Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülállóként lehet örökbefo...

Egyedülállóként lehet örökbefogadni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom 35 éves kor fölött igen, de nagyon vizsgálják az anyagi hátteret és biztos elöbb kap egy házaspár mint egy egyedülálló nő. ha wm kisbabaát akarsz akkor jóval ahmarabb kaphatsz az biztos.
2014. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én csak a barátnőmet tudom esetnek felhozni.Ő egyedülállóként fogadott örökbe babát,és 1 év múlva kapott is egy kisfiút.Az anyagiakat nézték, 37 éves volt akkor.Neki mindegy volt a nem, és az is hogy Magyar vagy kisebbségi -e a baba.Amikor megkapta a kisfiút 11 hónapos volt, és még mászni is alig tudott szegény.
2014. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami lemaradt , kisebbségi volt a baba.
2014. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, és ugyanolyan feltételekkel mint a házaspároknak. Nem kell pl 35 évesnek lenni, de van minimális és maximális korkülönbség. A különbség: civil szervezetek csak házaspárok jelentkezését fogadják, öket is szűrik. Tehát marad a Tegyesz, azaz titkos örökbefogadás (elvileg ők is bonyolíthatnak nyílt öf-t, de a gyakorlatban nemigen van erre példa). Várólista van, és bizony itt is előnyben részesülnek a párok (nyilván) Ez lehet h csak informális értesülés, de asszem akkor ajánlanak ki gyermeket egyedülállónak, ha már két házaspár visszautasította. Az eséyleket növeli, ha toleránsabb az ember, ami a kort, nemzetiséget, nemet és egészségügyi állapotot illeti.
2014. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ez biztató :)
2014. febr. 15. 14:53
 6/7 anonim válasza:
Éppen én is ezt a kérdést akartam fel tenni.
2014. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyedülállóként most vagyok a folyamat közepén. - Szerintem, nem mások velem mint a párokkal. - Ami más, és persze természetes, hogy a párok előnyt élveznek, - ami persze valahol evidens. - Ráadásul anyagilag se vagyok egy krőzus... - Szóval, szerintem ne izgulj, azzal hogy megpróbálod nem veszítesz semmit! :)

Ha szeretnéd, nyugodtan írj privit! :)

2014. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!