Ti örökbe fogadnátok egy idősebb gyereket?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék egy gyereket viszont irtózom a kis visítozó babáktól és tipegőktől. Szülni sem szeretnék, egy kisgyerek nekem teljesen nyűg lenne. Arra gondoltam hogy egy idősebb 10 év körüli gyereket fogadnék örökbe. Lehetséges ez? El tudna fogadni? Hogyan működik ilyen korban az örökbefogadás? Hogy éli meg ezt a gyerek? örül vagy megpróbál elszökni vagy ilyenek? Aki fogadott örökbe idősebb gyereket mesélne?


(nem sokat értek az egészhez csak azt tudom hogy nem akarok saját gyereket)



2017. ápr. 28. 14:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele hogy egy vérszerinti gyereket sem biztos hogy megtudnék nevelni, akkor meg minek szabadítsak még egy kis szörnyet a világra? Amúgy is utálom a kisgyerekeket, nekem megfelel az örökbe fogadás. Azt viszont nehezen hiszem el hogy egy 5éves ilyet csinált és sehogy nem tudtak rajta változtatni.
2017. ápr. 28. 23:28
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

Az 5 éves nem 5 éves korában csinálta ezeket. Hanem később azt csinálta, amit 5 éves koráig látott. Bizonyára nem olyan vehemensen, mintha nem lett volna kiemelve az anyja mellől (mentálisan erősen beteg személy), de ezek akkor is olyanok, amiket máshonnan nem tudott szedni, mert senki nem volt ilyen a környezetében (5 éves kora utántól).


Pusztán azt akartam megvilágítani, hogy nem lehet megváltoztatni egy idősebb gyerek alapvető dolgait-problémáit. Ha ezzel tisztában vagy, akkor semmi más nehézséged nem támadhat közben. Pusztán nem egyszer fogod hallani, hogy nem te vagy az anyja, te ne magyarázz neki, meg hasonlók. Nincs meg az a kapocs és gát benne, ami az egészen kis babáknál még ki tud alakulni.

Ha meg úgy érzed nem tudnád a saját gyerekedet sem megnevelni, akkor végülis bevállalhatod a másét, rosszat nem teszel vele ebben igazad van. Csak tudd, hogy miután megtörtént az örökbefogadás, felelős leszel érte, és hiába nem a te vérszerinti gyereked, kutya-kötelességed felnevelni és kiengedni az életbe.

Piszok nagy felelősség, mert nem egy játékmackó, amit ki lehet dobni ha már az idegeinkre megy.

Ez az, amiért én rettegnék a kockázattól, hogy milyen rejtett probléma merülhet fel, ami esetleg tönkreteszi az életemet.


Vagy kezdhetnél indulásban nevelőszülőséggel. Ott is külön örülnek, ha idősebbet szeretnél, a kockázat leszűkül számodra. Igaz, macerás a papírmunka része, külön tanfolyamot igényel, de ha belejössz, megtetszik, akár örökbe is fogadhatod, akit kihelyeznek hozzád.

2017. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Nadenden válasza:
Szerintem amig nem tudsz kibekulni azzal ahohyan te is szulettel addig ne akarj orokbe fogadni. Eloszor menj el pszochologushoz es probalj rajonni miert irtozol az egesz szulestol es a kisgyerekektol is. Nem tudom mennyi idos vagy, de belul egyertelmuen nem allsz keszen egy gyerekre, legyen az akarhany eves. Nem tudsz mas hidja lenni, ha sajat magad sem birod el.
2017. ápr. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem értelek. Én egyszerűen nem akarok szülni, ez nekem nem lenne öröm. Az állandó sírás meg egyszerűen kikészít, nem tudom megszokni. Ezen nem hiszem hogy lehet változtatni és nem is akarok. Utálom ezt a hülye felfogást hogy ha valaki nem akar szülni vagy ellenzi az már nem normális....
2017. ápr. 30. 23:56
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Jó dolog az őlörökbefogadás és hamarabb is sikeres,ha nem babát akarsz örökbe fogadni. De mocskosul nehéz. Én a 10 éves kort picit későinek tartom,mert valószinűleg túl sok amléke van,amitől majdnem tini korbannehéz elfonatkoztatni. Szerintem a még valamennyire ideális a 4-5 éves kor lenne. Akkor már nem sírnak,mint a babák,viszont nyílik az értelmük és lehet velük beszélgetni "felnőttesen". Vannak emlékeik,de nem olyan erősek mint a tíz éveseknek. Én 5 évesnél idősebbet nem igen akarnék örökbe fogadni, túl nagy teher lenne nekem,túl nagy nyomás lenne rajtam,hogy jól csináljam. Mert ugye nem lehet félvállról venni az örökbefogadott gyerkőcöt sem.

2017. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lehet hogy inkább fiatalabb lesz.
2017. máj. 1. 09:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem sokan buknak meg a folyamat során valahol, de Te nem biztos, hogy kapnál pozitív határozatot. A folyamat alatt pszichológus is vizsgál és az örökbefogadási motivációid elég kérdésesek. Miért szeretnél egyáltalán gyereket? Ez lesz az egyik legkardinálisabb kérdés. Ha egy pici gyerek "megnevelésével" nem akarsz vesződni, akkor nem tudom, mit gondolsz a nagyobb gyerekekről, szerintem csak nehezebb, ha 5 évesnél idősebb gyereket fogadsz be. Ha valaha is kész leszel az örökbefogadásra, akkor is sokat kell még foglalkoznod a kérdéssel, olvasgasd az orokbe.hu-t szemléletformáló oldal, sok hasznos dolgot fogsz ott találni.
2017. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 7 éves korig fogadnék örökbe, de ez még a jövő zenéje.

Viszont azt nem teljesen értem, hogy ha irtózol a kisgyerekektől, akkor egyáltalán miért szeretnél gyereket? A 10 éves sem lesz felnőtt, sőt, nekem volt egy lakásotthonban nevelkedő osztálytársam, két évvel idősebb volt mint mi, de még 14-15 évesen is gyerekesen viselkedett. Egy ilyen gyereknek sok problémája lesz, lehet, hogy ugyanúgy hisztizni fog mint egy kisebb gyerek, vagy lázadni mint egy kamasz csak éppen sokkal nehezebb lesz kezelni.

A szülés iránti ellenérzést megértem, szerintem sem való mindenkinek, de a gyereküket az emberek nem csak egy bizonyos korban szeretik, hanem újszülött kortól felnőtt korukig. Szóval ha nem bírod elviselni a kisebb gyerekeket, akkor az idősebbeket sem biztos.

2017. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem való neked gyerek!
2019. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!