Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van itt olyan, aki úgy fogadot...

Van itt olyan, aki úgy fogadott örökbe gyereket, hogy saját is lehetett volna? Akár elsőnek/egyetlennek, akár saját gyerek mellé?

Figyelt kérdés
A párom nagyon akar már gyereket, én annyira nem vagyok oda az ötletért. Nagyon ódzkodom a terhességtől. Mindig ha erre gondolok elfog az utálat meg a düh, a félelem. De ha arra gondolok, hogy nevelhetnék egy olyan gyereket, akinek egy rosszabb sors adatott meg, akkor már holnap bevállanám. Azt érzem, egy adoptált gyereket jobban szeretnék, mint a sajátom (és hiába mondja nekem bárki, tudom hogyan érzek, akkor sem akarok terhes lenni, meg szülni) Nem tudom ez miért van...hihetetlen, tudom, de akkor is ez van. Az én meg a párom szüleinek is van már vérszerinti unokája. Biztos, hogy nem szeretnék annyira, mint a sajátokat. Mikor anyukámnak ezt ecseteltem, rámförmedt, hogy ha így döntünk ne is számítsak rá nagyszülői segítségben, mert nem tudná szeretni azt a gyereket. Tényleg ekkora jelentősége van a "vérnek"? Nekem ez akkora marhaságnak tűnik. Hogy lehet valaki annyira képmutató, hogy kampányol, mennyire aranyosak a gyerekek, de egy rossz sorsú kisgyerekkel nem tudna kedves lenni?
2017. júl. 1. 00:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%

"Tényleg ekkora jelentősége van a "vérnek"?"

Igen, ha a párod saját gyereket akar, akkor azt nem tudod egy örökbefogadottal "helyettesíteni", akkor sem, ha kapnál.

Ha ebben nem tudtok kiegyezni, inkább szakítsatok, mert ebben nem lehet kompromisszumot kötni.

Amúgy megértelek, hogy félsz, mert igaz, hogy sokszor minden rendben megy, de ha úgy jársz, mint pl. a 7-es, akkor nem hiszem, hogy vigasztal a tudat, hogy te vagy a kivételesen peches:S

"Azt érzem, egy adoptált gyereket jobban szeretnék, mint a sajátom" - azért ez tényleg nem normális. Ilyet még sosem hallottam.

De ha nem akarsz terhes lenni, hát ne legyél, a te életed, a te döntésed, csak ne ámítsd a párod, hadd döntsön ő is az életéről.

2017. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es: nem gondolnám, hogy a szüleimnek kellene szülnöm a gyereket. Önző? Önző ha nem szülök nekik vérszerinti unokátm? Ha pl nem lehetne gyerekem (bár még ennek is meg van az esélye), akkor persze mindenki de happy, hogy adoptálok egyet. Sajnálatból el lehet fogadni? Nem vagy semmi, te rendkívül éretten gondolkodó két lábon járó önzetlenség.

11-es: értő olvasással problémáid vannak, mert senki nem beszélt arról, hogy a párom ellenezné az örökbefogadást, csupán annyit írtam gyereket szeretne. Szóval köszönöm a párkapcsolati tanácsokat, miszerint ha első szerelemként 10éve boldogságban éltek, de jahj ha a mocsoks k'vája nem akar gyereket szülni a pasinak akkor rögtön szakítani kell....szerencsére a mi kapcsolatunk nem ragadt meg azon a szinten, hogy az egyetlen cél és összetartó erő a szaporodás legyen. Azt, hogy akar gyereket ne úgy képzeljétek el, hogy minden éjjel miután elutasítottam a gyerekcsináló szándékát tele sírja a kispárnáját, egyszerűen látom rajta, hogy nagyon jó apuka lenne, és minden gyerekkel nagyon jól szót ért, de nem siettet, nem nyaggat.

