Ismertek olyat, aki megbánta az örökbefogadást?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 17:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Megy a zöld pacsi nektek. :)
2017. máj. 16. 08:24
 12/16 anonim válasza:
77%
Csak 10 éves korában látszik meg valakin,hogy hát ő igazából roma?Ez nagy poén volt :D
2017. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
86%
A roma szívsebészre vissza térve itt látszik meg hogy nem a bőrszín miatt mások az emberek hanem a neveltetéstől füg minden.
2017. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 dodge110 válasza:
72%
Aki megbánja, az alkalmatlan erre.
2017. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy regi kerdes, de azert hozzaszolok azok kedveert akik esetleg utolag olvassak.

En tobb esetrol is hallottam ahol az orokbefogadottat visszavittek kamaszkoraban, mert problemak voltak vele. Az a hleyzet ezzel, hogy itt a problema tobb retegu. Amikor az ember a sajat gyereket neveli, akarmilyen is kitart mellette - szelsoseges eseteket kiveve - es ha problemak vannak, probalja szeretettel megoldani, foleg mert nincs hova visszavinni a gyereket. Viszont a masik oldalrol problema az hogy mikor orokbe fogadunk, nem tudjuk kinek, milyen embernek a gyereket vesszuk magunkhoz, es altalaban nem a normalis eletet elo, lelkileg egeszseges, dolgozo reteg adja a gyereket orokbe hanem a periferia, nagyon kis kiveteltol eltekintve. A gyerek pedig nem csak a szulei kinezetet, hanem az intelliganciajat es szemelyiseget is orokli. Tudom a neveles sokat szamit, de nem mindent, hiszen az edes gyerekeimen is latom hogy bar egyforman nevelem oket, megis milyen kulonbozoek, hogy mennyire hasonlitanak az apjukra akikkel szinte soha nem talalkoznak, nem csak kulsore hanem belsore es viselkedesre is.

Peldanak hadd irjam le, itt a szomszedunkban tortent, az anyukatol elvettek a sokadik ujszulott gyereket (a tobbit mar evekkel ezelott elvettek tole) es orokbeadtak, azonnal talaltak neki helyet hiszen ujszulott "feher" gyermek. (Kulfoldon elek.) A helyzet pedig az, hogy az anyja egy bortonviselt elmebeteg, az apja ugyszinten, egesz eletet a bortonben toltotte es vegul kabitoszer tuladagolasban halt meg. A lenagyobbik gyerekuk egy fiatalkoru bunozo, mindenhonnan megszokik, es egyre inkabb latszik rajta hogy o is az apja nyomdokaiba lep.

Nos vajon milyen lesz majd ezek utan az ujszulott kisbaba IQ-ja szemelyisege? Es vajon az orokbefogado szuloket tajekoztattak a gyerek csaladi hattererol? Mert szerintem ezt joguk volna tudni. Igen biztosan sokat szamit a neveles, de sajnos genek is vannak, amik mint az elozo hozzaszolasok is mutatjak, neha a legjobb neveles ellenere is elotornek.

2017. aug. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Még, hogy a neveltetés... én 24/L most szültem meg az első gyerekemet, boldog házasságban élünk a férjemmel, ő dolgozik , én pedig nevelem a gyerekünket. Tesóm 36/F ki-be jár a börtönbe 18 éves kora óta. lop, csal, hazudik. Ugyanaz a neveltetés, még is ég és föld...
2018. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!