Holnapra van időpontom a gyámügyre, hogy megtudjam, örökbefogadtak-e. Megmondják azonnal, vagy ez egy hosszabb folyamat része?

Figyelt kérdés
Hosszas gondolkodás után kértem ezt az időpontot, gyerekkorom óta sokszor feljött bennem, hogy talán örökbe fogadtak, most határoztam el magam erre a lépésre. Mire számítsak? Rögtön megtudom, ha örökbefogadtak? Vagy kitöltök egy kérvényt és hetekig várok? A szüleimet (akik felneveltek) kiértesítik? (27 éves vagyok.)

2017. márc. 28. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
VAlószínüleg rögtön megtudod. De miért nem kérdezed a szüleid?
2017. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert ha eddig nem mondták el, akkor most nem tudnék 100%-osan megbízni a válaszban. Másrészt rosszul érzem magam azért, mert ez egyáltalán megfogalmazódott bennem. Rossznak érzem magam tőle. Viszont olyan régóta dolgozik bennem ez a kérdés, hogy muszáj a végére járnom. Maximum szemlesütve szégyellem magam, hogy ilyet gondoltam.
2017. márc. 28. 20:16
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne érezd magad rosszul, nincs miért. HA bebizonyosodik az igazad sem.
2017. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Nehezen tudom elképzelni, hogy az örökbefogadó szülők eltitkolnák, hogy örökbe fogadták a gyermeket, pláne ha ez a kérdés felmerül.

Egyébként HA örökbe fogadtak, akkor megismerheted a vér szerinti szüleid, de egyáltalán nem biztos, hogy ezt ők is akarják. Volt itt nemrég ilyen kérdés: az örökbeadó anyát felkereste volna a vér szerinti gyermeke, de az anya nem akart vele találkozni, mondván, feltépné benne a régi sebeket.

2017. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Miből gondolod, hogy örökbe fogadtak? (Ha megkérdezhetem.)
2017. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Végül nem tudtam meg ott azonnal, de nagyon kedves volt az ügyintéző, írt egy jegyzőkönyvet, leírta a kérésem és hívni fog, ha kapott választ az anyakönyvemmel kapcsolatban. :)

Az előző válaszolónak nem fejteném ki teljesen, de itt a kérdésem ezzel kapcsolatban: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokb..

Beszélgettem az ügyintézővel, aszerint nem látok már rá sok esélyt, hogy örökbe fogadtak volna, de most minden kétséget kizáróan le tudom zárni magamban majd a kérdést. :) Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 29. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Van egy másik módszer is, csak pénzbe kerül. Fésű bol hajhagymas haj apukádtol es anyukádtól. Ezt elvinni egy erre szakosodott laborba. Ott tőled is vesznek dns mintát. Par nap es megtudod az eredményt.
2017. márc. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, az is egy módszer,de a gyámhivatali teljesen ingyenes. :) Ha csak az apámat kérdőjelezném meg, akkor DNS vizsgálathoz fordulnék. :)
2017. márc. 30. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi a választ.

5.

2017. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Most látom, hogy eltelt már egy idő azóta, így nem válaszolok a kérdésekre, mert gondolom megtapasztaltad. :) Túl vagy rajta? Minden rendben volt? :)
2017. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!