Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyermekes anyukák,...

Problémás gyermekes anyukák, ti elgondolkoztatok már azon, hogy esetleg nem Ti rontottatok e el valamit a nevelésben? Ha igen, akkor mit csinálnátok másképp?

Figyelt kérdés
Kíváncsian várom a tapasztalatokat...
2011. febr. 1. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mit értesz problémás gyereken?.....mennyi idős, mi a probléma?
2011. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy adott temperamentuma minden gyermeknek,még adott családon belűl is sok esetben előfordul,hogy több testvér közül van amelyik nyugodtabb ,van amelyik kezelhetetlenebb,rá kell érezni,hogy melyik gyereknél mi válik be.

Nálunk a kislányom nagyon alkalmazkodó,nagyon nyugodt,a bátyus viszont sokkal önfejűbb,makacsabb,pedig mindkettővel sokat foglalkozunk,igyekszünk következetesek lenni.

Biztosan van olyan,hogy az ember elront valamit,amit utólag másként csinálna,nyílván mindenki a lehető legjobbat szeretné kihozni a gyerekből.

2011. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Milyen problémákra utalsz?Jobban tudnánk válaszolni,ha kicsit konkrétabban fogalmazol,mert míg egyik problémánál a szülőt hibáztatnám,a másiknál nem biztos,hogy csak ő tehet a viselkedési problémákról.

2011. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy gyereknél viselkedési probléma van,akkor az sok mindenből eredhet,például:túlzottan megengedő szülői beállítódottság,túlzott szigor,rossz családi légkör,napi veszekedések,alkoholizmus,elhanyagolás,érzelmi ridegség.
2011. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jelen esetben nem az én gyermekeimről van szó( ők még csak 1 és 2,5 évesek), hanem egy ismerősöm 14 éves lányáról.

Ismerem már őket elég régóta. Az anyuka nagyon rideg, merev nő. Egy-két hónappal ezelőtt, mikor az utcánkban sétáltattam a kicsiket, összefutottam a lánnyal. Láttam rajta, hogy valami nagy baj van. Így gondoltam behívom hozzánk egy teára, kicsit beszélgetni. Nagyon meglepő dolgokat mesélt az anyukájáról.(sírva kiborult) Azt mondta, hogy a hugával mindig kivételezett.( pl elmentek a szülők nyaralni, és úgy jöttek haza, hogy csak a huginak hoztak meglepit) Az anyukája nem igazán figyel oda rá.. nem biztatja, nem hisz benne, egy tehetetlen, semmirekellő embernek mondja a lányát. Először furcsálltam, ezért gondoltam kicsit puhatolózok az anyukánál is. Sajnos szemtől szembe is éreztem, hogy a nő olykor szinte utálattal beszél a lányáról. Nem tudom mi történhetett kettejük közt. Vajon a lány rászolgált, hogy rossz legyen a viszonyuk? Viszont, egy anya akkor sem tehet/ mondhat ilyeneket. A lány nagyon is okos, és tehetséges. Gyönyörű verseket ír, amiket az anyukája elolvasni sem hajlandó. Jól el lehet vele beszélgetni. Azt mondja sírva, úgy szeretne egy anyukát, akivel mindent megoszthat... A szívem majd megszakadt... Viszont, azt veszem észre, hogy az anyukája neheztel rám, amiért a lánya kedvel engem...

2011. febr. 1. 14:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínű igazad lehet...valóban neheztelhet Rád,mert Téged a bizalmába fogadott a lánya és talán tudja ,hogy esetleg a tudomásodra jutnak olyan dolgok amikre nem büszke.

De sosem lehet ítélkezni ,ha csak az egyik felet hallod,minden dolognak két oldala van.

2011. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta az anya, hogy a lánya mindig kikényszeríti tőle, hogy ölelje meg, vagy hogy adjon neki puszit.. Nem várja meg, hogy Ő maga odamenjen, és magától megölelje a lányát. Most kérdem én, van itt olyan szülő, aki haragszik azért a gyermekére, mert az szeretné őt szeretgetni??? Ha nem a saját fülemmel hallom tőle, lehet a lányának el sem hiszem...
2011. febr. 1. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem csak kényszerítsék a gyerekeim minél többször,egye fene engedek ennek a kényszernek. :-)


Milyen légkörben nevelkedett ez az anyuka,nagyon rideg...

2011. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan típusú emberek, akik nem szeretik a nyalifalit és nehezükre esik. ez egy dolog, a másik dolog, hogy nehogy már egy rendes anyának nehezére essen megölelni a lányát, ha kéri. más ember örülne, ha a 14 éves kamasz gyereke ilyet kérne tőle..... az meg hogy ezért utálta meg? nevetséges. ha ezért megutálta, sosem szerette, az biztos. az a nő egy borzalmas, érzelmi nulla lehet, nagyon sajnálom a kislányt, hogy ilyen "anya" jutott neki. nem a gyerek problémás itt, hanem a szülő, ez egyértelmű!
2011. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miután az első gyerekről van szó, lehet, hogy anyuka idő előtt terhes lett és muszáj volt férjhez mennie. Sajnos, az nem érhet el az agyáig, hogy nem a gyerek tehet róla. Nekem van olyan ismerősöm, akivel az apja soha nem ült egy asztalhoz, mert miatta kellett elvennie az anyját.
2011. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!