Mi van velem? Normális ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi történt. Mikor teherbe estem, nagyon örültem és már előtte is alig vártam hogy gyerekem legyen...

Most, hogy megszületett a kisfiam, teljesen kivagyok. Úgy érzem, nem szeretem a gyereket, és örökbe adnám szívem szerint. De csak estére vagyok így. Nappal imádom, babusgatom, beszélek hozzá, de néha akkor is úgy vagyok, hogy nem is vagyok itthon, az apukájára bízom a gyereket, hogy én mehessek. Mindig valami indokkal megyek...hogy nekem elintézni valóm van, és ez minden napos. Miért történik ez velem? Miért érzem a gyereket tehernek? Amikor alig vártam hogy megszülessen és gyerekem legyen. Az örökbe adáson komolyan gondolkodom, de anyukámék nagyon várták már az unokát, és természetesen, imádják, szeretik. Velük nem tudom ezt megbeszélni, mert rögtön kiakadnak és anyukám is sír hogy hogy lehetek ilyen. De esküszöm, nem akarom hogy ez legyen. Próbálom magamra erőltetni hogy szeressem a gyereket, de valahogy nagyon nehezen megy, viszont vannak pillanatok hogy imádom. Hogy van ez akkor most? Szívem szerint kiszaladnék a világból és eltűnnék mindenki elől hogy ne is tudják hogy hol vagyok. De ebbe én beleőrülök és megszakad a szívem...



2014. jan. 12. 20:47
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egy egy hónapos kisbabáról van szó. Mit tegyek? Örökbe adjam? Milyen lehetőségek vannak erre?
2014. jan. 12. 20:49
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
És apuka miért nem szerepel a sztoriban?
2014. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
szerintem ez már depresszió, keress fel szakembert. de sürgősen!
2014. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az apukáról most nem szeretnék beszélni.
2014. jan. 12. 20:55
 5/23 A kérdező kommentje:
Én is erre gyanakodtam. El is mentem szakemberhez. Azt mondta hogy ez csak a depresszió eleje, felírt nekem nyugtatót, és azt mondta hogy ha úgy érzem hogy kell akkor vegyem be, és 1 hónap múlva kontroll. Valamint, hogy ez lehet jobb is és rosszabb is. Ennyit értem el vele...:/
2014. jan. 12. 20:56
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
igen ez szülés utáni depresszió! tényleg gyorsan menj el szakemberhez mielőtt valami butaságot csinálsz... ne add örökbe, mert a szakember tud neked segíteni... csak holnap már menj is!!!!
2014. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
keress másikat...
2014. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Szia, hova valósi vagy? Ha gondolod írj privátban, meghallgatlak.
2014. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológushoz menj nem pszichiáterhez.
2014. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

ha igaz a történet, akkor valójában tényleg szakemberhez kellene fordulni - a védőnődet meg tudod kérdezni, ez a dolga a védőnőnek, hogy ilyenekben segítsen. nem örökbefogadással fordulnék először a védőnőhöz, hanem orvosilag, úgy ahogy az előző írta, depresszió gyanús a történet.


furcsa amúgy, amit érzel, mert egy csecsemő NEM TUD CSALÓDÁST OKOZNI, egyszerűen a génekbe van kódolva a kisbaba iránti gondoskodás, oltalmazás, védelem... egy anya inkább nem alszik, nem eszik, nem megy még pisilni se, ha a gyerekéről akar gondoskodni, főleg amikor újszülött kis magatehetetlen kis emberkét lát.

nekem nagyon fura...


amúgy meg gondolj a kisbabára, neki szüksége van rád, te vagy az esélye a normális és boldog élethez. (az apa nem pótolja az anyát)


szedd össze magad :)

2014. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!