Bíróság előtt lemondás, határozatra várás, meggondolási idő? Segítséget kérek!

Figyelt kérdés
Sziaszotk! Érdekelne egy kérdés. Ha pl. van egy gyermek, egy éves elmúlt, tehát nem újszülött. A vérszerinti szülei bíróság előtt lemondtak, de még nincs a Tegyesz kezében a határozat. Ebben az esetben a vérszerinti meggondolhatja e magát és visszaléphet az örökbeadástól? Kérem akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, írjon! Köszönöm!

#bíróság #Tegyesz #örökbeadó határozat #határozatra várás
2014. máj. 8. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
szia én úgy tudom, hogy igen... az új törvények szerint minden esetben van 6 hete meggondolnia magát a vér szerinti szülőnek... a 6 hét a lemondás dátumától számít szerintem ilyen esetben, nem a határozat kézhezvételétől... ti fogadnátok örökbe a picit? és már ismerkedtek is?
2014. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az új Ptk szerinti meggongolási határidő a GYERMEK HAT HETES KORÁIG értendő, tehát ez esetben NEM gondolhatják meg magukat az adott jogszabályi szakaszra hivatkozva. Az más kérdés hogy fellebbezésre (pl a eljárás jogszerűségét illetően) van e joga. Erre valószínűleg van, de minden bizonnyal nem kényszerítés hatására mondtak le a szülői felügyeleti jogukról. Az ügyintézőnek ad a jogszabály némi időt a határozat meghozatalára, de ez a tartalmán, nem változtathat, illetve a meghozott nyilatkozatokon.
2014. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, de sajnos a 6 hét meggondolási idő csak újszülöttre vonatkozik. Nagyobb gyereknél nincs ilyen lehetőség , időközben már máshol szakemberek válaszoltak kérdésemre :( Köszönöm mégegyszer Nektek! További szép napot!
2014. máj. 10. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te mondtál le róla, minden bizonnyal nagyon jó okod volt rá, és azért tetted, mert nem tehettél mást. - Biztosan nem láttál más megoldást, és hidd el ezerszer jobb lesz így neki. - Ha állami gondozásban marad, de nem mond le a szülő, évekig lóg a gyerek a levegőben, és sokszor úgy nő fel, hogy a szülei ugyan néha meglátogatják, de igazán családban nem tud felnőni. Így viszont max pár hónap, és családba kerül, ahol nagyon fogják szeretni, ahol már évek óta várják, és megadják mindazt amire szüksége van, - és valószínűleg, majd ha felnőttként megtudja, hogy miért mondtál le róla, meg fogja érten büszke lesz arra, hogy jó döntést hoztál érte, még ha nagyon fáj is most neked. - Én nagyra becsüllek, amiért ezt megtetted érte!
2014. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia,köszönöm. Nem , nem én mondtam le róla, mi szeretnék egy babát örökbe fogadni akinek a határozatára várunk már csak. Feburárban volt a vérszerinti lemondása és azóta nincs még határozat és nem tudjuk hogy azért-e mert ilyen lassú a magyar közigazgatás,vagy mert időközben meggondolta magát a vérszerinti... De mint máshol időközben kiderült, nem gondolhatja meg magát. :)
2014. máj. 17. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!