Nevelőszülő lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy 29éves vagyok. Elvált. Egy éve élek együtt a párommal. Nincs gyermekem. A párom 44éves, van egy 18éves fia. Ő nem velünk lakik.

Elég rég foglalkoztat a gondolat, hogy milyen nevelőszülőnek lenni. Sajnos "tapasztalatom" nincs a gyereknevelésbe, de remélem előbb-utóbb megadatik.

Egy faluban élünk. Pár (roma) család foglakozik nevelőszülőséggel. Sajnos olyan is a megítélés...

Az miért lenézendő, ha 1 max 2 gyerkőcnek a családja nennénk?



2016. jan. 19. 14:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Jogszabály szerint a 2 szülőnek legalább nettü 220 Ezer FT-t kell keresnie,ha ez nincs meg esélyed sincs
2016. jan. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon gondold meg. Nem tudom az ország melyik részén élsz. Én észak-nyugaton, és errefelé abszolut nem működik a nevelőszülőség. Hallottam, hogy a keleti részben jobban működik. Én gyerekotthonban vagyok kisgyermekgondozó, és az utóbbi fél évben több gyereket, testvérpárt adtak vissza nevelőszülők. Először is azért ne akarj kivinni egyet sem, mint itt valaki írja, hogy a gyermekotthonból "kimentsd". A mai világban igen nagy tévképzetek élnek az emberekben hogy hogy élnek a gyerekek egy otthonban. De ez most mindegy is. A lényeg, hogy ezek a gyerekek már előélettel jönnek, öröklött, és megváltoztathatatlan tulajdonságokkal, és rengeteg rossz tapasztalattal. Semmiképp sem hasonlíthatók egy saját gyerekhez. A sajnálatot maximálisan ki kell zárnod. A szeretettel csodákat lehet tenni. Rengeteg türelem, kitartás, megértés, empátia szükséges, sziklaszilárd párkapcsolat, határozottság, következetesség. Igen meg lehet választani hogy milyen gyereket szeretnél, amúgy ezt nagyon nem tartom igazságosnak, már a gyerekekkel szemben sem. Így nyilván mindenki csecsemőt akar. Én sem mondhatom ha bekerül három-négy koszos, esetleg "bogaras" gyerek, hogy bocsi, de én csecsemőt szeretnék. A nevelőszülőnek ez a hivatása, ne akarjon válogatni. Azzal is számolj, hogyha esetleg olyan kisgyereket kapsz, rendszeresen fejlesztésre kell hordanod, és a vér szerinti szülőnek biztosított a láthatás, ahova neked kell elutaztatnod.
2016. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!