Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Beleegyeznétek az örökbefogadá...

Beleegyeznétek az örökbefogadásba? Ha igen akkor csecsemőt vagy egy 1-2 éves gyereket fogadnátok örökbe?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 10:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csak ha teljes szívvel tudnád örökbe fogadni. Amíg ezt nem tisztázod le magadban, addig biztosan nem.

Ha nemleges döntésre jutsz az sem baj, van, aki nem tudná úgy elfogadni más gyerekét, mint a vér szerintit. Ezt beismerni hatalmas erő és felelősség kell, de inkább ez, mint hogy később úgy nézzen "szerencsétlen" gyerekre a nevelőszülő. Nyilván a gyerek részéről is előfordulhat, hogy a gondoskodás ellenére úgy érzi, hogy ő értéktelen, hiszen a vér szerinti szülei eldobták út, haragszik az egész világra, beleértve a lelküket kitevő nevelőszülőket is. Ezért is javasolt gyerekkorban rendszeresen pszichológushoz járniuk.

A magam részéről, ha nem lenne más választásom, és nagyon szeretnék gyereket, akkor szerintem örökbe fogadnék, de inkább kisebbet, mert akkor még talán könnyebben és stabilabban alakul ki az "anya-gyerek" kapcsolat.

2015. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én a rendszerben dolgozom.

Mindenképpen nem ajánlom, hogy csecsemőt fogadjatok örökbe. Sok örökbefogadni kívánó szülő első számú kritériuma ez, hogy újszülött, csecsemő legyen, egyenesen a kórházból.

No ezzel ott a probléma, hogy amikor megszületik általában nem látszik rajta probléma, ha van is, nem igazán írják rá a zárójelentésre, max utalnak rá. Sajnos több esetben találkoztam azzal( szerencsére nevelőszülőhöz került a baba), hogy teltek a hetek, és jöttek elő a problémák. Egészségügyi, idegrendszeri. Elvonási tünete van mai napig a kisbabának, idegrendszerileg sérült, ami most, 3-4 hónap elteltével kezd egyre nyilvánvalóbbá válni.

Szóval ha örökbefogadáson gondolkozol, 1,5-év fölött mindenképpen.

2015. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk felmerült ennek is a gondolata, mivel több, mint másfél évig kellett várnunk arra, hogy teherbe tudjak esni. Ez persze annyira nem sok, mások tovább is várnak, de ahhoz mindenképpen elég volt ennyi idő, hogy elkezdjünk azon is gondolkodni, hogy mit teszünk, ha nem lehet egyáltalán gyerekünk, vagy csak egyszerűen még évek telnek el úgy, hogy nem sikerül. Szóval mi nyitottak voltunk az örökbefogadás gondolatára is, és ha nem sikerült volna 2 éven belül teherbe esnem, akkor belevágtunk volna a tanfolyamba. Mondjuk nálunk csak a nyílt örökbefogadás került szóba, titkosat nem akartunk. Én szerettem volna tudni, hogy honnan érkezik hozzánk a baba, milyen terhessége volt a szülőanyának, szerettem volna, ha tudunk neki segíteni, hogy a lehetőségekhez mérten nyugodtan teljen a terhessége. Na meg igen, mi babát szerettünk volna mindenképpen. Nekünk nagyon fontos lett volna, hogy legyen 2-3 teljes évünk, amíg az egyikünk otthon tud vele lenni, és ez alatt összecsiszolódunk. Úgy beszéltük meg, hogy ha örökbefogadás lesz, akkor egy-másfél évig az egyikünk lesz otthon, aztán ugyanannyit a másikunk is. Pont azért, hogy tényleg úgy össze tudjunk szokni, ahogy kell :) Nem tudom, hogyan birkóztunk volna meg azzal, ha hozzánk kerül egy 2 éves kisgyerek, és ugyanúgy dolgozunk tovább mindketten, mintha mi sem történt volna, és csak délután látjuk.
2015. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!