. A Homeogene 9-et nyugodtan szedheted. Ha hőemelkedésed van, hűtőfürdő, de ha nem használ, nyugodtan vehetsz be 1-1 lázcsillapítót. Nem lesz baja a babának tőle, ugyanis nem vagytok még gyakorlatilag összeköttetésben. Többet ártana a láz.


Ne erőltesd meg magad, ne emelj nehezet, ne mássz szekrény tetejére.

Minden jót, és ne aggódj.

2013. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!