Van itt olyan aki örökbe adott, fogadott?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek a történeteteket?Akár privátban is.
2014. szept. 17. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki örökbe adott,az szerintem soha, semmilyen körülmények között nem beszél róla.
2014. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Tanítok egy lányt. 13 éves. Boldog, kiegyensúlyozott, remek a kapcsolata a szüleivel, akik örökbe fogadták. Vér szerinti anyja titokban szülte meg és egy telefonfülkében hagyta. A gyerek tisztában van a múltjával, soha nem volt tabu a családban. Nem volt egy olyan beszélgetés, hogy most már elég nagy vagy, elmondjuk neked az igazságot. Kezdettől nem titkolóztak. Egyelőre nem látom, hogy ez gondot okozna, de ahogy nő, biztos eljön az a pillanat, amikor tudni akarja majd, ki az igazi anyja. Úgy látom a család annyira összetartó és annyira szereik egymást, hogy ez egy sikertörténet.
2014. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mi nyílt örökbe fogadással fogadtuk örökbe a most 5 hónapos kisfiúnkat :) egy véletlen folytán ismertem meg a szülőanyukát, akivel utána hónapokig együtt jártunk vizsgálatokra, védőnőhöz, mindenhova... ott voltam a fiam születésénél is, és rögtön az én kezembe adták :) imádjuk! :) szülőanyuka története: egyedülálló, egy éjszakás kalandból fogant a fiúnk, az apa adott pénzt a szülőanyukának, hogy vetesse el, utána nem is kereste többet (holott ismerték több éve már egymást) , de már későn ment orvoshoz így nem tudta elvetetni (szerencsére :) ) minimálbérből él, albérletben lakik... egy rokona se állt mellé, hogy segítsen neki ebben a helyzetben... nem volt más választása... vagy megtartja és az utcára kerülnek, vagy örökbe adja és megpróbálja tovább élni az életét... egy nagyon aranyos kedves nő... egy rossz szót se tudnék mondani róla...
2014. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. szept. 18. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Testvéremet 5 évesen fogadtuk örökbe. Én két évvel vagyok idõsebb nála, és vérszerinti vagyok. Õt a korházban hagyták. 5 éves koráig 7 nevelõszülõt járt meg, amég örökbefogadtuk.

Ez már 7 éve volt. Nagyon szeretjük, és õ is igy érez irántunk. Nem tudom, h mit kéne még irni. Az, h árva sose vokt tabu téma. Bár nem szereti, ha folyton errõl kérdezgetik, de nem zavarja a dolog, családjának tekint minket.

2014. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rácáfolnék az 1. hozzászólóra, nemrég hangzott el az alábbi riport egy örökbefogadott fiúval, érdemes meghallgatni, nagyon jó:

[link]

2014. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!