Aki örökbe adta a babáját, hogy tudta feldolgozni? Hogy élt tovább? Nem bánta meg? Lettek még gyerekei? És, aki elvetette a babáját?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, mert felelőtlenek voltunk és hülyék és most életünk legnehezebb döntése előtt állunk, amibe sajnos mindenkit beavattunk. A barátom és az én szüleimet is. Mi a barátommal úgy gondoljuk, hogy önzőség elvetetni a babát, örökbe adni pedig nem tudnánk. A szüleink szerint önzőség megtartani, az abortuszt találják a megfelelő megoldásnak, nyilván nagy beleszólásuk van, mivel rájuk lennénk utalva nagyon sok tekintetben, értem én, hogy nem lehet kéretlenül ilyen feladatot rakni a szüleink vállára, akik már felneveltek minket és a testvéreinket.Az örökbe-adás is felmerült,hogy jobb szülőket kapjon a kisbaba nálunk. Szerintem lehet, hogy nem rögtön, de idővel mi is jó szülők lennénk... Nagyon bizonytalanok vagyunk, tájékozódni szeretnénk, tapasztalatokat, véleményeket, információkat várunk.

2014. márc. 21. 21:54
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
45%
Ez nehez helyzet, de ugy erzem a szavaidból, szívetek szerint megtartanátok. Az én véleményem, hogy ha a szulok ellenzik is a terhesseg elején, ha megszuletne, biztos megváltozna a hozzáállásuk, és szeretnék a babát. Ahol két-harom gyerek felnő, elfér, ott elfér még egy, összefogással meg lehet ezt oldani. A szules utan örökbe adni sokkal fájóbb lelkileg, mint az abortusz. Amíg éltek addig ott lenne a fejetekben, hogy a gyermeketek a világban ott can valahol. Ez egy kínzó bűntudatos érzés. A szülés utan rögtön felébred a kötődés és a szülői ösztönök, ez nem tűnik el nyomtalanul. Szerintem probaljatok megbeszélni a szülőkkel, hogy szeretnétek megbirkózni a feladattal és kérjétek őket, hogy tamogassanak titeket ebben! A legjobbakat kívánom 25 hetes kismama, és egy 2 eves anyukája
2014. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok :) én épp nyílt örökbe fogadás előtt állok, tehát én kapom meg a babát (és nem elveszem... ez csúnya szó rá:)) ismerem a szülő anyukát, anyagi okok miatt mond le a babáról, ő egyedül van, nincs senki mellette... ő az első perctől kezdve ahogy megtudta hogy babát vár, az örökbe fogadást választotta, tehát végig így hordta ki a terhességet (még 2 hetünk van a szülésig :) ) 4 hónapja ismerkedtünk meg, azóta együtt járunk mindenhova... orvoshoz, ultrahangra, laborba... nagyon aranyos nagyon kedves nő... és életem végéig hálás leszek neki azért mert a mi javunkra fog lemondani a babáról... ő nagyon jól viseli most még.. nem tudom hogy hogy lesz utána, de nagyon erős csaj, tudom, hogy túl fogja magát tenni... ő azt mondja nekem, hogy neki jó érzés, hogy segíthet nekünk :)

én úgy gondolom, mivel nem egy egy éjszakás kapcsolatból lett a baba hanem szerelemből , nagyon nehéz lenne lemondanotok róla ha már megszületik.. ahogy nő a pocakod, ahogy el kezd mozogni, és együtt élitek át a terhességet, nem tudom,hogy a végén alá tudnád-e írni a lemondónyilatkozatot...

mennyi idősek vagytok???

2014. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
10%

A szülőknek van igazuk. Az az önzőség, ha megtartjátok! Lehet, hogy idővel jó szülők lennétek. De addig el kellene valamiből tartani a gyereket.

Az ő életére kell gondolnotok, nem az önzőségetekre. Ha elveteted, akkor is lehet később majd gyereked.

Nem vagyok abortuszpárti, de ebben az esetben ez a legokosabb megoldás.

Örökbe adni a legrosszabb lehetőség. Még akkor is, ha lehetőség van nyílt örökbefogadásra. De az Magyarországon nem lehetséges legálisan.

Ha örökbe adod, nem tudod, hogy milyen szülőkhöz kerül? Nem tudod egészséges-e, hogyan él, hogy tanul, milyen felnőtt lesz belőle. Lehet, hogy majd 18 évesen felkeres, hogy megkérdezze miért dobtad el?

Erre a fórumra is sok örökbefogadott gyerek ír, aki meg akarja keresni az anyját. Ezt pedig azt jelzi, hogy egy fiatalnak nagy törés az a tudat, hogy örökbe adták.

