Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van esélyünk örökbe fogadni...

Van esélyünk örökbe fogadni ilyen paraméterekkel? Mennyit kéne várnunk kb?

Figyelt kérdés

Budapesti házaspár feleség 30 év körüli, férj betöltötte a 40-et, jelenleg 5 éves vér szerinti fiúgyermekkel. 3 szobás panellakásban élünk. Mindketten a kereskedelemben folgozunk, de különböző területen, beosztásban. Bölcsi, ovi, általános iskola, több (féle) középiskola, sőt még egyetem is van a közvetlen környékünkön, gyerekorvos, védőnő az utcában, nevelési tanácsadó pár utcányira tőlünk.

A kisfiunktól maximum 3-4 évvel fiatalabb kislányt szeretnénk örökbe fogadni, vagy olyan testvérpárt, ahol az egyikük lány (ez esetben a nagyobb testvér lehetőleg 3-4 évvel fiatalabb legyen a fiunknál, a kisebb lehet csecsemő). Származási kikötésünk nincs, de azért valamennyire hasonlítson ránk, a családtagjainkra (a legtöbben barna hajú- szeműek vagyunk, de nagyszülők között van vörös hajú is, de olyan is akinek sötét a bőrszíne, meg van északi típusú "tejesbödön" is) Cukorbetegség, laktózérzékenység nem ismeretlen előttünk, nem akadály. Sérült gyermek sem akadály, de mondjuk mozgásszervi vagy értelmi fogyatékos gyermeket nem tudnánk vállalni.


Van esélyünk örökbe fogadni?



2016. nov. 15. 10:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a házaspár egyik tagja nem magyar állapolgárságú, hanem az EU más országából való.
2016. nov. 15. 10:56
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Van. Életkorotok megfelelő, az, hogy nem ragaszkodtok csecsemőhöz, hogy testvérpárt is vállaltok, nincs komoly megkötésetek a külsőt illetően, sőt akár betegen is, mindenképpen előny és gyorsítja a menetet.
2016. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is az egyik legnagyobb előnyötök, hogy nem csecsemőt akartok. Illetve a többi szempont is kedvező az esetetekben, szerintem eléggé előre kerülnétek a várólistán :)
2016. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
0-3eves kor között ugyanannyit kell várni.mint újszülöttre.Elég elfogadóak vagytok.talán ez gyorsíthatja meg.Mi 4 éves korig irtuk be.ugyanezekkel a feltételekkel.Két évig nem történt semmi.Bár az sem mindegy. hogy melyik megyében laktok.
2016. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nem magyar állampolgárság okozhat némi nehézséget, de nem áthidalhatatlan. Ajánlom az orokbe.hu oldalt, rengteg hasznos információt találhattok rajta, ott van egy írás erről is.
2016. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!