Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, (vagy bárki) amikor...

Kismamik, (vagy bárki) amikor eljön a nagy pillanat, Ti beleegyeznétek, h egy vagy több gyakornok bent legyen, miközben szültök?

Figyelt kérdés
Elvégre a pályakezdőknek is valahol tapasztalatot kell szerezniük. Szülésznőnek tanulok, és 40 szülést kell önállóan levezetnünk 2,5 év alatt ahhoz, h megkapjuk a diplománkat. Ti bevállalnátok, h egy gyakornok vezesse le a szüléseteket, persze tapasztalt szakember felügyeletében? Vagy egyáltalán megengednétek, h bent legyen(legyenek)? Mert, ha jobban belegondolok,én sem biztos,h örülnék neki, ha egy csapat újonc kísérné végig a szülésemet, főleg nem az elsőt. Érdekelne a válaszotok, nem csak kismamiké. Én el sem tudom képzelni, h ki az aki beleegyezne, h egy szülésznő tanoncnál szüljön. Előre is köszönök minden hozzászólást!
2013. febr. 2. 15:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam nem kérdezték, volt bent gyakornok.Egyáltalán nem érdekelt,teljesen megszűnt a külvilág.

2013. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

ha lenne kéznél gyakorlott szaki is akit szükség esetén előkaphatna hogy besegítsen, akkor felőlem simán.

kétszer szültem, dokit mindkétszer csak a legvégén láttam, a szülésznők is nagyon elfoglaltak voltak, alig-alig néztek rám. nem bántam volna, ha valóban van ott valaki mellettem , akinek nálam több fogalma van arról ami éppen történik....

2013. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Szülni szülnék kezdőnél, szakorvos felügyeletével, de az, hogy egy csapatnyi bámészkodó lássa a lábamközét premierplánba, na azt már nem.
2013. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

igen


mert sokkal kedvesebbek jobban odafigyelnek az anyukákra bármire meg lehet őket kérni


3 szülésből 2nél voltak bent medikusok és szülésznő gyakornokok


megkérdezték, mondtam h ha 1-2 fő bent van nem zavar de tömeget nem szeretnék :-)

a 3ik gyereknél a csaj bevallotta h köpapírollóvan döntötték el ki maradhat bent nálam :-)

a többiek mentem másokhoz ha tudtak

2013. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Én megengedném.

Amúgy tőlem a szentkirályfi is ott lehetett volna, pont nem figyeltem senkire, csak magunkra koncentráltam, meg a szülésznőre. Mellette azt sem tudom ki jött-ment arra...

2013. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Megengedtem volna. Amikor szültem, annyira megszünt körülöttem minden, hogy nem érdekelt, hogy ki van ott, csak lássam, hogy egészséges a kislányom. Mivel a kórházba, főként a szülőszobába nem sétálhat be akárki, mindenképp megengedném.
2013. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
én a 2 fiamat egy oktato korházban szültem,ott néztek engem nem érdekelt.
2013. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt gyakornok,aki nem csak ott.volt,hanem a szüles elején megvizsgalhatotr(mennyire van a.mehszaj nyitva(persze elotte normalis doki vizsgalt.Semmi bajom nem volt vele.
2013. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

SoteII-n szültem az első fiamat, a kutya nem kérdezte. hogy megengedem-e, h bent legyenek. Mondjuk előtte bent feküdtem és a szoba társakkal szóba jött ez a téma is. 6-ból egyedül én mondtam, hogy miattam bent lehetnek (lehet meghallotta vki?! :) ). NA a lényeg, hogy szóltam, h jönnek a tolófájások, jött a szülésznőm, első nyomásnál ugye szem becsuk, stb, mire kinyitottam vagy 15-en voltunk a szobába. Nem zavart, igazából akkor már úgy voltam vele, hogy az Atyaúristen is bent lehet csak legyek már túl rajta. Két nyomás között bemutatták nekem őket, elmondták, h medikák. Gondolom, ha azt mondom, h nem szeretném, h ott legyenek kiküldték volna őket, de nem bántam, egyszer nekik is meg kell tanulni, másképp hogy lesz belőlük szülésznő?!

Most is a körzetis kórházba fogok szülni, ha jól tudom ez is tankórház, most se fogom bánni, ha vannak bent. Sőt, le is vezetheti, ha tényleg ott van mellette a tapasztalt szakember :))

Sok sikert a tanulmányaidhoz!

2013. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkora fájásoknál, több órája tartó vajúdásnál (mint pl az enyém volt) nem érdekelne hányan vannak bent és kik azok :)
2013. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!