16 hónapos kislánynak mennyi esélye van az örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm úgy döntött, hogy lemond a gyermekéről. A családban senki nincs, aki magához tudná venni, anyuka pedig hajthatatlan, már fel is vette a kapcsolatot az illetékes szervekkel. Én nagyon sajnálom a kislányt, ha megtehetném, örökbe fogadnám, de sajnos a saját gyerekeim mellé már nem tudok bevállalni egy negyediket :( Viszont aggódok, hogy a kislány nem marad-e otthonban nagykorúságáig. Tüneményes kislány, és még nem jár, nem beszél, de nagyon okos, értelmes. A szívem szakad meg érte :(
2015. febr. 6. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
De úgy amúgy az apuka hol van? Nélküle nem is adhatja örökbe az anya, hiszen attól még, hogy ő nem akarja nevelni, van még egy szülője a kisgyereknek. Vele mi a helyzet?
2015. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

Ez a nő neked még mindig barátnőd?!Biztosan mentális betegsége van.

Jogos kérdés hogy hol van az apuka?

2015. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező! Írtam privát üzenetet, kérlek olvasd majd el :) Köszönöm!
2015. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az apuka nem is volt képben, nem is vállalta a gyereket. Azonnal lelépett, mikor megtudta, hogy apa lesz. Azóta már Angliában él, új kapcsolata van és nem kér a gyerekből továbbra sem.


A privát leveleket megkaptam, a barátnőmnek megmutattam őket. Elvileg ő is ismer valakit, aki örökbe fogadná, de még nem döntötte el biztosan, hogy nekik adja.

Úgy néz ki, hogy talán hajlandó beszélni egy pszichológussal (a szociális munkása meggyőzte). Aztán majd kiderül, hogy lesz-e eredménye. Bár nem tudom mi lenne addig a kislánnyal, amíg esetleg őt kezelnék. De mindenképp jobb lenne, ha az édesanyjával maradhatna.

2015. febr. 12. 17:01
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel lemond róla,hamar ūj családba kerül és ez sokkal jobb,mint amit a barátnőd adhat neki.Tőle max lelki sérüléseket szedhet össze,ebben az állapotában,ami elég súlyos,ha még azt sem ismeri fel,hogy szakember segítségére van szüksége.
2015. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én csak most találtam rá erre a kérdésre, és a válaszolók már leírtak mindent, amit leírhattam volna. Sajnálom a kislányt, és az anyukát is, nagyon komoly pszichés problémái lehetne, segítségre van szüksége/-ük, ez egészen biztos. Van azóta valami fejlemény?

2015. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!