Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egy 6 éves kislányt szeretnék...

Egy 6 éves kislányt szeretnék örökbefogadni, aki 4éve nevelőszülőnél él (az édesanyámnál). Az apja lemondana róla, de az anyja sajnos nem. Milyen lehetőségek vannak ilyenkor? Egy jó ügyvéd esetleg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya nem mond le róla, akkor nem örökbe fogadató. Legnagyobb szemétség egy anyától, lemond a gyereke neveléséről de még meg is fosztja egy jobb élettől.
2013. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem inkabb legyen sajatod, kedves kerdezo.


Mert ha az anya ilyen zsivany, akkor nagyon megkeseritheti az eletedet amig felno az a kislany. Szerintem a magad es a ferjed erdekeben inkabb te mondj le rola.

2013. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ügyvéddel sem mész semmire. Ez nem olyan kérdés, hogy majd az ügyvéd kiharcolja. Ha az anya nem mond le, nem örökbe adható. Ismerős lány hajléktalan volt, 2 gyereke intézetbe került, a kórházból. Csaj élete rendeződött közben, 7 évesen vette őket magához. Jól tette, hogy nem mondott le róluk. Most van lakása, szépen neveli őket.
2013. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát ja 7 évig meg sínylődőt egy intézetbe, amit egész életébe nem fog elfelejteni. Ahelyett, hogy örökbe fogadták volna, és az első 7 évben is szeretetben élt volna.
2013. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Akkor csak a remény marad,hogy meg tudjuk győzi a lemondásról...mert én nem fogok lemondani róla,neki már mi vagyunk a családja,az igazihoz semmiféle érzelem nem köti.Saját gyerek sincs tervben egyenlőre és az örökbefogadás se jutott volna eszembe,ha nem ezt látnám az egyetlen esélynek arra,hogy ennek a gyereknek normális élete legyen.

Sajnos itt nem rendezetlen körülményekről van szó,bántalmazás miatt vették el tőle a gyerekeit.De egy olyan "anyáról" beszélek,aki a 4 év alatt négyszer látta a őket,holott kéthetente biztosított számára a láthatás.

2013. jún. 28. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem mit mondasz, de gyerekeknek nem volt rossz dolga. Lakásotthonban laktak, hasonló korú fiúkkal, az anyja és az apja mindig látogatta, 2 hetente el vitték hétvégére, amikor lett albérlet. Aztán a nő kereset munkát, és amikor stabil lett minden, akkor magához vette őket.

A lakásotthonban sem volt rossz dolguk, nyaralni, játszótérre jártak, mentek fagyizni, új ruhákat kaptak, mobiltelefont, rengeteg játékuk volt, és tudták, hogy van egy anyjuk és egy apjuk, akik szeretik őket, akiket fel lehet hívni, és mindent megtesznek, hogy ők haza kerüljenek. Nem a legideálisabb, az tény, de lássuk be, sok esetben a szülőktől sem kapnak ennyit, de azért ez a sínylődéstől messze van, és becsülöm a csajt, hogy nem mondott le róluk, hanem igenis megtett mindent, hogy a saját gyerekeivel lehessen. Tudod, nem a padlóra esni nehéz, hanem onnan felállni.

2013. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nevelőszülő vagyok,így van némi rálátásom a dolgokra.Gondolom gyámügyessel folyamatosan tartják a kapcsolatot a nevelőszülők,ugyanis ő jár ki,kb.2 havonta.Na az egésznek az a lényege,hogy ha az anya nem él a láthatás jogával,akkor nem kell lemondania róla.És előbb,vagy utóbb a gyámügy örökbe fogadhatóvá nyilvánítja.Nem értem a ti esetetekben miért nem került még rá sor.
2013. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó! írta, hogy 4 év alatt 4x meglátogatta. Sajnos úgy működik, hogy ha már 1 éve nem volt kapcsolat, akkor örökbefogadhatóvá nyilvánítják. Itt az anya ezzel teljesen tisztában van. és ki is játssza ezt az évi 1 alkalmat... ha küld egy képeslapot, azt is fel kell vezetni a kapcsolattartás közé..


Kérdező! sajnos mást nem tudsz tenni, mint "kikönyörögni" az anyától... nem tudom, milyen helyzetben vagytok, meg ez nem is annyira legális, de egy nagyobb összeggel nem tudnátok megtámogatni anyuka lemondását?

Esetleg vegyétek magatok mellé nevelőszülőként, ha amúgy se nagyon keresi az anyja, akkor annyira nem fog sok vizet zavarni

2013. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló vagyok.Nálunk fél évente kell jelentést készítenie a nevelőszülőnek.Ebben leírja,hogy mi történt a fél év alatt,és hogy ő lát e esélyt a gyermek visszagondozására a vér szerinti családba,vagy ő az örökbe adást látja a végleges sorsrendezésnek.Egyébként levél,telefon,és csomag küldése nem minősül kapcsolattartásnak.
2013. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szociális munkás vagyok, barátnőm gyermekotthonban dolgozik.

Van olyan kicsi, akit azért nem adhatnak örökbe, mert évente 1x felhívja az anyja, vagy küld lapot. Kapcsolattartásnak számít.


48/A. §75 (1)76 A gyámhatóság az átmeneti nevelésbe vett gyermeket örökbefogadhatónak nyilvánítja, ha a szülő gyermekével önhibájából egy éve nem tart rendszeres kapcsolatot, életvitelén, körülményein nem változtat, és emiatt az átmeneti nevelés nem szüntethető meg. Erre a jogkövetkezményre a szülőt az átmeneti nevelést elrendelő határozatban figyelmeztetni kell.



1952. évi IV. törvény


a házasságról, a családról és a gyámságról


[link]

2013. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!