Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek gyerekek számára...

Szerintetek gyerekek számára elfogadható az alkoholmentes vagy a nagyon gyengén alkoholos pl. Radler sör ivása?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 1. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves gyerek? Nem mindegy. Az 5 éves fiamnak nem engedném, max megkostólni.

A 12 éves nevelt lányom ivott már alkoholmenetes gyümölcsös sört, azt nem hinném hogy tragédia.

2014. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mivel kisgyerekek kategóriába tettem ezért 12 éves kor előttre gondoltam.
2014. ápr. 1. 14:35
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kellene rászoktatni ilyesmire, egyrészt mindenféle szeméttel, némely esetben cukorral is tele vannak, másrészt minek kezdenéd el már most a sörre szoktatni? Ha arról van szó, hogy szilveszterkor koccinthat egye kis pohárnyival a szülőkkel hogy nagyobbnak érezze magát, az rendben van, de semmilyen más alkalomból nem engedném.
2014. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én szàmomra nem elfogadható.
2014. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

Na jöhet a lepontozás a szuper és egészségesen élő anyukáktól!

2 és fél éves a fiam, havonta 1 alkalommal iszunk alkoholmentes ízesített sört, ekkor kap egy fél kávés pohárnyit ő is! Ami kb. 2 korty neki. Nincs rá szoktatva se, de baja se lesz tőle! Jobb, mintha heti szinten kólával tömném!

De ennél többet én se adok neki... Ha egy 8-10 évesről van szó, annak adnék egy pohárral is.

Gyerek koromban a keresztapám sokszor megitatott velem 1 pohár alkoholos sört, mikor nem voltak ott anyumék. Semmi bajom nem lett tőle és még alkohlista se lettem.

2014. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
néha beleiszik a sörbe 1-1 kortyot(3-4 havonta egyszer, ha összejön a baráti társaság) de én sem magamtól adom neki, egszerűen ellopja a majdnem üres dobozt, amíg valaki nem figyel. Amugy addig inná amíg látja. Nem hiszem hogy baja lesz tőle, vagyis nem több mint mondjuk a szmogtól, vagy hogy ezért majd rászokik.
2014. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Számomra sem elfogadható.
2014. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

de 5-ös, miért kell neki mindenképpen vagy sört vagy kólát adni? valami egészségügyi oka van hogy sört akartok neki adni?

nem szuper egészséges anya vagyok csak nem értem miért kellene mesterséges, cukrozott vagy szénsavas dolgokat itatni vele..ott a víz, vagy ha mindenképpen valami ízesített dolgot inna akor adok neki limonádét, házi szörpöt esetleg bolti gyümölcs levet...de miért kéne kólát adni ami köztudottan egészségtelen, vagy sört ami a felnőttek itala?

Komolyan nem értem, nem cinizmusból kérdezem, esetleg a gyerek kérte hogy adjatok neki vagy mi?

2014. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a párom két fia(9,12 évesek)szoktak nyaranta rendszeresen kapni.(kéthetente).azért ezzel nem hiszem,h alkoholistává lesz bárki is nevelve.sőt most hétvégén a 3 éves lányom is meg szerette volna kóstolni,kapott egy kicsi pohárral.
2014. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Ezt úgy írod 5-ös, mintha két lehetőség volna, vagy alkoholmentes sör, vagy kóla.


Az én férjem orvos, és egyszer meséltem neki, hogy adtam szénsavas ásványvizet a 2 évesünknek, és nagyon ízlett neki, ő meg azt válaszolta rá, hogy sokat ne, mert a gyerekgyógyászat profjuk felhívta rá a figyelmüket anno, hogy minden, ami szénsavas, baromira káros a gyerek fejlődő csontozatára. Ő szépen, tudományosan tudta előadni, én csak így, de ez volt a lényeg.


Szóval az alkholmentes sörrel a legnagyobb bajom a szénsav.



A kicsit alkoholos adása meg ne legyen már kérdés, egyértelműen NEM.

2014. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!