Aki örökbe adta a babáját, hogy tudta feldolgozni? Hogy élt tovább? Nem bánta meg? Lettek még gyerekei? És, aki elvetette a babáját?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, mert felelőtlenek voltunk és hülyék és most életünk legnehezebb döntése előtt állunk, amibe sajnos mindenkit beavattunk. A barátom és az én szüleimet is. Mi a barátommal úgy gondoljuk, hogy önzőség elvetetni a babát, örökbe adni pedig nem tudnánk. A szüleink szerint önzőség megtartani, az abortuszt találják a megfelelő megoldásnak, nyilván nagy beleszólásuk van, mivel rájuk lennénk utalva nagyon sok tekintetben, értem én, hogy nem lehet kéretlenül ilyen feladatot rakni a szüleink vállára, akik már felneveltek minket és a testvéreinket.Az örökbe-adás is felmerült,hogy jobb szülőket kapjon a kisbaba nálunk. Szerintem lehet, hogy nem rögtön, de idővel mi is jó szülők lennénk... Nagyon bizonytalanok vagyunk, tájékozódni szeretnénk, tapasztalatokat, véleményeket, információkat várunk.

2014. márc. 21. 21:54
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Nagyon tisztellek Benneteket és a legjobbakat kívánom!!! Szívből örülök, hogy ilyen bátran döntöttetek! Én most várom a 2. Kisfiamat, ha bármiben úgy gondoljátok tudnék segíteni, akár csak tapasztalatcsere, beszélgetés, akár baba holmi, keress meg nyugodtan priviben, találkozhatunk is. Bp-i anyuka
2014. márc. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Ismerős helyzet mert én ugyan ebbe a cipőbe voltam mind te most annyi különbséggel h engemet még el is hagyott a párom.A szüleim hallani sem akartak arról hogy megtartsam a babát.De engem nem érdekelt mert tudtam ha elvetetem abba én is bele rokkanok lelkileg.Nálam nem volt kérdés h a gyerekemet választom.Vannak direkt olyan intézmények anyás otthon családok átmeneti otthona ahova elmehetsz a gyermekeddel ha esetleg a szüleid elzavarnának otthonról de ha el akarnának akkor szerintem már megtették volna abba a percbe amikor kimontad h terhes vagy.Ha szereted a gyermeket a hasadba akkor harcolj érte mert ő 1 élet a te gyermeked egy ember palánta akinek már 5 hetes magzatként van szívverése. Hidd el nekem h az édes anyád is 1 anya és ha meglátja a kisbabát az unokáját jobban fogja szeretni mind bárki mást a földön.Ha bent leszel a szülő szobán hidd el hogy a szüleid ott fognak állni a váróba és izgulni fognak érted is meg a babádért is.Legalább is az édes anyád ha őszintén szeret téged akkor biztos vagyok benne hogy ott lesz veled.Engem az anyám elzavart otthonról mikor megtudta.A terhességemet hajléktalan szállón töltöttem.A családsegítő már el intézte az anyás otthont mire megszülök de szerencsére nem volt rá szükségem mert 8 hónaposan az anyu sírva mondta h menjek haza mikor megtudta hogy hol éli napjait a terhes lánya.Nem tudta hogy kérjen bocsánatot amiért ő is magamra hagyott ugyan úgy ahogy a lányom apja.Attól a perctől fogva az anyu mindent megtett h az unokája egészségbe szülessen meg. Most látnád anyámat él hal az unokájáért imádja.A kis csaj neki a szeme fénye.Nyugdíjas napjai bearanyozója. Tudod milyen csodálatos érzés mikor megszülöd és a kezedbe tartod ahogy a szülő ágyon a kezedbe adják és ő a csepp kis kezével meg fogja az ujjadat.Az abortusz veszélye h nem biztos h még 1x teherbe fogsz esni.Mond meg édes anyádnak hogy ő is egy anya és ő sem vetetett el téged és h te is szeretnéd át élni az anyaságot.Hogy szeretnél feleőség teljes anyuka lenni.És hogy nem te lennél az első és utolsó lány aki így járt.Ha gondolod itt a számom 06309011756
2014. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
Igen biztosan nagyon jó lesz, már mi is nagyon várjuk, a nehézségek ellenére próbáljuk megélni minden örömét a babavárásnak, hiszen ezt a várandósságot csak egyszer élhetjük át, ezt a kisbabát csak egyszer várjuk, nem akarjuk, hogy megmérgezze a félelem, legyen ez egy pozitív élmény, ahogy annak lenni kell.
2014. ápr. 9. 22:03
 44/58 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el hogy minden rendben lesz.Tudom félsz a szüléstől mert nagyon sok olyan "jóakaró kismama"van akik minden féle rémmeséket terjesztenek a szülésről,h pl nekik mennyire fájt a gátmetszés,meg milyen fájdalmai voltak a vajjudás közbe h a császár metszés is milyen fájdalmas meg stb.Ne hidd el nekik mert nem olyan vészes.Jó nem kellemes egyik sem de nem is olyan horrorisztikus mind ahogyan ők előadják.Én is túl éltem te is túl fogod sőt sokan vannak akik 4-5 ilyen szülésen végig mentek úgy hogy nem olyan vészes.Sokan irigységből is mondják a kezdő kismamáknak.Mert neki van 2 fia és a harmadik terhességénél mindenképpen lányt akart és az is fiú lesz neked meg elsőre lányod lesz és irigy arra h neked össze jött az ami neki harmadjára sem.Meg a nagyzolásoknak sem kell bedölni mert az is kamu.Sok újgazdag kismama szeret dicsekedni azzal h ők a chikkoba vásárolnak baba ruhát, meg a brandonba,ők pempörst meg liberót használnak meg jonson fürdetőt.Ezt mondják meg ezt látod a védőnőnél de hogy otthon a 4 fal között valóban ezt használja e az már nem olyan biztos.meg dicsekszik h ő a chikkoba vásáról közbe meg a baba bőrzén meg a használt baba boltokba vette meg a chikkos baba ruhát fél áron. A védőnőnél meg úgy adja elő mind ha ő lenne a kiskirálynő.
2014. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
19%
Ha megszületik a baba majd mindenféle rokon meg ismerős(köztük a nem kivánatos kiváncsi Karcsik) oda fogja tolni a képét hogy meglátogassa a babádat ami egy idő után neked is meg a babának is nagyon fárasztó lesz ezért ha elfogadsz 1 jó tanácsot már most írd meg a rokonoknak ismerősöknek barátoknak h mielőt jönnek baba látogatóba jelentkezzenek be telefonon mert akkor ti tudjátok a látogatási időt megszabni és nem lesz az h kiváncsi fáncsi épp akkor megy be megnézni a babádat mikor letetted aludni v épp szoptatás közbe és nem tudod hogyan takard a melleidet mikor rád nyitott stb.Tapasztaltam és nem kellemes érzés hidd el.Ellátnak majd mindenféle jó tanáccsal hallgasd meg őket és ha el mentek csináld a gyerekeddel úgy ahogy te látod jónak.A név választásnál ugyan ez a helyzet.Ne foglalkozz azzal h másnak milyen név tetszik ő a te gyereked a neve a te döntésed meg a párodé.Mindenki nevezze el a sajátját.Nekem még olyanok is bele akartak szólni a névválasztásba akiket életembe jó ha 5x láttam.Meguntam h mindenki bele szólt ezért én azt csináltam h amelyik lány név először eszembe jut a szülésnél az lesz a neve(így lett Regina) akit érdekel h mi lett a neve majd megtudja az újságból.
2014. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére a mi családunk tagjai nem ilyenek, ők szoktak telefonálni, mielőtt látogatóba jönnek :) Amúgy is úgy tudtam az első 6 hétben csak a szűk család jön majd és később a többiek.
2014. ápr. 10. 07:49
 47/58 anonim ***** válasza:
Hát igen a távolabbi rokonoknak valóban fél év után szabadna csak jönni babalátogatóba de az én rokonaim sajnos nem voltak ennyire tapintatosak
2014. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
Juno- Terhes. Na és?! Javaslom nézd meg a filmet. Az életed a te kezedben van. A kérdésed, fogalmazásod alapján érett gondolkodású vagy, ha hibáztál/hibáztatok is. Régebbi a kérdés, de kíváncsi vagyok a döntésre. Legyen szép életed! :)
2014. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!

