Az adoptált gyerekem örökli az identitásomat? (Lent. )

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy részben szlovák származású vagyok, akkor az adoptált lányom is mondhatja majd: szlovák-magyar? Persze tudom, hogy nem lehet tudni valójában kik a szülei, de arra gondolok, hogy ilyenkor az adoptáló szülő(k) identitását, nyelvét, kultúráját és értékítéletét viszi tovább, nem?

2014. szept. 11. 23:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%

hát szerintem amennyiben faji szempontból nem szlovák-magyar származású akkor nem

Mindenki abba a népcsoportba tartozik ahová való véleményem szerint

Az hogy melyik népcsoportba tartozik egy fogadott gyermek azt az arcvonások döntik el mert minden népnek megvannak az egyedi arcvonásai

Persze lehet nagyon szeretni egy fogadott gyermeket de ha nem azonos származású akkor nem is fog azzá válni faji szempontból

Neveltetési szempontból viszont nagy valószinűséggel lehet hasonló mint a nevelőszülő

2014. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Első: az ember egy faj, meg a zebra egy faj meg a kutya is egy faj.

Szóval ezt a náciközeli baromságot ne hangoztasd értelmesebb emberek között, mert finoman szólva körbe leszel mosolyogva.

2014. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: igen, az identitás teljes mértékben a környzet befolyása alapján alakul ki.


Amit az első próbált elég kevés biológiai ismeret alapján körbejárni, az az, hogy a fizikai rasszjegyek öröklődnek vérségi alapon, de ez Európában nem igazán nagy jelentőségű.

2014. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Első: ezt a faji dolgot szerintem felejtsd el. Attól mert a szüleim szlovákok voltak még én is ember vagyok, nem tatozom más fajhoz.


Az is eszembe jutott egyébként, hogy lehet, hogy ha majd elkezdi feldolgozni a lányom hogy ő adoptált gyerek, akkor majd úgy fog velem szembehelyezkedni, hogy megtagadja a szlovákságot és teszem azt, jobbikos lesz vagy ilyesmi. Mármint olvastam már máshol, hogy az adoptált gyerekek tizenéves korukban átesnek egy krízisen, amikor is minden erővel kutatni kezdenek a valódi szüleik után s így a nevelő szülővel (szülőkkel) szemben ellenérzéseik támadnak.


Kicsit aggódom, ez mennyire gyakori? Illetve mennyire lehet súlyos később majd egy ilyen "krízis"?


Szívesen olvasnék adoptáló szülők tapasztalatairól is, ha nem is feltétlen nemzetiség, de bármi egyéb kapcsán, hogy volt-e olyan hogy a gyerekük nem tekintette őket igazi szülőnek vagy ilyesmi.


Köszönöm előre is! :)

2014. szept. 12. 00:25
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenesetre ne feledkezzünk meg a genetikáról mint tényezőről. A felmenőitől öröklött tulajdonságok, képességek, személyiségi jegyek legalább annyira befolyásolják azt hogy milyenné válik mint a neveltetés. Az öröklött hajlandóságok ott fognak lappangani a lényében, és megfelelő időben, megfelelő környezeti hatások, események hatására kibontakoznak. Nyelvi téren nyilván azt fogja beszélni, amit ti is a környezete közvetítetek felé. Kultúra és értékítélet terén rajtatok kívül még nagy a társadalmi közegnek is a befolyása. Mint írták már itt Európán, főleg Közép-Európán belül nincsenek óriási kulturális, és igazából genetikai eltérések sem. Így a befogadóképesség terén nem akadhatnak gondok, de azt hogy mit fogad be és hogyan az az egyéni identitástól is függ.
2014. szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%

második: látom itt mindenki bele van betegedve a nácikba


Hallottál már arról általánosban mondjuk biológia órán,hogy AZ EMBER IS EGY FAJ, mielőtt elkezdenél hülyeségeket irni és sértegetni embereket?

