Csak nekem böki a csőröm a sok protekciós örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Rendszeresen, ahogy olvasom a babaköszöntőket az orokbe.hun, elő-előjönnek olyan történetek, amikor szülésznő/orvos ismerős szerez a barátainak, vagy a barátai barátainak gyereket. Mivel a gyerekvédelmi rendszerben sokszor hangsúlyozzák, hogy a gyerekhez keresnek megfelelő szülőket, az én igazságérzetemet nagyon bántja, hogy ebben az esetben ez az elv soha nem tud teljesülni. Nem egyszer már időből kifutott, vagy 1 éve sem várakozók kapnak így babát. Ha ez ilyen "egyszerűen" megy és valaki a kapcsolataival kap gyereket, akkor nem nehéz elképzelni, hogy nem csak baráti kapcsolatok segíthetik az embert, hanem más motivációs eszközök is segíthetnek. ($) Bocsánat, hogy így háborgok, de inkább itt teszem, mint a boldog szülők élménybeszámolója alatt. Csodálkozom, hogy ehhez az ott kommentelők nem szólnak semmit, mindenki elfogadja, hogy a rendszer ilyen.

2017. ápr. 11. 21:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

[link]

"Azért ennyire nem volt könnyű, ahogy eddig hangzik. Ahogy ez az ismerős orvos nekünk szólt, valaki a kórházból másnak is szólt. Szó szerint ment a harc, hogy ki tudja előbb intézni a papírokat. Napokat telefonálgattam, intézkedtem, úgy, hogy a gyerekeket nem is láttam, de valahogy éreztük, hogy ők a mi ikreink. Mikor megnézhettük őket, akkor nyugodtunk meg, hogy tényleg."- mint valami húspiac...

2017. ápr. 11. 22:01
 2/19 A kérdező kommentje:

"A munkám miatt (orvoslátogató) sok háziorvost, védőnőt, gyerekorvost ismerek, így bíztam benne, hogy ezekkel a kapcsolatokkal hamarabb fog sikerülni, de a telefon engem is meglepett."

"Későn találkozó, 40-es házaspár vagyunk, túl 4 sikertelen lombikon. Az örökbefogadói határozat kézhezvételénél 43 éves voltam, így tudtuk, hogy alapítványokhoz nem fordulhatunk. Szerencsére volt szülészeten dolgozó ismerős, aki segített."

2017. ápr. 11. 22:02
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Megértelek, de az végtére is jó, hogy a babáknak hamar lesznek szüleik, nem? Legalább annak a kevésnek..
2017. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azoknak a babáknak egyébként is lehetett volna hamar anyukája és apukája, csak lehet, hogy valaki olyan, aki már 4 éve várt a rendszerben.
2017. ápr. 11. 23:04
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Szoval ti mar regota vartok, es ugye azert , mert a tobbi biztos protekcios. Ez a jo magyar hozzaallas. Es mi most erre mit mondjunk ?
2017. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

A rendszer főleg azért nem jo mert 3 honapos kor alatt kellene szulőkhöz adni őket a babák es jövőjük (életre kihato tényezők erdekében)es a bürokrácia, engedélyek, papírmunka miatt ez gyakorta csuszik. A kötődesi zavarokat aki 3 ev felett kerül családba már nem tudja soha kinőni.


Nekem egy tegyeszes azt mondta sokkal hamarabb kapnának a leendő szülők gyereket ha nem akkora igényeik lennének.

2017. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

*külföldön viszont minden követ megmozgatnak, elintézik, a hangsuly azon van, hogy 3 honapos kora előtt már szülei legyenek a gyermeknek.



Az, hogy protekciosak jobban érvényesülnek, az más területeken is így megy. Ezt a világot éljük. Talán a tulnépesedés az oka

2017. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5ös: nem, nem azért írtam, mert szerintem protekciósok, ha nem mert konkrétan megfogalmazták. A magyar mentalitásról annyit, hogy olvasás nélkül elmondtad, h rosszindulatú vagyok.
2017. ápr. 12. 05:40
 9/19 A kérdező kommentje:
Tegyesznél is sok eltérő történet van, amikor a húgom szült, tegyeszen keresztül adtak örökbe egy babát ugyanabból a kórteremből, a kórházban 2naposan már az új szülei látogatták a kicsit és ők is vitték onnan haza.
2017. ápr. 12. 05:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
de, engem is rendkívül bosszant. mi 3 évet vártunk cigány kisbbabára.közben többször lázadoztam emiatt amit te írtál. hogy aki közel van a tűzhöz, annak 1-2 hó alatt sikerül. vagy azért mert van ismerős, vagy azért, mert ő maga ismert (!) vagy azért mert megfelelő helyen megfelelő pénzt nyújt át. nekünk e ismerős, se mi nem vagyunk híresek, a pénzdugdosást meg e próbáltuk mert bénák vagyunk. most hogy már nem várunk, most pl nem bosszant (ezért nem bosszantja az emberek nagy részét, mert nem érintett.) de a három év alatt én is nagyon sokat bosszankodtam ezen.
2017. ápr. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!