Adtatok-e más nevet a nem újszülött korában örökbefogadott gyermeketeknek? Főleg a nagyobb (2-4 éves, vagy idősebb) gyermeket örökbe fogadókat kérdezem :D

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kizárt dolog, hogy adnék. Erre a korra már tudatában van a nevének, az már az ő személyisége.
2015. aug. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
örökbe fogadóként : nem adnék, de ha jól tudom már nem is lehet megváltoztatni ekkora gyerek nevét, a pszichés problémák elkerülése miatt
2015. aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanfolyamon ezt nagyon jól ki szokták fejteni!
2015. aug. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam még tanfolyamon, egyenlőre csak elméleti az örökbefogadás iránti érdeklődésem. Azért kérdeztem, mert ha egyszer örökbe fogadnék egy gyermeket, nem csecsemőt szeretnék. Viszont mi van, ha nagyon nem tudom elfogadni a nevét? (Tudom, hülyeség, de felmerült bennem...) Vagy a gyerekkel együtt a nevét is meg fogom szeretni? Vagy hogy van ez? Lehet, hogy butaságot kérdezek, de kíváncsi vagyok, hogy Nálatok ez hogy volt?
2015. aug. 25. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok mi újszülöttet fogadtunk örökbe nyílt örökbe fogadással és olyan szerencsénk volt, hogy rögtön az általunk választott keresztnevet kapta a fiúnk, a szülőanyuka már azt mondta be :)

de hogy válaszoljak: bölcsődei dolgozóként találkoztam pár furcsa névvel, amire nem állt rá a szám és valahogy úgy éreztem nem illik a kicsihez, nekik becenevet adtam :)) van egy lányom is, neki is van beceneve, ritkán szólítom a rendes keresztnevén... szóval én úgy gondolom ezt a problémát simán meglehet így oldani :)

2015. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valaki javasolja, valaki nem. - Nekem a tanfolyamon azt mondták, ha nagyon idegen a név, akkor jobb megváltoztatni, és ebbe nagyobb gyereket már nyugodtan bele lehetne vonni, - esetleg nevet hozzátenni és párhuzamosan használni, - aztán lassan kiforrja magát, - de ez mindig gyerek és személyiség függő... - ott és akkor érdemes a döntésbe szakember segítségét kérni...
2015. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban előfordulhat, hogy nagyon idegennek tűnik egy név, ilyenkor szoktak egy második nevet adni, és a hétköznapokban azt használni, de nem tanácsolják elvenni a régi keresztnevét.
2015. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 31. 12:07
 9/10 mi a fene ***** válasza:
25%
Egy ismerősömék teljesen megváltoztaták az örökbe fogadott gyerek nevét./ 1 évesen vették magukhoz/ Mindent megadtak neki, kamasz korában teljesen kifordult magából, kezelhetetlen, a tanulást abbahagyta.Nem tudom, hogy hogy a névváltoztatás okozta-e, de igy történt. Egy nagy nulla lett.
2015. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mi lenne ***** válasza:
100%
én 2 évesen fogadtam egyedülállónként 1 fiucskát. telejes, vezetéknév, utónév, új anyakönyvi kivonat. semmi gond nem volt belőle. amint nyiladozott az értelme, elkezdtem neki a korának megfelelően adagolni a történetet. csak kamaszkorában "buggyant meg 1 kicsit, de nem azért mert örökbe fogadtam. most már 22-dik éves.
2015. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!