2014. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%

kérdező:

Én elhiszem, hogy ember vagy de a néger is ember meg a fehér is ember mégsem egy és ugyanaz


Azt kérdezted, hogy "az adoptált lányom is mondhatja majd: szlovák-magyar"


Én meg erre azt mondtam röviden,ha nem szlovák illettve magyar származású faji szempontból akkor nem


Ebben semmi "náci" nincs, az emberi faj pedig több képviselőből áll, minden országnak és népnek megvannak a saját emberei


Sok buta ember van ezen a fórumon az biztos

2014. szept. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

azért ha egy kis bantu négert fogadsz örökbe,megnézem mennyire hitelesen hangozatja majd egy életen át a szlovák_magyar származását és mentalitását.

Lehet,hogy az ember 1 faj,de nagyon sok FAJTA,különböző adottságokkal,tulajdonságokkal.

Ezzel az erővel Pistike is modhatja,hogy ő egy szép lány,hiszen a lányok is emberek meg a fiúk is.

2014. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es és 8-as!


(Nem tudom ugyanazok vagytok-e, de ez most lényegtelen.)


Én nem hiszek az ilye fajos-fajtás mesében már ne is haragudj meg érte. Vagy Te ránézésre meg tudod mondani valakinek a nemzetiségét/származását?


Bevallom, én nem. :(


És nem néger gyerekről lenne szó, fehérről.


Egyébiránt hagy jegyezzem meg: a mai magyarok közül sem mindenki magyar amúgy, ha már fajnál vagy minél tartunk. Ugyanis ha a honfoglalás óta a magyarok csak magyarokkal szaporodtak volna az már beltenyészetté kezdene silányodni. Én ennek semmilyen jelét nem látom viszont.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy nem kéne már olyan szorosan ragaszkodni ehhez a tiszta magyar vér, tiszta magyar faj anyámkínyja neonáci blődséghez.


Ha még mindig fenntartod a fajos elméletedet, akkor tisztelettel kérdem: mik azok a dolgok amik a magyar fajra jellemzőek? S mik jellemzik a szlovák fajt?

Van külön erdélyi faj is? Vagy az is a magyar faj része?

Az amerikai az egy külön faj? Vagy még mindig a bevándorlás eredeti helye szerinti fajok élnek ott? Pl. olasz faj, német faj stb, ami ha keveredik, akkor a gyerek már "amerikai fajta"?


Ha a magyar és a szlovák külön faj, akkor miért tud egy szlovák nő és egy magyar férfi nemzőképes utódot létrehozni? Arra célzok, hogy biológia órán nekünk valami olyasmit mondott a tanár, hogy nemzőképes utódot csak az egy fajba tartozó egyedek tudnak létrehozni.


Pl. öszvér nemzőképtelen, egy ló és egy szamár gyereke. Ezért nem egy faj a ló és a szamár.


De ha a szlovák és a magyar sem egy faj, akkor hogyan jöhettem létre én? Mint nemzőképes utód?


Továbbá érdeklődnék, hogy a teremtéstörténetben hiszel-e vagy az evolúcióban?


Mert ha a teremtésben, akkor Isten miért nem mondja azt, hogy Ádám melyik faj? Mondjuk román faj vagy épp zsidó faj vagy mondjuk olasz faj?


Ha az evolúcióban, akkor mikortól lettünk több fajta? Hisz ha jól tudom Közép-Afrikában fejlődött ki az ember, a Homo sapiens. Utána elvándoroltak onnan az őseink. Szóval mikortól váltunk fajokra szerinted?


+ Ha fogy a magyar akkor minket miért nem tesznek fel a veszélyeztetett fajok listájára? Az ENSZ készít ilyen listákat de magunkat még nem láttam rajta. Miért nem? Hisz mi is egy külön faj vagyunk, nemde?

2014. szept. 12. 11:20
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most selejt vagyok, mert nem tudom igazolni 3 generációra visszamenőleg, hogy magyarok voltak az őseim? Sőt, azt se tudom, biológiailag hova soroljam magam, mert örökbe fogadtak? ... Azt hiszem erre inkább nem is mondok semmit, jó?

Kérdező, ha szeretnél egy örökbefogadott gyerektől kérdezni valamit arról, mit érzett, írj rám privátban. :)

2014. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!