Nem az a baj, hogy félek, hogy elhízok, meg ilyen hasonló marhaságok amiket itt összehordtok. Egyszerűen idegenkedek tőle, nem akarok, kész. Pszichológushoz forduljak? Minek? Hogy meggyőzzön arról, hogy márpedig ez deszép dolog? Ne nevettessetek már... Nincsenek gyerkkori traumáim, szülői konfliktusok, stb... És amit ti "rémtörténetként" emlegettek attól még igazak, hogy ti megúsztátok. Gyerekkori műtétek miatt igen erősen kopott a csípőm, rengeteget fáj, és mostmár más ízületekbe is kopást eredményezett. Nem hiszem, hogy jobb anya leszek attól, hogy mártírként végignyögök egy terhességet és úgy lerobbanok, hogy 35 éves koromra megmozdulni nem tudok. Ez csak egyik oka annak, hogy nem akarok terhes lenni, vagy maximum egyszer, de szeretnék 2 gyereket.

2017. júl. 1. 12:13
 13/25 anonim ***** válasza:
22%

Nem. A pszichológus feltárná az igazi problémád.

A párod nem fog veled maradni ha nem szülsz neki. Lehet 10 év múlva de lelép. Az alap, hogy az ember szaporodni akar.

2017. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ezt a hipotézised nyilván arra alapozod, hogy reprezentatívan alátámasztható, hogy minden nőt, aki nem szül a párjának, lehetőleg gyerket is nem csak "jányt", azt egy-tíz éven belül elhagyják. Köszönöm. Gratulálok, egyszerű vagy mint egy pötty...
2017. júl. 1. 12:32
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#13: "Az alap, hogy az ember szaporodni akar."


Nem, az az állatoknál alap. Meg azoknál az embereknél, akik nem tudnak magasabb célokat kitűzni maguk elé, mint amit az állatvilágból hoztak magukkal.

2017. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány ismerősöm akinek nem lehetett örökbefogadott,utána lett mégis saját gyereke!

Van olyan aki örökbefogadott mert nem lehetett saját gyereke,mégis nagyon szereti,úgy mint ahogy saját gyerekét szeretné az ember!


Ettől még lehetsz Nő,lehetsz nagyon jó Anya ,hogy nem szülsz gyereket a párodnak,ezen ne aggódj!

A társad attól a társad hogy veled van a bajban,hasonló képen gondolkodik mint te!

Remélem sikerül egy gyereket megmentened,sikerül egyet örökbe fogadni a sok közül,kívánok nektek sok sikert,szerencsét és sok boldogságot!

2017. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9%

"értő olvasással problémáid vannak, mert senki nem beszélt arról, hogy a párom ellenezné az örökbefogadást, csupán annyit írtam gyereket szeretne" - nem, nincsenek problémáim vele. Sehol nem írtad ugyanis, hogy közös, megbeszélt szándékotok az örökbefogadás.

Azt írtad hogy téged a gyerekre gondolva "fog az utálat meg a düh, a félelem", a párod meg "nagyon akar már gyereket" - ha ez így van, akkor nincs jövője a kapcsolatotoknak, akármennyire fáj is ezt hallani. Persze "finomíthatod" a sztorit, de mi csak arra tudunk reagálni, amit leírsz, nem arra, amit még hozzágondolsz.

2017. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ha a párom hozzáállásával lenne gond (ebben az esetben ellenezné az örökbefogadást), akkor azt írtam volna, mint probléma- de láthatod,ez nem így van. Bármennyire is fáj ezt hallanod,megérti, hogy miért gondolom így. És persze, tudom, hogy te jobban tudod, mert a férfi attól férfi hogy örökít, stb...az, hogy adott esetben te egy inkubátor vagy a párod szemében még nem azt jelenti, hogy másnál is elsődleges a saját gyerek nemzése. Szóval ne írkálj hülyeségeket, és ne gondolj hozzá többet, mint ami, mert kénytelen leszek azt hinni, hogy savanyú a szőlő.
2017. júl. 1. 18:34
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

Te sem emlékszel vissza, amit írtam. Azt írtam, MEGÉRTELEK - én sem akarok gyereket. Csak nem egy házasságot is láttam a környezetemben, ahol 5-10 éveket "buktak" el a párok a gyerekkérdésen, hiába mondták előtte azt, hogy "megállapodtak", meg "nem baj".

De persze te tudod.

Most csak azt nem tudom, hogy kérdezel, önigazolsz vagy vagdalkozol.

2017. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne győzködjétek a kérdezőt, hogy szüljön, mert neki valóban nem kellene. Nem lenne jó Anya.
2017. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!