Downos babát örökbelehet adni? Milyen sors vár rá ha megtartom és örökbeadom?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 19. 17:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%

"...és a családját nulla információ birtokában is rögtön megbélyegzik, kirekesztik, lesajnálják, átnéznek rajtuk, alsóbbrendűként kezelik"


sérült gyermeket nevelő szülő vagyok... oltári nagy baromságot írtál már bocs :)

és hogy ezért vetetnél el egy down-os babát... hát jobb ha nem írok erre semmit...


kérdező : amellett, hogy van egy vér szerinti sérült gyermekem, mellette van egy örökbe fogadott is, de ő egészséges... sok betegséget elfogadtunk volna a férjemmel, de szabtunk egy határt... és nem azért mert nem tudnám őt szeretni, hanem 40 évesen tudom, hogy nincs már annyi energiám arra, hogy fejlesztésekről fejlesztésekre járjak, mint 15 éve a lányommal évekig... sajnos Magyarországon szerintem is kevesen fogadnak el down-os babát, szóval sajnos nagyobb a valószínűsége annak, hogy otthonban fog felnőni, minthogy családban a lemondasz róla..

2015. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel örökbe fogják fogadni, de könnyen lehet, hogy külföldiek...
2015. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány hetes terhes vagy és mennyi időd van dönteni?

A kérdés alapján úgy gondolom, hogy nem szeretnéd megtartani, de sajnálnád elvetetni, ezért gondolsz örökbeadásra. Vannak, akik kifejezetten down-os gyerekeket fogadnak örökbe, pl. a tévében egy műsorban is láttam egy családot, akik 8 down-os örökbefogadottat nevelnek. Saját gyerekeik már felnőttek, és ők most erre tették fel az életüket. Természetesen nagyon ritka az ilyen, ezért azt gondolom, ha van még időd a döntésig, nézz utána ezeknek, vedd fel a kapcsolatot a Down-alapítvánnyal, találkozz ilyen örökbefogadókkal, ha ez lehetséges. Megértelek, én is csak akkor lennék nyugodt, ha tudom, hogy valakinek a kezébe adhatom a gyermekemet, ha én nem tudom vállalni.

2015. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
18 hetes vagyok és a végső döntés hogy holnap ez a baba el fog menni. Nem akarom hogy egy otthonban éljen ahol kitudja miket művelnek vele. Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 22. 13:38
 25/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy vagy? - Remélem nemtört nagyon össze... - tényleg beteg volt? - Emberségesek voltak veled?

Sok erőt kívánok neked!

2015. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést, péntek reggel megindították és tegnap délután lett meg. Testileg jól vagyok. Beteg volt de nem néztem meg. Emberségesek és segítőkészek vloltak nagyon.
2015. ápr. 26. 15:16
 27/27 anonim ***** válasza:
2018. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!