Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Beleegyeznétek az örökbefogadá...

Beleegyeznétek az örökbefogadásba? Ha igen akkor csecsemőt vagy egy 1-2 éves gyereket fogadnátok örökbe?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Idősebbet inkább, olyan 5-6 évest legalább
2015. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

1-2 évest.

2015. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi az hogy beleegyeznétek?

Valaki vagy akarja, vagy nem.

Vagy itt az egyik fél szeretné, a másik nem?

Én nem tudom. Nem vagyok tisztában vele, hogy később jelentkezhet-e a vér szerinti szülő.

Ha nagyobb gyerekről van szó, akkor lehet, hogy traumák érték. Nem tudom, hogy ezt tudnám-e megfelelően kezelni. Vagy hogy fogékony lenne-e még megfelelően a nevelésre.

2015. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

ha én gyereket tudnék örökbe fogadni, inkább megmentés célzattal tenném, ez esetben a kor nemigen függvény, talán a tinikorszak állítana már meg


ha pl éhezett, eldobták, kuka mellett találták(napjainkan ilyen van!!), bántották, és senki nem fogadja családba,(nem jön, nem jelentkezik érte senki) intézményi keretek között tartják csak, stb akkor egy csecsemő, 1-2 éve, 6-10, 11-12 évest is örökbe fogadnék.

2015. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, es minel fiatalabbat.
2015. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Én nem fogadnék örökbe. Lelehet pontozni, de ismerőseim akik örökbefogadtak gyereket, mind megjárták végül. Nem tudom az anya terhesség alatt, hogy viselkedett pl: ivott-e vagy esetleg drogozott. Nem tudom milyenek a génjeik. Minden esetben azt láttam, hogy a szülők mindent beleadtak és a végén a hálátlanságot, bánatot kaptak vissza.
2015. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

örökbe fogadó szülőként: "beleegyeztem" - bár ahogy a 3-as írja ilyen nincs hogy beleegyezek-e... vagy akarom tiszta szívemből, vagy nem.. a másik kedvéért beleegyezni ebbe a legnagyobb butaság...újszülöttet fogadtunk örökbe, másfél év volt nálunk a korhatár, de már gondolkodunk 2.-on, akinél ha belevágunk a korunkból kifolyólag csak pár éves gyermek jöhet majd szóba :)

3-as: titkos örökbefogadás esetén nem kell félni, hogy felbukkan a vér szerinti szülő, nyílt örökbe fogadás esetén a szülőanyuka minden adatodat ismerni fogja, hisz direkt a ti javatokra mond le, de nem hallottam olyan esetről ahol később zaklatná az örökbe fogadó szülőket (persze lehet hogy néha előfordul - nálunk is nyílt volt, semmi probléma nincs) - joga nincs is hozzá akkor se ha szóban megállapodnak bizonyos láthatásban, ő lemondott a gyermekéről és onnantól kezdve minden szülői joga megszűnik...:)

2015. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja én is picurkát fogadnék.
2015. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 1-2 évest fogadnék örökbe,mert azon már valamennyire látszik, hogy milyen ember lesz belőle. A neveléstől függetlenül. Látszanak az öröklött tulajdonságai.
2015. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
26%
#7 nem mond le minden jogáról: örökbefogadottként 10 évesen fosztottak meg apám nevétől. Felnőttként újra fel akartam venni és hiánypótlásként a minisztérium az örökbeadótól, a vér szerinti apámtól várt egy beleegyezést. Bármilyen más nevet szabadon felvehettem volna, kivéve a sajátomat. Sajnos ehhez megmarad a joga a mocsoknak!
2015. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!