Elfogadható ha egy nyíltan örökbefogadott 7 éves gyermek kérésére az örökbefogadók segítenek a gyermeknek találkozni a vér szerinti anyával?

Figyelt kérdés

Pszichológus jó ötletnek tartotta, mert természetesen kezeli a család és a gyermek a helyzetet. Vér szerinti anyuka nagy örömmel áll rendelkezésre....

Remélem nem botránkozik meg senki.


2014. márc. 1. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha az anyuka beleegyezett, akkor mi a gond?
2014. márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A gond a helyzet szokatlansága, aggodalom amiatt, hogy jó döntés e, a külvilág nem tudom miként értékelné....

Viszont egyetlen szempont vezérel a gyereknek mi a jó.

2014. márc. 1. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Az semmiképp se jó neki, ha ő ezt kérte tőletek, ti pedig megtagadjátok tőle, holott minden lehetőség adott lenne.

Az meg, hogy kívülállóknak mi a véleménye, ne érdekeljen. Legfeljebb az láthat bele valamennyire a helyzetetekbe, aki maga is nevelőszülő, örökbeadó szülő vagy örökbeadott gyerek.

2014. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Továbbra is ez vezéreljen, a külvilág véleményétől függetlenül!
2014. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én örökbeadott gyerek vagyok, és bár sose találkoztam az igazi szüleimmel, de szerintem olyasmi lehet, mint amikor egy házaspár elválik, és a gyerek az egyik szülőnél él, a másikat pedig csak ritkán láthatja. Biztosan nem teszel vele semmi rosszat, ha engeded, hogy találkozzon az igazi anyukájával.
2014. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3. !!

De jó,hogy ezt írod! Hiszen miért ne szerethetnénk többen a gyereket..

És mit szólna ha később megtudná, hogy minden feltétel adott volt és nem lehetett néhány közös élménye már gyermekkorában a vér szerinti anyával..

Jó, hogy ilyen felvilágosult, modern gondolkodású emberek írnak ide.

2014. márc. 1. 14:16
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ez érdekelt, hogy miként látja ezt a kérdést egy örökbefogadott személy!
2014. márc. 1. 14:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem azért de a nyílt örökbefogadásnak nem pont ez a lényege?
2014. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ahogy én tudom egyrészt megismerheti az örökbefogadókat a vér szerinti anya,másrészt tarthatják a kapcsolatot fényképeket küldhetnek..

Az ismerettségi körömben azonban ilyen korai életkorban nem szokásos személyes találkozást kezdeményezni a vér szerinti szülővel.

2014. márc. 1. 14:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ismertek valakit akinél ez működőképes? Mármint, hogy nyílt örökbefogadás után rendszeresen találkozik a két család?
2014. márc. 1. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!