Végig olvastam a kérdést és a válaszokat, én is írnék pár sort. 19 évesen lettem várandós, és a családban mindenki - kivéve az édesanyám - az abortuszt pártolta. Olyan rendesek voltak, hogy még időpontot is szereztek a kórházba, ill. végigrángattak a szokásos procedúrán. Én tudtam, hogy nem akarom elvetetni, mert akárhogyan is nézzük az abortusz gyilkosság. Ezt nem tudtam volna megtenni, és nem is tettem meg. Az időpontot lemondtam, a babát megszültem. Szerencsére erőszakos senki nem volt a családból (ezen az én szüleimet, és az apuka szüleit értem, apuka akkor meglehetősen zavarodott és befolyásolható volt a kérdésben, amit megértek, mert ugye az anya közelebb áll a magzathoz, magyarán egyszer megtartotta volna, egyszer meg mást javasolt), szóval mikor döntést hoztam, segített mindenki. Megszületett a fiam, eleinte az én szüleimnél laktunk, majd az anyósomék biztosítottak lakhatást. Az egyetemet befejeztem. Eltelt 5 év, a gyermeket édesapjával neveljük (egymást is nagyon szeretjük) külön háztartást vezetünk (talán most már a saját ház is összejön pár hónap múlva) és azóta született még egy kislányunk is (most 4 hónapos). Örülök, hogy a baba megtartása mellett döntöttetek, szerintem az abortusz és az örökbe adás is örök sebet ejt az ember lelkén. Még ha így sokkal nehezebben is indultok így az életben. De fel lehet állni, meg lehet mutatni. Nézd a mi példánkat. Én 26 vagyok, a párom 28, van két gyönyörű gyerekünk és boldogok vagyunk, pedig mindent korán kezdtünk és szó szerint a nulláról. Sok sikert és boldogságot nektek!

2014. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
Szia ! Hogy vagytok ? :-)
2014. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!