Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbeadó anyukák, ti elgondol...

Örökbeadó anyukák, ti elgondolkoztatok azon, hogy egy kiváasztott párnak adjátok örökbe ababátokat? Ezt hogyan tehetném meg?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Irányított örökbeadással, a védőnő, családsegítő segít hogyan intézhető ez el.
2015. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2015. ápr. 14. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Én abortusz ellenes vagyok ( nyilván azért van ok,mikor jobb ez a döntés,ezt viszont nem vitatom ) , párom pedig örökbeadás ellenes. Nekünk egy lányunk van,nem terveztük,de párom mondta,ha én úgy döntök,megtartom,mellettem áll,viszont én testem.De mivel ugye én ellene vagyok az elvetetésnek,így egy mondattal le volt zárva a téma és megtartottuk.

Na,ha valaha véletlen becsúszna még egy,én nem vetetném el,inkább örökbeadnám,párom nem engedné azt viszont,szóval felnevelnénk a másodikat is,még ha nagyon nehezen is menne.

Én amúgy ha örökbeadnám,csak is úgy hogy tudjam kikhez kerül,nem avatkoznék bele az életükbe,ha kérnék,el is tűnnék örökre,de tudni akarnám kiknek adom oda a gyerekemet.

Nyilván most így vélekedek,de egyébként 90%,hogy nem tudnám örökbe sem adni.

2015. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
védőnő- családsegítő mellett én javasolnám még a TEGYESZ-t is, ugyanis ugye ott van az örökbe fogadó házaspárok listája :) és tavaly óta csak úgy adhatod nyíltan örökbe a babádat, ha előtte részt veszel egy "krízis tanácsadáson" ezt a TEGYESZ-nél el tudod "intézni" (egy pszichológus beszélget veled egy fél órát - a helyzetedről, esetleg nincs-e valamilyen segítség a környezetedben hogy meg tudd tartani a babát, szóval segítő szándékkal beszélgetnek veled!) - tehát én emiatt is javasolnám, hogy keresd fel a helyi TEGYESZ-t és kérj ott segítséget (egy örökbe fogadó anyuka - nyílt örökbe fogadással lett nekünk is babánk :) )
2015. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a tegyesztől, vagy alapítványtól kérsz segítséget, akkor valójában ők fogják kiválasztani a családot, akihez kerül a babád. Természetesen mondhatod nyílt örökbe adásnál, hogy az adott házaspár nem szimpatikus számodra, de legtöbbször csak egy családot ismernek meg a szülőanyák. A tegyesznél sorszámozott várakozó lista van, leginkább eszerint működik a rendszer, az kapja a babát, aki régóta vár (és lehet, hogy nem a számodra kedves család a következő a sorban).

De megteheted azt is, hogy te személyesen megismerkedsz párokkal,akik szeretnének örökbefogadni, majd az általad kiválasztott párnak, nyílt örökbefogadással adod örökbe a babát. Mi is örökbefogadásra várunk, ha esetleg bemutatkozhatnánk Neked, kérlek írj. Köszönöm!

2015. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sanyika89 válasza:
8%
Szégyeld magad, hogy megcsinálsz egy gyereket és nem vagy képes felnevelni!!!
2015. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az rosszabb ha valaki elveteti,igy legalabb boldog lehet egy csaladnal.....
2015. ápr. 16. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
orokbefogadas.eoldal.hu
2015. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te is bemehetsz a TEGYESZhez, úgy hogy előtte már tudod, kinek szeretnéd adni a babát, - akár pár, akár egyedülálló. - Ilyenkor általában ez így is lesz, de fontos, hogy a baba születésére legyen jogerős örökbefogadási engedélye annak akinek adnád. - Ebben az is jó, hogy így akár olyat is találsz, aki utána is engedi, hogy tartsátok a kapcsolatot a kicsivel, - pl én is örülnék ennek, ha a gyerekem ismerné a szülőanyukáját,szerintem ez mindkettőjüknek segítene.

De az alapítványoknál is nagyon segítőkészek, ha pl csak 1-1 fotót, vagy azt sem szeretnél róla a későbbiekben...


- Köszönöm, a gyerkőc nevében, hogy megajándékozod élettel..erre Te vagy egyedül képes, és ezért mindíg hálás lehet neked...


Sok erőt és minden jót kívánok neked!

M:)

2015. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!