2014. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
99%
kedves 3-as hogy ne lenne legális a nyílt örökbe fogadás Magyarországon ? ezt honnan vetted? Alapítványokon, és most március 15.-étől már a TEGYESZ-en keresztül is lehet intézni a nyílt örökbe adást- fogadást...
2014. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon szèpen megfogalmazta az első válaszoló, én is így gondolom.Az biztos hogy az örökbeadást nem választanám, a leírtak miatt.Vagy felnevelnèm vagy elvetetném.Hány évesek vagytok? Tanultok még?
2014. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Hány éves vagy ?

Ahogy az előttem szóló írta, szerintem is akarjátok a babát, és ha ez tényleg így van, akkor birkózzatok meg vele, a tiétek !

Én 16 évesen lettem terhes a fiaimmal, elgondolkoztam a lehetőségeimen,ugyanis nekem csak anyukám van, és az akkori barátom lelécelt..

Végül megtartottam őket, és ez volt a legtökéletesebb döntés.

Ha beszélgetni akarsz írj :)

2014. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Köszönjük az eddigi válaszokat és elnézést, elfelejtettük odaírni, hogy 17 évesek vagyunk mindketten.
2014. márc. 21. 22:38
 8/58 anonim ***** válasza:
19%
Mivel ilyen fiatalok vagytok, biztosan elvetetnem. Ha idosebbek lennetek, azt mondanam tartsd meg, szuld meg, es a szuleitek biztosan segitenenek. Ilyen fiatalon, ha orokbe adod, lehet, nem erintene rosszul, de ha meg egy gyereked lesz, biztosan eszedbe jutna, hogy mi lehet az elso gyerekeddel. Jonne az onmarcangotkas. Egy abortuszon talan hamarabb tul teszi magat az ember, de az orokbeadason SOHA. Mindig benned lesz, h mi van vele. Es honnan tudod milyen szulokhoz kerul?? Lehet hogy utalni fog teged, amiert elhagytad. Gondolj csak bele, hogy ha egyszer megkeresne, es szemkozt kopne, milyen erzes volna??
2014. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem felfogás kérdése, ki-mit dolgoz fel nehezebben:


Ha örökbe adja, akkor lehet , hogy örökre ott a kérdés, hogy mit csinál, hol lehet, de legalább kap esélyt a baba.


Ha elveteti - mellesleg ebben az életkorban valószínűleg a szülők helyében én is ezt szorgalmaznám - az végleges.


Az utolsó hozzászoló írta, ha anya leszel, eszedbe jutna az örökbeadott gyerek. Szerintem az is ugyanúgy eszedbe jutna, hogy lenne már egy gyerekem aki x éves. Nagyon nehéz ügy.


Én most, hogy már anya vagyok, a gyerekeimnek inkább kívánnám azt hogy éljen mással, mint hogy meg ne szülessen, de 17 évesen ezt egészen biztosan másképp éltem volna meg.

Borzasztó nehéz élethelyzet! Kitartást és józan észt a döntéshez!


Mellesleg a hugom nagyon fiatalon lett anyuka, épp 19 évesen a születésnapján született meg a ksilánya. Megállták a helyüket, de én nagyon látom rajta, hogy hiányzik az, hogy nem "élte ki magát" , pedig ők tervezték a babát.


Akármit is döntesz, az egész biztosan kihatással lesz az egész életedre.

2014. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
51%

Elképzelni sem tudom, hogyan lehet odaadni egy babát. Azzal a tudattal élni, hogy valahol a világban él a gyermekem és én nem ismerem Őt. Az örökbe adást biztosan nem választanám! Az egy életen át lelki nyomorékká tesz. Ezen soha nem lehet túllépni.

Ha a szülők ennyire ellenzik a baba megtartását, akkor nem erőltetném. Én voltam a hülye, nem varrhatom a családom nyakába magamat és a családomat. Arról nem is beszélve, hogy 17 évesek vagytok. Egy ilyen korai kapcsolat nagyon ritkán tart örökké. Mondhatni szinte soha. Lehet, hogy azt érzed, hogy nagyon szeretitek egymást, lehet, hogy azt gondolod jó szülők lennétek. Biztosan azok lesztek majd jó pár év múlva és még az is lehet, hogy más-más oldalán.

Az abortusz a legjobb döntés, minél korábban, úgy talán kevésbé fájdalmas. Biztosan nehéz lesz feldolgozni, de még mindig nyugodtabb lesz a lelked, mintha örökbe adnád.

2014. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!