Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért van az, hogy alapítványo...

Miért van az, hogy alapítványon keresztül, nyílt örökbefogadással csak az fogadhat örökbe, akinél nincs másik gyerek?

Figyelt kérdés
Szóval ha a családban már nevelkedik másik gyerek, akkor nem lehet örökbe fogadni. Miért van ez?
2015. júl. 5. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem minden alapítványnál van ez a kikötés (persze lehet rosszul tudom) , de azért tették ezt a kikötést, mert ők csak és kizárólag a gyermektelen pároknak szeretnének segíteni, ha jól tudom semmi más oka nincs ennek. Mondjuk azt nem tudom ha valaki már 1-et örökbe fogadott, tehát nem vér szerinti az eső gyermek se, akkor se lehet ?
2015. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem saját, belső szabályzat, mert valamelyik alapítvány oldalán olvastam, hogy törvénymódosításra hivatkoztak.

Szerencsére minket nem érint a dolog, de egy időben felmerült a gondolat, hogy örökbe szeretnénk fogadni, mert nagyon nem akart összejönni a baba. Mindenképpen nyílt örökbefogadást szerettünk volna, alapítványon keresztül. Viszont eléggé letört a dolog, amikor olvastam, hogy nekünk nem lehet, mert nekem van már egy nagyobb gyerkőcöm, és így velünk már nem is foglalkoznának.

2015. júl. 5. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
el kell olvasni azt a törvényt amire hivatkoztak :) de most már lehet a TEGYESZ-en keresztül is nyíltan örökbe fogadni és ott nem számít kinek mennyi gyereke van :) - bár ha jól értelmezem már nem számít nálatok...
2015. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Lehet hogy van olyan alapítvány/civil szervezet, ahol ezt kikötik, de kétlem. Amelyikkel eddig találkoztam nem tett ilyen kikötést, sőt, volt amelyik, mondta, akár harmadik vagy negyedik gyermek örökbefogadásában is segítenek. Volt viszont olyan is, ahol a második gyermek örökbefogadásához tettek kikötést (az első legyen vérszerinti, vagy általuk segített). De kettő gyermekig szerintem mindegyik segít. Hol olvastál ilyesmit?
2015. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kikötés, és nem minden alapítvány működik így...
2015. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!