Az örökbeadott gyerek mindig jó családba kerül?

Figyelt kérdés
Előfordulhat hogy az örökbefogadok nem fogják tudni megszeretni a gyereket? A gyerek hálás a szülőanyjanak vagy mit érez iránta?
2015. aug. 4. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem erre nincs általános válasz. Minden eset más. Ha én adnám örökbe a babám,kizárólag nyílt örökbeadással tenném, hogy tudjam, ki kapja és a lehető legkisebb korban adnám oda, hogy a kötődésükre a legjobb esélyek legyenek.


Ha az anyám nem tudna felnevelni korrektül, akkor még ha fájna is, örülnék, hogy jó helyre vitt.

2015. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs rá garancia hiszen ők is emberek, de úgy tudom igyekeznek szűrni.

Nyílt örökbefogadásnál látod kikhez kerül, de egy találkozás a történet legelején szerinte nem feltétlen mutatja hogy tizen évek múlva milyenek lesznek azok az emberek, milyen lesz a kapcsolatuk egymással és a gyermekkel.


Olyanról hallottam hogy volt hogy a nő akarta jobban az örökbefogadást, a férfi annyira nem de beleegyezett, ilyen helyzetben ilyen érzésekkel az apaszerebe kerülő férfi aki nem feltétlen így akart apa lenni nehezebben, vagy nem fog kötődni a gyermekhez.

A párom például ezért nem fogadna örökbe sosem félne hogy nem szeretné annyira mint a sajátját.

De a nők részéről hallomásom alapján teljesen pozitív a kép, nagyon könnyen elfogadják sajátnak tekintik ízig vérig a picit.

Kérdéses az is hogy a természetük mennyire egyezik, mennyit örököl a gyermek hiszen nem minden nevelés kérdése.


Tehát kijelenteni nem lehet hogy jó családba kerül, de lehet benne bízni.


Az hogy hogy érez a gyerek nagyban függ az örökbefogadó szülőkkel való kapcsolatától, illetve hogy mikor és hogy tudja meg.

Szerintem a hála helyett elképzelhető a düh vagy az érdektelenség is.

Oh ha nyílt akkor felkereshet, és kitudja lehet hogy a majdani párod vagy gyereked nyit ajtót... azért erre is gondolj

2015. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Engem még anno a 90-es években fogadtak örökbe, akkor még nem tartott ott a gyermekvédelmi rendszer, mint most. Bántalmazó családba kerültem, az örökbefogadóim nem voltak szülőnek valók, azóta sem tartom velük a kapcsolatot. Nem tudom, mi volt az oka, nyilván megszeretni sem tudtak, de leginkább csak nem voltak alkalmasak. A vérszerinti anyámat azóta sikerült megismernem, vele jó a viszonyom, őt tartom anyámnak, nem azt, aki "felnevelt".
2015. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadók is ugyanolyan emberek, mint azok, akiknek vér szerinti gyerekeik születnek, így köztük is vannak jobb és rosszabb szülők.

Nagynéném a gyermekvédelemben dolgozik, és mesélt sajnos olyat, hogy az örökbefogadók visszaadták a gyereket, mert másra számítottak, vagy hogy örökbefogadás után vér szerinti gyerekük is született, és így az örökbefogadott „hamupipőke” sorsra lett ítélve. De nyilván vannak vér szerinti szülők is, akik eldobják a gyereküket, vagy kivételeznek egyik gyerekükkel a másik rovására.

2015. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lehet az arány mint a természetes úton jövő gyerekek esetében. Örökbe fogadni nem lehet csak úgy vèletlenül,éveket kell rà vàrni, alklmassàgi vizsgàlatokon részt venni stb, szóval aki ezeket végigcsinálja, meg mèg előtte sok minden egyebet azért teszi, mert szeretne és szeretni fogja a gyereket
2015. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!