Miért van az, hogy valaki kiírja, hogy a babáját örökbe szeretné adni és ha válaszolnak rá, még egy nemet sem hajlandó visszaírni? Lehet, hogy csak kamu az egész kérdés?

Figyelt kérdés

Ez most úgy merült fel bennem, hogy jó magam is örökbefogadásra várok a párommal. Itt a gyakorikérdésen pedig szoktak lenni olyan krízisben lévő anyukák akik kiírják, hogy szeretnék örökbe adni a kisbabájukat. Többször írtam már 1-1 ilyen kismamának, de sajnos még válaszra sem méltatnak! Olyan nehéz lenne egy "NEM NEKED AKAROM ÖRÖKBE ADNI" visszaírni?

Már is járt már így vagy Én vagyok ennyire szerencsétlen?


2014. jún. 27. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokszor kamu a kérdés, itt a nyár, sok az unatkozó tini, akik mindenféle marhaságokat írkálnak ki, amivel felkavarják az álló vizet, aztán eltűnnek a balfenéken.

Az a baj, hogy akik meg tényleg vágynának egy babára,bele élik magukat és fellelkesülnek :(

2014. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

A legtöbb kérdés ebben a témában kamu. Ha 10 ember ír az örökbe adásról, akkor abból 9 kamu.

Az az 1 meg lehet azért nem reagál, mert ha már örökbe adja a gyerekét akkor a törvényeknek megfelelően akarja, és nem úgy, hogy valaki ráír, és megírja neki, hogy ha komolyan gondolja akkor ő örökbe fogadná.

Nem bántásból, de még én sem reagálnék erre ha ilyen terveim lennének.

2014. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Termeszetesen tobbnyire kamu vagy meggondoljak magukat a kerdezok.

Amugy mar meg ne haragudj, de ezt kicsit tulzasnak tartom. Ertem, hogy nagyon vagysz egy kisbabara de en sem valaszolnek itt egyetlen embernek sem, meg is ijesztene az egesz.Raadasul, na ... Vannak nagyon pofatlan emberek is.Emlekszem nem regiben volt egy kerdes, ahol a kerdezo megirta, hogy volt olyan aki penzt is ajanlott a babaert cserebe.Ez undorito , mar a gyermekkereskedelem hatarat surolja.

2014. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem igy megy te ember kereskedelemről beszélsz
2014. jún. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen pénzt ajánlott nekem, hogy szüljem meg, sok pénzt.... nagyon durva, aztán sokáig nem kellett ezen gondolkoznom. van egy kisfiam nem fogom bajba keverni, csak bajban voltam és megoldást kerestem de már mind1.
2014. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem feltétlenül gyerekkereskedelem az, ha az ember az internetet megismerkedik egy krízisben lévő kismamával. Akkor is lehet tisztességes úton örökbefogadni! Nem feltétlenül kell pénzt ajánlani a babáért! Én ilyen tisztességtelen dologba biztos nem mennék bele!
2014. júl. 2. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy szerinted mi történne ebben az esetben? Szerinted elég ha az anyuka jelzi, hogy téged akar örökbefogadó szülőnek?? Nem így megy.

Hosszú várólista van.

Amikor egy nő jelzi előre, hogy a születendő gyermekét örökbe adná, el kell döntenie, hogy nyílt vagy zárt örökbefogadás legyen. Ha nyílt akkor a terhessége hónapjaiban kap egy csomó információt a lehetséges örökbefogadó szülőkről akik között van aki évek óta vár újszülöttre. Lehetőség van a személyes találkozóra, ismerkedésre. Majd a aki a legszimpatikusabb, és minden feltételnek megfelelnek lesz az aki a kisbabát a kórházból hazaviheti.

Zárt örökbe adásnál, a biológiai anyuka sosem fog találkozni az örökbefogadó szülőkkel, sosem ismerheti meg őket. Ilyen esetben a gyámügy dönti el, ki lesz a boldog örökbefogadó szülő.


Ezért nincs értelme annak amire te gondolsz. Hogy írsz azoknak akik örökbe adnák a gyereküket. Törvényes úton esélyed sem lenne így, hogy rájuk írsz, vagy levelezel velük. Lehet van olyan nő aki egy csinos összeg hallatán odaadná a gyermekét neked, de ez meg törvénybe ütköző.

2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na akkor elmondom neked, hogy van rá lehetőség!

Ugyanis van az ismeretségi körömbe olyan akik a szülő anyával neten keresztül ismerkedtek meg, megbeszélték, hogy PÉNZT SOHA!!!!!! Bementek a területileg illetékes TEGYESZ-hez elmondták, hogy mi a helyzet és simán ment a dolog! Mivel Tegyeszen keresztül is megy mostmár a nyílt örökbefogadás szerintem semmi akadálya annak, hogy valaki törvényesen tisztességesen örökbefogadjon. Nem feltétlenül kell pénzt fizetni egy gyerekért.

Viszont tudom, hogy volt olyan lány aki megmondta, hogy minimum 2 milliót vár a gyerekért, de biztos valaki azt is kifizeti, csak az nem Én vagyok.

Szóval, hidd el ha lesz a neten egy baba és esetleg sikerül megismerkednem a szülő anyával tuti bemennék a Tegyeszhez megbeszélni a dolgokat, hogy minden legális legyen!!! És igen lehet, hogy a többiekkel nem tisztességes, de mindenki ott próbálkozik ahol szeretne!

2014. júl. 3. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 19:12 vagyok.

Meglep amit írtál, ugyanis az információ amit írtam nem is olyan régen kaptuk hivatalos szervektől. A húgom 4 hónapos terhes, és örökbe adja a gyermekét, ezért is jártunk utána, hogyan is megy az egész procedúra. Én csak azt írtam le amit nekünk mondtak..

2014. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!