Van itt olyan, aki azért fogadott örökbe, mert nem lehet saját gyereke?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, nem fog sikerülni gyereket szülnöm, de még nem szántam rá magam az örökbefogadásra. Nem rossz érzés, hogy nem a saját véred? Nem marad benned örökre ez az érzés?
2013. szept. 24. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szhia!

Ha így állsz hozzá a dolgohoz, akokr egyenlőre még NE vágj bele az örökbefogadásba. Ezt Őszintén kell akarni minden aggály nélkül, mert csak úgy tudod tiszta szívvel szeretni a szívszerinti gyermekedet.

2013. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm két babát is örökbefogadott, abban a szerencsés helyzetben volt,hogy amikor megszületett a baba szóltak neki így ő volt bent vele a kórházban,mintha ő szülte volna.Sajátjaként szereti őket.
2013. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két örökbefogadott gyerekem van és iszonyatosan nehezen jutottam el a számtalan lombik után az elhatározásig ,hogy minden áron szeretnék gyereket ,még akkoris ha nem én szülöm meg ,nem én hordom ki ...nehéz volt ezt elengedni ,feldolgozni,de megtanultam ezzel együtt élni és kihoztam a helyzetből a legjobbat ,megtaláltam a lelki békémet ,boldog vagyok,bár nehéz volt az utam... :-)
2013. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolso, nincs benned az érzés, hogy sosem fogod bennük meglátni magad és a férjed? Míg ha vér szerinti gyerekek lennének, ez így lenne.
2013. szept. 29. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a vérszerinti szülők oldaláról írok, mert gyakran émelyítő cukormázas sztorikat adnak elő az édeanyák a szülés utáni könnyes szerelembe esésről, amit éreztek a gyerek iránt...

Én nem éreztem semmi ilyet! Volt egy terhességem, ami leginkább egy jó hosszú gyomorpanaszhoz hasonlított, voltak persze napok, amikor még élvezni is tudtam, de a végén már végképp nem, egy szörnyen fájdalmas szülés, és aztán ott volt egy lilafejű kisbaba, aki ordított, és akit nekem kellett volna szoptatni, de nem sikerült, akit nekem kellett volna ellátnom, holott én vágytam gondoskodásra.

Talán furcsa ezt hallani, de jó hosszú hetekbe-hónapokba telt, amíg igazán magaménak éreztem a saját gyerekem! A ráfordított rengeteg energia (nagyon rossz alvó volt), a rengeteg harc, amit érte kellett magamban megvívnom, végül meghozta a gyümölcsét és egymásra találtunk. De ne gondolja azt mindenki, hogy aki saját maga szüli a gyerekét, az azonnal szerelembe tud esni iránta! A mai napig nem nagyon látok hasonlóságot közte és jómagam közt, apjára se nagyon hasonlít, igazi egyéniség. Születtek még utána testvérei, és velük is az volt a tapasztalatom, hogy idővel szerettem meg őket egyre jobban és jobban!

Én mindenkit csak bíztatni tudok az örökbefogadásra (jó, tudom, könnyen beszélek, ha egyszer van saját), de sok örökbefogadó ismerősöm van és én azt látom, ha sikerül őszintének lennünk magunkkal szemben is, ha nem nyeljük le az esetleges negatív érzelmeinket, hanem van, akivel meg tudom beszélni, akkor örökbefogadás is nagyon-nagyon szoros és szép kapcsolat a szülő és gyereke közt! A vérszerinti gyerek is okoz elég keserű percet, higyjétek el, és nem segít az, hogy ő most az én vérem, vagy sem! Szóval én mindenkit csak bíztatni szeretnék, mert ez nem azt jelenti, hogy a sajátról végleg le kell mondani. Miért kellene? Ha van esély még próbálkozni, miért ne? Lesz egy kistesó! De közben ott van valaki, akivel már ismerkedhetünk, akivel megtanulhatunk együtt élni, aki olyan sok örömet okoz majd... Szóval én azt mondom, hogy a vérszerinti gyerek se olyan cukormáz ám, mint amit manapság divat hangoztatni, a jó kapcsolat kialakításához ott is idő kell, sőt, folyamatosan változik a kapcsolat minősége vele is, vannak buktatók rendesen, és hányan vannak, akik nem is akarták a gyereket, vagy a fogantatás után derül ki a kedves apukáról, hogy egy b.állat, és bumm, pont tőle fog születni a gyerek... Mindennek megvan a rizikója, a vérszerinti és a szívszerinti gyermeknevelésben is, de olyan örömet tudnak okozni, hogy én biztos vagyok benne, aki örökbefogad, az is tudja rajongva szeretni majd azt a kis emberkét...

2013. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se születhetett vér szerinti gyerekem, de mi a férjemmel nem sokat hezitáltunk az örökbefogadáson. Nekünk gyerek kellett, akárhogyan is :) Soha eszünkbe se jutott, hogy ez a most már lassan 3 éves rosszcsont kölyök nem a sajátunk lenne. Hisz a miénk! Mi neveljük, szeretjük. Sőt, rám még hasonlít is :) de ez nekem nem hiányzik, hogy hasonlítgassam a rokonokhoz. Ő maga egy kis csoda, aki persze néha az agyamra megy, mint minden gyerek :)
2013. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mar regi kerdes de azert valaszolok, arra hogy nem zavar h nem latod benne apukat vagy akar magad: 2 fiam van es annyira nem hasonlitanak rank de eymasra sem h az elkepesztö. Föleg a nagyobb. Midnenki foylton kerdezi is hogy ferjem e az apa kiskoratol fogva, pedig ö. Soha senkitöl nem hallottunk olyan mondatot hogy nahat tiszta anyja vagy tiszta apja, semmiben nem hasonlitanak rank, komolyan. az elejen kicsit csalodott is voltam, emrt azt mondjak a fiuk az anyjukra hasonlitanak. :)
2013. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!