Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Beleegyeznéte...

Ti mit tennétek? Beleegyeznétek-e vagy sem? Gokart 11-12 évesen. (többi lent)

Figyelt kérdés

A 12 éves fiam és a nővérem 11 éves fia vasárnap egy családi ebéd során állt elő avval, hogy szeretnének elkezdeni gokartozni.

A nővéremék és mi is a sportot ill. sportolást támogatjuk, de a gokartozás ötlete nagyon meglepett minket, hiszen mind a két gyerek a suli focicsapatának a tagja, a fiam be-beugrik a kézicsapatba is.


a; Ti hogy reagálnátok ha a gyereketek (unokaöcsétek, unokátok, testvéretek) 10-12 évesen bejelentené, hogy gokartozni szeretne? b; Ennyi idősen beleegyeznétek-e a gokartozásba?


c; Milyen költségekkel járhat a gokart mint sportág? d; Milyen veszélyekkel (sérülésekkel) járhat a gyerekekre nézve a gokartozás)



2014. nov. 5. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

a-b) ha ő is szereti, vagy szeretné kipróbálni, akkor csinálja, engem nem zavarna


c) hát költségei bőven vannak, pontosan most nem tudom hol állnak ezek az árak, de nem olcsó

veszélyei nincsenek, a gokart pályákon meg a sérülés kb annyi, mint dozsemezéskor

2014. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Magyarmanó ***** válasza:

a és b; Én engedném.


c; Elég drága ha már csak azt nézzük, hogy ezek benzinnel mennek és nem vízzel..továbbá megfelelő felszerelés is kell hozzá, gokart pálya nincs mindenhol így a kijárás is pénzbe kerülne.


d; Ha igen brutálisan csinálja akkor egy olyan pályán amit nem gokartra terveztek eredetileg azon felborulhat de ritka mert a pályák többnyire biztonságosak és nagy szerencsétlenség kell hozzá, hogy pont úgy dobja meg egy dobbantó de azért volt rá sajnos példa, hogy valakit megdobott és nagy baj lett belőle ha követted a Forma-1-et akkor Jules Bianchi esete, de az már csúcskategória nyilván a gokartba nem fog belehalni meg jó eséllyel kisebb sérüléseken kívül semmit nem szerez.

2014. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a, Meglepodnek

b, talan, utananeznek a dolgoknak elotte

c. Attol fugg milyen szinten. Hobbiszinten talan vallalhato, profinak meg mar ugyis oreg a gyerek, ezt a sportot 4-5 eves korban kezdik azok, akik tenyleg versenyzok lesznek kesobb

d. Halalos serulest is lehet szenvedni, volt is ra pelda nem egy.

2014. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

a; Először meglepődnék az biztos. Aztán megpróbálnám lebeszélni róla. (Ez egy próba lenne, hiszen a sikerül akkor nem is igazán akarta.)


b; Amennyiben látnám rajta az elszántságot és az "akaratot", utána olvasnák és utána érdeklődnék a lehetőségeinek.


c; Biztosan meg kell venni a gokartautót, az alkatrészeket, az abroncsokat és az üzemanyagot. Ez nem olcsó.

Szerintem egyáltalán nem késő 11-12 évesen elkezdeni profiként gokartozni, bár tény, hogy HA JÓL TUDOM Hazánkban 6. életév betöltésétől van mód elkezdeni.


d; Mivel azért akár 80-120 km/h-s sebességgel is mehetnek így nagyobb veszélyeket rejt magába mint a kerékpározás. (Azért én magam utánpótlás kategóriákban -és egyébként a felnőtteknél sem- hallottam még halálos kimenetelű gokart balesetről. Persze nem magán gokartozásról van szó.)


Azért a gokartot a Forma 1-el összemosni nem lehet. Többek között a nagy sebesség különbség miatt sem. Az viszont tény, hogy minden ilyen technikai sport veszélyekkel jár.

2014. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

[link]


“9 éves voltam, amint láttam, meghal egy fiatal versenyző, amikor gokartoztam. Egy jó barátom, aki neki is jó barátja volt, abbahagyta a versenyzést, de ilyesmi sosem fordult meg a fejemben. Nagyon traumatikus időszak volt nekem gyerekként. Még most is emlékszem arra, ahogy állok ott vele a pálya mögött, rajtunk az overál a verseny előtt, mindannyian nevetünk, viccelődünk. És a következő, ami megvan, hogy ott vagyok a temetésén. Ez volt az első (temetés, amin voltam)”- idézte fel Hamilton.

2014. nov. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#5: Jó az idézet, de amennyiben végig olvasod a cikket kiderül, hogy Hamilton a Jules Bianchi féle baleset nyomán nyilatkozott. Azt viszont én is tudom, hogy minden ilyen technikai sport akár nagyobb -életre is veszélyes- sérülésekkel járhat. Da ahogyan a Forma 1-ben úgy az egyéb autó- és motorsport kategóriákban így a gokartnal is folyamatosak a szigorítások amik az egyre nagyobb biztobságot tartalmazzák. Persze a külső körülményeket teljes mértékben nem zárhatják ki. Ha láttad a 2009-es Massa-balesetet vagy az idei Bianchi-balesetet láthatjuk, hogy a külső -pl. időjárási illetve technikai- körülmények nem kizárhatóak. Massa jelenleg is versenyez és remélni kell, hogy Bianchi is felépül.


A gokartra -és a Hamilton idézetre- visszatérve ez a történet kb. 20 éve lehetett. Én mostanában ugyan nem, de kb. 1,5-2 éve TV-ben láttam gokart-versenyt, az elmondható, hogy a gokartosok sokkal inkább figyelnek a másikra mint a forma-autósok.


A #4 válaszomat továbbra is fentartom.


T. Kérdező remélem a válaszok segítenek Nektek is mérlegelni a kérdést.

2014. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pénzbe nagyon sok ha profi szinten csinálja, és lehet nagy sérüléseket szerezni (2014-ben is volt halálos baleset), de ez benne van ebbe a sportba, ezért szeretjük, szóval szerintem ha tényleg akarja a gyerek akkor kell hagyni őt versenyezni :)
2015. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy a végén hogy döntöttek vagy egyáltalán döntöttetek-e már az ügyben. Az biztos, hogy egyik sport sem veszélytelen a sérüléseket tekintve. Továbbá minden sportágnak megvannak a saját költségei.
2015. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!