Segítenék, de vajon tudok-e? Minden válasz nagyon fontos számomra!

Figyelt kérdés
Testvéremék lassan 18 éve élnek boldog párkapcsolatban a férjével, kb 10 éve házasok. Nagyon szeretnének egy kisbabát, de sajnos nem lehet nekik, pedig sokszor próbálkoztak, viszont lassan kifutnak az időből. Lehetséges-e az, hogyha én várandós lennék és persze ez a családban meg lenne beszélve, hogy odaadhatnám-e nekik a babát? Tudom elsőre őrültségnek hangzik, de nagyon sajnálom őket. Rossz látni, hogy mennyire el van keseredve tesóm, hogy nem lehet gyerekük. Egyszer poénból felhozta, hogy szülhetnék neki egyet, én csak viccesen reagáltam rá, de utána elgondolkoztam. Kihez kell fordulni efféle örökbeadás kapcsán? Én ezen az éven töltöm a 20.-at, testvérem: 31, a férje: 41

2014. jan. 31. 17:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Létező fogalom a nyílt örökbefogadás, de nem biztos, hogy ők erre vágynak (gondolom akkor már fogadtak volna örökbe).


Szerintem Te sem tudnál lemondani a saját gyerekedről, főleg úgy, ha a közeledben nő fel.


De nagyon kedves testvér vagy, hogy ennyire segíteni akarsz a tesódnak :)

2014. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Próbálkoztak már az örökbefogadással viszont, picit idegenkedtek tőle és nagyon nem is jártak eredményességgel. Lehet, hogy le tudnék mondani a babáról, mert jó körülmények között lenne és látnám, ahogy felnő. Nem tudom, ez akkor dőlne el, viszont mindenképpen szeretném őket segíteni valahogy.
2014. jan. 31. 17:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bennem van a hiba, de szerintem akkor a Te gyermekedet se tudnák igazán sajátnak tekinteni, ha nem akarnak örökbefogadni.


Nézz utána a nyílt örökbefogadásnak, de mindenképp kérdezd meg a nővéredéket, mielőtt belevágsz a babaprojektbe :)

2014. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Ők biztos tudnak konkrétumokat mondani Neked a gyakorlati dolgokról is.

2014. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen megbeszélnénk, tehát nem a bizonytalanba lenne az a baba, tehát csak úgy nem szeretne senki. Nem biztos, hogy ettől is idegenkednének, mert ez egyfajta "közös vér" vagy hogyan fogalmazzam meg... Tehát ez nem lenne olyan távoli, mint egy idegen baba.
2014. jan. 31. 17:39
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én testvéremék ugyan még "csak" 6 éve próbálkoznak, és én is nagyon sajnálom őket, szívfacsaró érzés, mikor a gyerekeimmel játszanak, imádják őket. Én is nagyon szívesen segítenék nekik ha tudnék, viszont mivel nekem már van 2 gyerekem, tudom, hogy nem lennék képes odaadni még nekik sem a saját gyermekemet.
2014. jan. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
nyílt örökbe fogadással meg lehet oldani , hisz ebben az esetben, az szülő anya dönthet kinek a javára mond le a babáról... viszont elgondolkoztál azon ki lenne az apa? van barátod aki ezt bevállalja? régen olvastam egy történetet, ahol egy barátnő segített, a férj spermáját "beinjekciózta magának" a termékeny napjain így a barátnő férje lett igazából is az apa... és nyílt örökbe fogadással adta oda a babát :) Magyarországon a béranyaság tiltott...(tehát olyan nincs, hogy a testvéred megtermékenyített petesejtjét a te méhedbe ültetik)külföldön el lehetne intézni, de több millió... mindenesetre gondold végig, hogy minden terhességnek van kockázata... hogy éreznéd magad ha utána valami miatt nem lehetne neked babád... miután Te alaposan átgondolod a testvéredéket kell megkérdezni, hogy ők mit szólnának hozzá... (amúgy ha ilyen helyzetben lennék mint Te én is bevállalnám ha meg lehetne oldani :) )
2014. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Van barátom és szeretnék vele beszélni erről, hogy mit fog hozzá szólni és utána szeretném ezt tesómékkal is megbeszélni. Természetesen semmilyen beinjekciózás nem lenne, a barátomtól termékenyülnék meg. De mielőtt bárkivel is beszéltem volna erről, gondoltam itt utána járok. Nagyon köszönöm az eddig válaszokat is :)
2014. jan. 31. 18:05
 9/19 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy le tudnék mondani a babáról, mert jó körülmények között lenne és látnám, ahogy felnő. Nem tudom, ez akkor dőlne el, viszont mindenképpen szeretném őket segíteni valahogy."


Ez szerintem elég rosszul hangzik. Nem bántani akarlak, de szerintem az csak még rosszabbul esne nekik, ha te azt mondanád, hogy oké, övék lesz a gyerek, de aztán mágis meggondolnád magad, mikor már beleélték magukat. Csak akkor ajánld fel, ha 100%-ig biztos vagy, hogy meg is tennéd.

2014. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat,de jól olvasom,hogy a tesód 13 éves volt,amikor sógorod 23 és azóta vannak együtt???

Csak meglepett kissé!


Kiderült már ki miatt,vagy miért nem születik babájuk?

A 31 év még nem a világ vége!!!


Mert volt már példa,hogy a családtag petesejtjét termékenyitették meg az apa sejtjeivel,jelen esetben esetleg felajánlhatnál petesejtet,ha ez lehet megoldás.


Az,hogy te és a barátod összehoztok egy babát és csak odaadjátok a tesónak...nem tudom,őszintén nem,hogy ez jóra vezetne e.

Mindenképp nagylelkű gondolat...

2014. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!