Vér szerint gyerek mellé örökbefogadott kistesó. Milyen problémákat / feszültséget okoz vagy okozott ez nálatok a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Pl. ha nagyok lesznek, mindkettő úgy érezheti, a szülők kivételeznek a másikkal a "különleges" helyzete miatt. Egyáltalán lehet őket egyformán kezelni, tényleg minden különbségtétel nélkül? De őszintén!

#testvér #örökbedfogadás
2014. máj. 5. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem igazán hiszem,hogy lehet őket egyformán kezelni..hiszen a saját az még is csak saját
2014. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én pont az ellenkezőjére gondolok inkább, a túlkompenzálásra. Főleg mivel az örökbefogadott a kicsi.
2014. máj. 5. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Alapjáraton mindig a kicsivel van kivételezés. Attól is függ, hány éves a nagy, mennyi idős a kicsi. Ha már túl nagy ahhoz a nagy, hogy megpróbáljátok azt mondani neki, hogy saját, akkor mindenképp ugye tudni fogja, hogy örökbefogadott. Lehet úgy is csinálni, hogy ha még pici, hogy nem mondod el, habár nem tudom, melyik a jobb.

Teljesen természetesen kezeljétek a dolgot, mintha édestestvérek lennének, és akkor nem lesz gond. Ha még csak gondolkodtok rajta, a nagyot korának megfelelően vonjátok be. El kell neki magyarázni, hogy mi is folyik a családban, és őt is vigyétek el a kistesó kiválasztására, megismerkedésére. Ha hozzá van szoktatva a gondolathoz, olyan lesz neki, mintha terhes lenne anyuka, és ugyanúgy felkészül a kistesóra. Meg kell próbálni úgy viselkedni mind a kettővel, mintha mind a kettő saját gyerek lenne. (Én ebben nem vagyok tapasztalt, de csak így működhet szerintem jól)

Az örökbefogadás egy nagyon szép dolog, mindig örülök neki, ha arról hallok, hogy valaki örökbefogad egy gyermeket. Sok sikert!

2014. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2,5 év van közöttük. Eszembe nem jutna megkockáztatni, hogy eltitkolom, hogy örökbefogadott a kicsi.
2014. máj. 5. 13:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogyhogy a kistesó kiválasztására? :))) Nem kisállat-kereskedésben veszik a gyekekeket! A gyereknek választ a Tegyesz szülőt, nem pedig a szülő választ magának egy gyereket...
2014. máj. 5. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én látok olyat az ismerőseim között, akiknek több (2-3)nem örökbefogadott gyermekük van, hogy néha még köztük is tesznek különbséget. Vagy hogy egyik anyu kedvence, másik apué..


Szerintem ha úgy álltok hozzá, hogy alapból nem tesztek kivételt és ezt az értékrendet adjátok tovább, akkor nem lehet ebből gond, max annyi, amennyi 2 vér szerinti testvér között is előjönne.


Egyébként a Tegyesznél vagy ahol örökbe fogadtátok, ott nem kérdeztétek meg? Biztos sok példát tudnak mondani illetve tanácsot adni.

2014. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szia :) mi épp most fogadtunk örökbe egy picit a vér szerinti gyerekünk mellé, mert nekem sajnos nem lehet több.. őszintén mondom, az égvilágon semmilyen különbséget nem érzek szeretet és szeretet között... a pici még csak most 4 hetes (2 hete van még a szülőanyukának meggondolnia magát utána véglegesítik csak) bármilyen furcsa is egy kívülállónak, még csak eszembe sem jut, hogy Őt nem én szültem... annyira természetes hogy itt van, hogy a sajátunk, imádjuk ugyanúgy mint a nagyot (ő 14 éves) szóval igen.. lehet ugyanúgy kezelni és szeretni őket :) ne félj tőle... pláne ha újszülöttet kaptok, első perctől te vagy vele, fel sem merül az emberben hogy nem a saját vére.. annyira századlagos dolog ez, hogy azt el sem hiszed :) pedig bennem is volt először egy pici félsz, mit, hogy fogok érezni... de most már tudom, hogy nincs mitől félni :) a szeretet megsokszorozódik, nem osztódik kisebb-nagyobb arányban :)
2014. máj. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7. válaszoló: Így belekontárkodva is köszönöm hogy írtál ide, annyira jó volt olvasni! Mi is fontolgatjuk az örökbefogadást, igaz, csak a távolabbi jövőre nézve, de az ilyen tapasztalatok olvasása után erzem igazán, hogy ezt meg kell tennünk, mert valami csodalatos lehet. :) Minden jót kívánok!
2014. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves 8-as! köszönöm szépen :) holnap megyünk a gyámügyre véglegesíteni mert letelt a 6 hét... most már senki nem veheti el tőlünk! :)) nem tudom mennyire előre gondolkodtok, de alapból is 3-4 év a várakozási idő, szóval így számoljatok az örökbe fogadással :)
2014. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!