Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek van esélyünk így...

Szerintetek van esélyünk így az örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kisfiunk, de sajnos a családunkban apai oldalon fellelhető az autizmus. A húgom autista, az egyik nagynéném is az volt, és apám sok testvérén fellelhetők az autisztikus vonások, még édesapámon is észre lehetett venni. Ezért, ilyen megfontolásból nem szeretnék még egy terhességet, mert látom, hogy a húgomat gyerekként kinézték mindenhonnan, és nagyon nehéz a magyarországi élet(de szerintem még külföldön is) egy ilyen betegséggel élő embernek. Ezért nem szeretnék még egy terhességet, és úgy döntöttünk, hogy örökbe fogadunk egy gyereket. Sok helyen olvasgattam, de eddig nem találtam még olyan információt, hogy egy saját gyerek esetén is van-e lehetőség az adoptálásra illetve azt olvastam, hogy hiába az örökbefogadás, a szülő a csecsemő hat hetes koráig vissza kérheti? Ez igaz? Mert én úgy emlékeztem, hogy ez csak az inkubátorban hagyott gyermekeknél volt egy várakozási idő...

2014. máj. 29. 13:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló ti meddig vártatok a babára?
2014. máj. 30. 12:45
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
most júniusban lesz 2 éve hogy beadtuk a kérvényünket... 2012 decemberben kaptuk meg a határozatot, hogy örökbe fogadó szülők lettünk a várakozási idő alapból innét számít... tehát mi picivel többet mint 1 évet, de ez csak azért van, mert teljesen véletlenül megismertünk egy kismamát aki örökbe akarta adni a babáját... még novemberben ismerkedtünk meg, azóta együtt jártunk orvoshoz, UH-ra, mindenhova :) ott voltam a szülénél, mármint nem bent, mert császárral született, de kint vártam a babát abba a helyiségbe, ahol elrendezik szülés után :) előttem mérték le, öltöztették fel és miután megmutatták a szülőanyukának rögtön az én kezembe adták és onnantól már csak mi és a mi családunk látogathatta a kórházban :) tehát mi szerencsések voltunk, mi 45. helyről indultunk, most a 20. helyen állnánk kb... tehát még 1 évet kellett volna várunk kb... de ez megye függő is, meg alapítványoknál tényleg nem tudom mennyi a várakozási idő... :) ha bármire kíváncsi vagy még nagyon szívesen válaszolok :)
2014. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Írtam neked privát üzenetet :)
2014. máj. 31. 12:25
 14/14 anonim válasza:
0%
szerintem csináljatok sajátot, ha beteg,megy a Taigetoszra, kezded előről
2014. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!