Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadó szülők! Hány...

Örökbefogadó szülők! Hány hónapos / éves kor után NEM javasolt már megváloztatni az adoptált gyerek keresztnevét?

Figyelt kérdés
Mivel az óvodások már egyáltalán nem tudják elválasztani a nevet a személytől, számukra ha a név megválozik, a személy is kicserélődik. Ezt Ranschburgnál olvastam. De mikortól érik el azt a felfogást?

2012. szept. 27. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyéves is hallgat a nevére. Nyilván, mivel nincs még tudatos emlékezete, ha megváltoztatják a nevét, nem fog emlékezni a régire. DE részemről ez elvi kérdés. Öf szülőként nem venném el a gyerekemtől, amit vsz szülőjétől a születésekor kapott. Ha annyira "gáz" a neve, akkor választanék még egy keresztnevet mellé.
2012. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok amúgy az ÖF szülő, hanem egy hozzátartozóm. Tudom, hogy megváltoztatják a 15 hós kislány nevét, azt sem árulják el, mi az eredeti neve. Biztosan a kislány sem fog rá emlékezni (persze nem titkolják majd előtte, hogy öf gyerek, amúgy van egy nagyobb vér szerinti is), de ettől még mélyebben megmaradhat benne a törés.

Másrészt, ha Vanesszának hívják, és emiatt örökké szégyellni fogod a nevét, az sem valami jó üzenet a gyerek felé. Nem tudom, jól döntenek-e, de ez az ötlet egynek jó, hogy tegyék hozzá a mostani nevéhez az újat. Bár ettől még ugyanúgy tök új lesz neki az a név, amin mostantól szólítják majd, tehát a törés megtörténik.

2012. szept. 27. 09:41
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy ismerős meghagyta az eredetit második névként, bár ott születéskor volt az örökbefogadás.


Lehet hogy egy kicsit elferdítem a dolgot, de elvonatkoztatva az örökbefogadástól, nem hiszem, hogy törést okozna, vagy zavarná a dolog, hiszen ha belegondolunk abba, hogy a becézések is sokszor változnak, akár teljesen másra, mint az eredeti neve (legalábbis nálam), és ahhoz is hozzászoknak.

2012. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen ez nagyon igaz

csak azért normál esetben a becézés megváltozása nem esik egybe azzal, hogy hirtelen teljesen kicserélődik a személyi és tárgyi környezet, és a névváltozás lehet, hogy még jobban megnehezíti a dolgot: "hirtelen megválozott az egész világ, és sem vagyok már az, aki voltam"

2012. szept. 27. 12:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz kérdés. Lehet, hogy úgy van, ahogy írod, már csak az a kérdés, hogy egy olyan gyerek, akit nagyobbként fogadnak örökbe, sosem volt anyukája, apukája, saját szobája, nem meséltek neki és nem volt kihez bújnia, ha elesett, vajon akar ugyanaz maradni?

Ha örökbe fogadnék, és nagyon nem tetszene a gyerkőc neve, megváltoztatnám.

Ha egy Erzsébetet 3 évig Bözskéztek, akkor olyan mindegy neki, hogy mostantól az új szülei Erzsizik vagy épp Hannázzák. Mindkettő eltér a megszokottól.

2012. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért az otthonban sem spártai körülmények között vannak, igyekeznek a gondozónők testi kontaktusra is lehetőséget adni, saját "testvéreikkel" vannak egy szobában, van napirend, közös játékok stb. Tudjátok, ez az egyik szakma, amit csakis hivatástudatból végeznek (nem pénzért, az egyértelmű...)

Amúgy a saját énjét egyetlen egészséges ember sem cserélné le, de ez már nagyon off

2012. szept. 27. 12:24
 7/14 A kérdező kommentje:
ja, az én gyreekemnek sincs pl saját szobája, és BIZTOS, hogy az otthonban mesélnek nekik
2012. szept. 27. 12:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem értetted a lényeget. Össze sem lehet hasonlítani a családban és az otthonban nevelkedést. Persze vannak körülmények, mikor az utóbbi jobb, de az átlag szerencsére nem ez.

HIába minden erőfeszítés, rengeteg gyerekre kevés gondozó jut, és mint egy oviban, ott is előtérbe helyeződnek azok, akikkel több a gond.

Szerintem ha egy gyerek kikerül onnan, az lesz a legkisebb baja, hogy hogyan szólítják.

De lehet, hogy tévedek. :)


Utolsó

2012. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem gond, hiszen ott vannak a becenevek is, sőt a fiam oviban van egy kislány, akit Csenge Évának hívnak és mivel a csoportban 3 Csenge van, ezért az óvónénik elkezdték Évázni, a szülők beleegyezésével,hallgat mindkettőre. Az én kisfiam egyébként Botond. Az apja Bocónak hívja, én a "világomnakközepe"-től kezdve manócskán keresztül mindennek. A Nagymamája Bocinak... Remélem nem lesz tőle baja :)
2012. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ismerősöm nyílt örökbefogadással adta örökbe a kislányát. Az örökbefogadók meghagyták a születési nevét, nem változtattak rajta. Sajnálom szegény ismerősömet, mert tudja hol lakik a gyereke, mégsem látogathatja, nagy ritkán még össze is futnak a városban.
2012. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!