Ha nem engednek külföldről egy árvaházból örökbefogadni, tehetek valamit a gyermekért?

Figyelt kérdés
A velem kapcsolatos részletek nem fontosak most, hogy ezt miért is szeretném annyira, ezt inkább átugrom. A lényeg. Tavaly több hónapot töltöttem Dél-Koreában és akkor meglátogattam egy árvaházat is. Nagyon beleszerettem azokba a kisgyerekekbe, és régóta vágyom rá, hogy egy távol-keleti gyermeket nevelhessek (a sajátom mellett, ha az összejön valaha is). Tudom, hogy nálunk milyenek a körülmények ezen a téren, hogyan áll hozzá az itteni hatóság, sokat olvastam ilyen történetekről, elkeserített ugyan, de nem adtam fel a reményt. Nem most szeretnék gyereket, úgy 3 év múlva tervezem. Bármilyen kicsi esélye is lesz, megpróbálom, de ha mégsem engedik, annyit tehetek érte, hogy támogatom őt pénzzel, ruhával, játékkal, fizetem neki az oktatást, étkezést, stb.? Vagy bármit, hogy ott minél jobb körülmények közt éljen?
2016. márc. 19. 02:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, segélyszervezeteknél létezik ilyen "jelképes" örökbefogadás, hogy egy konkrét gyereket támogatsz anyagilag, de nem tudok erről sokat.

És halkan megjegyezném, hogy Magyarországon is sok a hasonló körülmények között élő gyerek, nem kell nagyon messzire menni. Mindenesetre neked inkább ezt a jelképes módszert ajánlom, mert az örökbefogadás nem olyan alapon működik, hogy "segítek egy szegény kis árván." A célja a funkcionális család. Úgyhogy ha nem ez motivál, hanem a segíteni vágyás, akkor maradj a karitatív tevékenységnél, mert a család egy egészen más kategória. Azt nem lehet áldozatvállalásnak tekinteni.

2016. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek.

Egy még nyíltabb jelképes örökbefogadási ötletet is szeretnék adni. A Dévai Szent Ferenc alapítványnál van lehetőség keresztszülőségre. Tarthatod a kapcsolatot a gyerekkel, látogathatod, vehetsz neki ajándékot, sőt akár el is hozhatod nyaralni magadhoz. [link]

2016. márc. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!